Trener Radomir Koković o integraciji pojačanja, uslovima u Moravskim Toplicama i planovima za predstojeće izazove Železničara
Radomir Koković, trener fudbalskog kluba Železničar, sumirao je prve utiske nakon dolaska ekipe na pripreme u slovenačke Moravske Toplice i izložio planove za dvonedeljni trenažni kamp. Ekipa iz Pančeva je stigla u Sloveniju u petak popodne, gde ih očekuje intenzivan rad na prirodnoj travi, što je značajna promena u odnosu na prethodne treninge na veštačkoj podlozi.
“Juče nismo imali klasičan trening, već smo radili oporavak od puta. Sada treniramo na prirodnoj travi i imamo ekskluzivan pristup terenu, što nam omogućava maksimalnu fleksibilnost. Hotel je korektan i nema mnogo ekipa – osim nas tu je samo još jedna. Prvi utisci su vrlo pozitivni, a jedini izazov trenutno predstavlja visoka temperatura koja bi prema prognozi uskoro trebalo da padne”, istakao je Koković.
Posebna pažnja posvećena je integraciji dvojice novih igrača – Bilija Džija i Nemanje Zarića. “Najveći izazov sada jeste njihova adaptacija našem zahtevnom sistemu igre. Starosedeoci treba da zadrže postojeći nivo i dodatno ga unaprede, dok novajlije moraju brzo da usvoje principe naše igre. To zahteva dodatni rad kroz video analize i praktične treninge”, objasnio je trener Železničara.
Koković naglašava da je proces prilagođavanja različit za svakog igrača: “Još ne mogu dati konačne ocene učinka novih igrača jer se radi o složenom procesu. Neki se brže uklapaju zahvaljujući iskustvu iz sličnih sistema, dok drugi zahtevaju više vremena. Bitno mi je da su svi fokusirani i pokazuju odgovornost kako bi što pre usvojili naš model igre.” Takođe je potvrdio mogućnost dolaska još pojačanja: “Sigurno će biti još odlazaka i dolazaka. U pregovorima smo sa nekoliko igrača koji su nam interesantni i nadam se da će nam se uskoro priključiti kako bismo ih spremili za predstojeće prijateljske utakmice kao i izazove u Evropi i domaćem prvenstvu.” Upitan o prioritetnim pozicijama za pojačanja, istakao je: “Popunjeni smo solidno na svim mestima; tražimo prvenstveno igrače koji imaju potencijal za uklapanje u našu kulturu.”
Govoreći o trenažnom procesu, Koković dodaje: “Model igre mora stalno da se unapređuje jer lako može doći do stagnacije ako pomislimo da smo dostigli željeni nivo. Naš cilj ostaje očuvanje identiteta tima uz kontinuirani napredak svih segmenata igre.”
Železničar tako nastavlja sa pripremama za novu sezonu sa jasnim ciljevima – podizanje kvaliteta igre, uspešna integracija pojačanja i jačanje tima pred evropske i domaće izazove.