Connect with us

Fudbal

Nenad Golac o situaciji u Partizanu: svi članovi uprave treba da podnesu ostavke

Peđa Mijatović napustio mesto potpredsednika nakon što su članovi Upravnog odbora dobili poverenje na sednici kluba

Published

on

Foto Izvor: Pixabay / Lukaszwyrwik

Peđa Mijatović napustio mesto potpredsednika nakon što su članovi Upravnog odbora dobili poverenje na sednici kluba

Fudbalski klub Partizan održao je važnu sednicu Upravnog odbora 3. juna u Beogradu, na kojoj je došlo do ključnih promena u rukovodstvu kluba. Nakon što su svi članovi Upravnog odbora dobili izglasano poverenje, Peđa Mijatović, potpredsednik zadužen za sportska pitanja, odlučio je da podnese ostavku i napusti funkciju.

Mijatović je tokom konferencije istakao da je bio nadglasan u svim predlozima koje je izneo pred upravu, što ga je navelo da donese odluku o povlačenju sa mesta potpredsednika. Ova odluka izazvala je brojne reakcije među bivšim igračima i simpatizerima kluba.

Jedan od najglasnijih bio je Nenad Golac, bivši fudbaler Partizana, koji smatra da trenutna uprava snosi odgovornost za stanje u klubu. “Svi treba da podnesu ostavke, svi treba da budu proterani”, poručio je Golac, ukazujući na ozbiljne probleme u funkcionisanju crno-belih.

Tokom sednice nije bilo promena kada su ostali članovi Upravnog odbora u pitanju – svi su dobili novo poverenje za nastavak rada. Ipak, ostavka Peđe Mijatovića otvorila je dodatna pitanja o budućem sportskom pravcu Partizana i mogućim daljim promenama u strukturi kluba.

Odlazak Mijatovića dolazi nakon niza neuspeha i nezadovoljstva navijača rezultatima i načinom vođenja kluba tokom prethodne sezone. Reakcije javnosti pokazuju duboku podeljenost po pitanju odgovornosti i dalje strategije za oporavak jednog od najtrofejnijih srpskih fudbalskih klubova.

Predstojeći dani biće ključni za stabilizaciju situacije unutar Partizana, a pažnja javnosti usmerena je na naredne korake koje će preduzeti rukovodstvo crno-belih.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Zvezdan Terzić najavio rekonstrukciju stadiona i otkrio podršku države Crvenoj zvezdi

Generalni direktor Crvene zvezde, Zvezdan Terzić, predstavio planove za obnovu stadiona i govorio o finansijskoj pomoći koju je klub dobio od države.

Published

on

By

Generalni direktor Crvene zvezde, Zvezdan Terzić, predstavio planove za obnovu stadiona i govorio o finansijskoj pomoći koju je klub dobio od države.

Zvezdan Terzić, generalni direktor Fudbalskog kluba Crvena zvezda, najavio je velike promene u funkcionisanju kluba, sa posebnim akcentom na predstojeću rekonstrukciju stadiona. U izlaganju pred javnošću istakao je važnost ulaganja u infrastrukturu i otkrio detalje o iznosu državne podrške koju je klub primio.

Terzić je naglasio da su ambicije kluba usmerene ka modernizaciji stadiona “Rajko Mitić”, čime bi Crvena zvezda dobila uslove dostojne evropskih standarda. “Radimo na ozbiljnom projektu obnove stadiona koji će omogućiti bolje uslove za navijače i igrače. To je deo naše strategije za budućnost”, rekao je Terzić.

U okviru obraćanja javnosti, generalni direktor Zvezde otkrio je i koliko je klub dobio finansijskih sredstava od strane države. “Država Srbija prepoznaje značaj sporta i kontinuirano pruža podršku klubovima. Zahvaljujući toj pomoći, u mogućnosti smo da realizujemo ovakve projekte koji su od ključnog značaja za razvoj fudbala u zemlji”, istakao je Terzić.

Prema njegovim rečima, ulaganje u stadion deo je šireg plana unapređenja infrastrukture i stvaranja uslova za dalji napredak kluba na domaćoj i međunarodnoj sceni. Terzić je podvukao da bez podrške države ne bi bilo moguće realizovati ovako obiman projekat.

Rekonstrukcija stadiona “Rajko Mitić” trebalo bi da počne nakon završetka aktuelne sezone, a planirano je da radovi traju nekoliko meseci kako bi svi zahtevi UEFA bili ispunjeni. Očekuje se da će modernizovani stadion doprineti još boljoj atmosferi na utakmicama i povećati kapacitete za domaće i evropske mečeve.

Crvena zvezda nastavlja sa ambicioznim projektima kako bi ostala lider srpskog fudbala, uz konstantnu težnju ka unapređenju svih segmenata rada kluba.

Pročitaj još

Fudbal

Vojvodina, Crvena zvezda i Partizan uskoro saznaju protivnike u evropskim kvalifikacijama

Hajduk Split, Ferencvaroš i Dinamo Kijev među potencijalnim rivalima Vojvodine u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope

Published

on

By

Hajduk Split, Ferencvaroš i Dinamo Kijev među potencijalnim rivalima Vojvodine u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope

Fudbalski klubovi iz Srbije – Vojvodina, Crvena zvezda i Partizan – uskoro će saznati imena svojih rivala u predstojećim evropskim kvalifikacijama. Žreb za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope održaće se u utorak, 16. juna, a kao vicešampion Srbije, Vojvodina će tada dobiti svog protivnika.

Vojvodina se nalazi među nosiocima u ovom žrebu zajedno sa timovima kao što su Žilina, Univerzitatea Kluž, Aluminij, Deri siti i Vestri. Među potencijalnim rivalima Novosađana nalaze se renomirani klubovi poput Ferencvaroša iz Mađarske, Karabaga iz Azerbejdžana, Šerifa iz Moldavije, Dinama iz Kijeva, Hajduka Splita i CSKA Sofija. Iako su neki od ovih klubova favoriti na papiru, stručni štab Vojvodine veruje da ekipa ima šanse da se ravnopravno nadmeće sa većinom protivnika.

Odmah nakon utorka očekuje se i žreb za drugo kolo kvalifikacija gde bi Vojvodina mogla da sazna potencijalne rivale ukoliko prođe dalje. Ove informacije će biti poznate već u sredu po završetku prvog žreba.

Pored Vojvodine, istog dana svoje protivnike dobiće i timovi koji učestvuju u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i Ligu konferencije. U sredu će Crvena zvezda biti deo žreba za drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, dok će Partizan čekati rivala u drugom kolu Lige konferencije.

Pred srpskim predstavnicima je uzbudljiv početak evropske sezone koji startuje već 7. jula, pre završetka Svetskog prvenstva u fudbalu. Navijači s nestrpljenjem iščekuju žreb kako bi videli ko će biti prvi izazov na putu ka grupnim fazama evropskih takmičenja.

Pročitaj još

Fudbal

Tri bivša reprezentativca pojačala srpskog petoligaša, Bosančić preuzima ulogu predsednika

Srpski petoligaš angažovao trojicu bivših reprezentativaca: Bosančić će biti predsednik kluba, dok će druga dvojica igrati na pozicijama golmana i štopera.

Published

on

By

Srpski petoligaš angažovao trojicu bivših reprezentativaca: Bosančić će biti predsednik kluba, dok će druga dvojica igrati na pozicijama golmana i štopera.

Srpski petoligaš napravio je iznenađujući potez dovođenjem trojice bivših reprezentativaca, od kojih će jedan preuzeti funkciju predsednika kluba. Prema zvaničnim informacijama, Nebojša Bosančić postavljen je za novog predsednika, dok su preostala dvojica iskusnih fudbalera pojačanja na ključnim defanzivnim pozicijama – jedan kao golman, a drugi kao štoper.

Ovaj potez uprave ima za cilj da podigne nivo organizacije i igre u klubu i donese novo iskustvo kako na terenu tako i van njega. Nebojša Bosančić, koji je tokom svoje karijere nosio dres reprezentacije, sada se nalazi pred izazovom vođenja kluba sa ambicijom da kroz svoj autoritet i znanje doprinese daljem razvoju tima.

Istovremeno, klub je predstavio još dva bivša reprezentativca koji će nastupati u narednoj sezoni. Jedan od njih zauzeće mesto među stativama kao golman, dok će drugi čuvati zadnju liniju odbrane kao štoper. Očekuje se da njihovo iskustvo sa međunarodnih utakmica unese dodatnu sigurnost i stabilnost u redove ekipe.

Ove promene dolaze u trenutku kada klub traži način da unapredi sportske rezultate i stvori temelje za buduće uspehe. Dolazak proverenih fudbalskih imena na upravljačke i igračke pozicije mogao bi biti signal jačih ambicija u sezoni koja sledi.

Navijači s nestrpljenjem očekuju prve nastupe novih pojačanja i nadaju se da će upravo iskustvo bivših reprezentativaca biti presudno za ostvarivanje boljeg plasmana.

Pročitaj još

U Trendu