Connect with us

Fudbal

Mančester junajted remizirao sa Sanderlendom bez golova na ‘Stadionu svetlosti’

Sanderlend dominirao prvo poluvreme, Lamens sačuvao mrežu Junajteda, Bornmut sve bliži plasmanu u Ligu šampiona

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Owen humphreys

Sanderlend dominirao prvo poluvreme, Lamens sačuvao mrežu Junajteda, Bornmut sve bliži plasmanu u Ligu šampiona

Mančester junajted i Sanderlend odigrali su nerešeno 0:0 na ‘Stadionu svetlosti’, u utakmici koja je završena bez pogodaka. U susretu koji je održan danas, ekipa Sanderlenda pokazala je bolju igru tokom prvog poluvremena i više puta bila blizu da postigne gol, ali je golman Lamens bio siguran i sprečio vođstvo domaćih.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Sanderlenda, koji je konstantno pritiskao gostujuću odbranu. Junajted nije uspevao da uspostavi ritam igre, dok je domaći tim stvorio nekoliko ozbiljnih prilika za vođstvo. Međutim, zahvaljujući izuzetno motivisanom Lamensu na golu Mančester junajteda, mreža gostiju ostala je netaknuta.

U nastavku meča ritam igre se izjednačio. Oba tima imala su periode kontrole lopte, ali nijedna ekipa nije uspela da iskoristi prilike i dođe do gola. Bez obzira na napore igrača obe ekipe, rezultat se nije menjao do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Iako nije bilo pogodaka ni spektakularnih individualnih nastupa, defanzivna sigurnost Mančester junajteda istakla se kao ključni faktor ovog susreta. Posebno se izdvojio golman Lamens koji je svojim odbranama sačuvao bod za svoj tim.

Ovim rezultatom Mančester junajted zadržava poziciju na tabeli i ostaje u trci za evropska takmičenja, dok Bornmut nastavlja da bude veoma blizu plasmana u Ligu šampiona sledeće sezone.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Bojan Adžić novi fudbaler Novog Pazara, dolazi iz Partizanove škole i crnogorske reprezentacije

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Published

on

By

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Bojan Adžić, mladi fudbalski reprezentativac Crne Gore i bivši član omladinske škole Partizana, zvanično je pojačao redove Fudbalskog kluba Novi Pazar. Potpisivanje ugovora sa talentovanim bekom predstavljeno je u utorak, čime Novi Pazar nastavlja da jača igrački kadar pred nastavak takmičenja u Superligi Srbije.

Adžić je svoju karijeru započeo u Partizanu, gde je prošao kroz sve mlađe selekcije kluba. Nakon toga nastupao je za Čukarički i Spartak iz Subotice, a punu afirmaciju stekao je igrajući za Radnički 1923 iz Kragujevca. Sa tim klubom beležio je zapažene nastupe u domaćem prvenstvu, ali i na evropskoj sceni tokom kvalifikacija za UEFA takmičenja.

Poznat po svojoj borbenosti i pouzdanosti na desnom beku, Bojan Adžić se istakao kao jedan od najtalentovanijih mladih defanzivaca Superlige Srbije. Njegovo iskustvo iz Partizanove škole i internacionalni status u dresu mlade reprezentacije Crne Gore značajno doprinose ambicijama Novog Pazara pred izazove u narednoj sezoni.

Dolazak Adžića deo je strategije uprave kluba da osveži sastav mladim i perspektivnim igračima koji su već prošli kroz ozbiljne sisteme rada. Klub očekuje da će novo pojačanje doprineti stabilnosti odbrane i dodatno povećati konkurenciju na bekovskoj poziciji.

Novi Pazar planira još nekoliko transfera do početka priprema za sledeću sezonu Superlige Srbije, dok će Bojan Adžić imati priliku da se nametne stručnom štabu već tokom prvih treninga.

Pročitaj još

Fudbal

Đani Infantino obrazložio uvođenje pauza za osveženje na Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Published

on

By

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Đani Infantino, predsednik FIFA, oglasio se povodom brojnih komentara na račun novog pravila o obaveznim pauzama za osveženje tokom utakmica na Svetskom prvenstvu. Ovo pravilo predviđa da se u svakom poluvremenu održi kratka pauza kako bi fudbaleri mogli da se hidriraju, što je izazvalo burne reakcije širom sveta.

U medijima su se pojavile procene da emiteri, poput američkog “FOX-a”, značajno profitiraju od dodatnog reklamnog prostora tokom ovih tzv. „hydration break“ momenata, sa zaradom koja dostiže i do 1,2 miliona dolara po jednoj pauzi. Ipak, Đani Infantino insistira da je osnovni motiv briga o zdravlju igrača.

“Glavni razlog je vrućina, ali takođe moramo da shvatimo da je na takmičenju poput Mundijala, koje se održava tokom 39 dana, sa timovima koji potencijalno igraju osam utakmica u tih 39 dana, izuzetno važno imati vremena za odmor. Ono što je još važnije za nas jeste da osiguramo da svi timovi, u svakoj utakmici, igraju pod istim uslovima”, izjavio je Infantino za zvanični sajt FIFA.

Pauze su uvedene kako bi se svim ekipama omogućili jednaki uslovi bez obzira na vremenske prilike ili raspored mečeva. Infantino je naglasio da razume određene kritike trenera i javnosti zbog prekida ritma igre, ali ističe da zdravstveni aspekt mora biti prioritet.

Nova praksa izazvala je brojne debate među navijačima i stručnjacima koji smatraju da ovakva promena može uticati na dinamiku mečeva i koristi se kao način povećanja marketinških prihoda. Međutim, Infantino ostaje pri stavu da sigurnost i dobrobit fudbalera ne smeju biti kompromitovani ni u jednom trenutku.

Pročitaj još

Fudbal

Viktor Sančez del Amo preuzeo trenersku funkciju u Kalba FC iz Ujedinjenih Arapskih Emirata

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Published

on

By

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Viktor Sančez del Amo, bivši fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije, postavljen je za novog trenera Kalba FC, kluba koji nastupa u prvoj ligi Ujedinjenih Arapskih Emirata. Ovu informaciju potvrdila je uprava kluba, ističući da od iskusnog stručnjaka očekuje značajan doprinos u narednom periodu.

Sančez del Amo je karijeru započeo u omladinskim kategorijama Real Madrida, a debitovao je za prvi tim maja 1996. godine na utakmici protiv Saragose na stadionu La Romareda, kada je trener bio Arsenio Iglesias. Tokom boravka u Real Madridu do 1998. godine odigrao je ukupno 80 utakmica i postigao devet golova. Sa kraljevskim klubom osvojio je titulu prvaka Španije (1996), sedmu titulu Kupa evropskih šampiona (Liga šampiona) u Amsterdamu i Superkup Španije (obe trofeje 1998).

Nakon odlaska iz Reala, Sančez del Amo nastupao je jednu sezonu za Rasing Santander (1998-1999), a zatim čak sedam godina nosio dres Deportiva La Korunja (1999-2006). Potom se tokom leta 2006. preselio u Grčku gde je potpisao za Panathinaikos, ali zbog povrede upisao je samo petnaest nastupa. Godinu dana kasnije vratio se u Španiju kao igrač Elčea, međutim učestale povrede su ga sprečile da redovno igra pa je ubrzo završio igračku karijeru.

Na internacionalnom planu Sančez del Amo zabeležio je osam nastupa za seniorsku selekciju Španije, dok je za mladu reprezentaciju do 21 godine upisao dvanaest mečeva i postigao tri gola.

Trenersku karijeru započeo je vodeći Deportivo La Korunja (2015-2016), potom Olympiacos (2016), Real Betis (2016), Malagu (2019-2020) i Kartahenu (2023). Radio je i sa mlađim kategorijama španske reprezentacije (2024), te kao trener Olimpije Ljubljana (2024) i Rijeke (2025).

Njegovo angažovanje na klupi Kalba FC predstavlja novi izazov za ovog iskusnog stručnjaka koji će imati zadatak da ekipu podigne na viši nivo u konkurenciji jake lige Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Pročitaj još

U Trendu