Connect with us

Fudbal

Liverpool eliminisan od PSG-a, počinje novo poglavlje pod vođstvom Arnea Slota

Posle poraza od PSG-a u osmini finala Lige šampiona, Liverpool ulazi u period rekonstrukcije, a tim napuštaju Robertson i Salah

Published

on

Foto Izvor: Pexels / J.r.cortez fotografia

Posle poraza od PSG-a u osmini finala Lige šampiona, Liverpool ulazi u period rekonstrukcije, a tim napuštaju Robertson i Salah

Liverpool je završio takmičenje u Ligi šampiona nakon eliminacije od Paris Saint-Germaina u osmini finala, što je označilo konačan kraj ere započete pod vođstvom Jürgena Kloppa. Iako je Klopp napustio klupu Anfielda pre gotovo dve godine, tek sada, posle ovog neuspeha, oseća se potpuni prekid sa njegovom fudbalskom filozofijom i igračkim kadrom, uprkos činjenici da je Arne Slot preuzeo ekipu.

Jürgen Klopp je započeo proces obnove tima još pre odlaska, ali su ključni igrači iz perioda najvećih uspeha, među kojima su Joël Matip, Jordan Henderson, Sadio Mané i Roberto Firmino, već napustili klub. Novi nosioci igre poput Ibrahima Konatea, Alexisa Mac Allistera, Dominika Szoboszlaija i Luisa Díaza nisu bili deo ekipe koja je osvojila Ligu šampiona 2019. i Premijer ligu godinu dana kasnije. „Mnoge stvari će ostati iste. Klub je u dobrim rukama i budućnost je svetla. Osnova tima je vrlo dobra. Da ste me pre deset godina pitali da li želim da preuzmem ovakvu ekipu, prošao bih kroz zid zbog toga“, izjavio je tada Klopp. Dodao je: „Niko ne treba da brine za budućnost kluba.“

Arne Slot je preuzeo odgovornost da vodi Liverpool u novu eru, suočen sa izazovom zamene trenerske legende i oslanjajući se na ograničene resurse, jer je tokom prelaznog roka doveden samo Federico Chiesa. Slot je uveo Ryana Gravenbercha na poziciju zadnjeg veznog i u prvoj sezoni na klupi osvojio Premijer ligu, što je Kloppu pošlo za rukom samo jednom u devet sezona. Iz Klopove generacije ostali su još samo Trent Alexander-Arnold, Luis Díaz i Jarell Quansah, dok su ostali nosioci otišli.

Nakon osvajanja titule, Liverpool je investirao preko 500 miliona evra u nove igrače: Alexander Isak (145 miliona), Florian Wirtz (125), Hugo Ekitiké (95), Milos Kerkez (47), Jeremie Frimpong (40) i Leoni (31). Slot je objasnio: „Doveli smo mlade i talentovane igrače da stvorimo novi ciklus. Zbog toga je bilo potrebno da mnogi odu kako bismo finansirali dolaske.“ Na početku sezone naglašavao je da je novac „dobro utrošen“, ali da igračima „treba vreme da se prilagode“. Samo u revanšu protiv PSG-a pokazao se potencijal nove ekipe, ali Liverpool prvi put od finala protiv Real Madrida 2022. nije postigao gol u evropskom meču, iako je imao više od 20 pokušaja na gol.

Slot je istakao: „Ovo je jedno od pitanja u vezi kojeg smo usaglašeni. Nije to od sada, već godinu i po dana. U fudbalu je normalno da postoje ciklusi. Možda smo produžili prethodni ciklus osvajanjem Premijer lige prošle sezone.“ Liverpool sada mora da usmeri sve resurse na plasman u narednu sezonu Lige šampiona, kako bi ublažio posledice sezone u kojoj je do sada zabeležio 17 poraza u svim takmičenjima, što je najgori rezultat još od 2014/15 kada je trener bio Brendan Rodgers.

Posle eliminacije od PSG-a Slot je najavio: „Videćemo da li možemo da dovedemo nove igrače ovog leta, nakon što nekolicina ode. Pred nama je veliki izazov, ali klub je pokazao da ovaj model funkcioniše. Kao što sam često govorio, budućnost izgleda vrlo dobro, posebno ako uspemo da dovedemo pojačanja nakon odlaska kvalitetnih fudbalera.“ Iz kluba su već najavljeni odlasci Andyja Robertsona i Mohameda Salaha, koji su ove sezone već bili u drugom planu, dok su od nekadašnje šampionske osnove ostali samo Alisson Becker i Virgil van Dijk. Liverpool je pred nastavkom rekonstrukcije, ali nije izvesno da li će upravo Arne Slot biti taj koji će dalje graditi novi tim.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Movistar Fantasy MARCA pokreće novu ligu eliminacija za Svetsko prvenstvo

Novi turnir počinje sa fazom šesnaestine finala, uz nagradni fond od 12.500 kredita i dodatne pogodnosti za igrače.

Published

on

By

Novi turnir počinje sa fazom šesnaestine finala, uz nagradni fond od 12.500 kredita i dodatne pogodnosti za igrače.

Movistar Fantasy MARCA najavio je pokretanje nove lige eliminacija povodom nastavka Svetskog prvenstva, nudeći ljubiteljima fantasy igara još jednu priliku da se priključe takmičenju. Od ove nedelje, sa početkom faze šesnaestine finala, dostupno je novo nadmetanje u aplikaciji i na zvaničnoj internet stranici.

Takmičenje donosi ukupni nagradni fond od 12.500 kredita, pri čemu će pobedniku pripasti 3.000 kredita, drugoplasiranom 2.500, a trećeplasiranom 2.000 kredita. Dodatno, svakog kola – tokom šesnaestine finala, osmine finala, četvrtfinala, polufinala i finala – biće dodeljeno po hiljadu kredita najboljim učesnicima te runde.

Liga počinje od nule: svi igrači startuju bez prethodno izabranih fudbalera i sa budžetom od 400 miliona za formiranje tima. Na dnevnom tržištu biće ponuđeno 50 novih igrača na raspolaganju korisnicima svakog dana, a omogućena su maksimalno pet transfera tokom utakmica kako bi takmičari mogli da optimizuju svoje sastave i bodovanje u realnom vremenu.

U sklopu nove lige Movistar Fantasy MARCA uvodi niz noviteta: pored takmičenja vezanih za Svetsko prvenstvo, korisnici mogu da se oprobaju i u drugim popularnim formatima kao što su Liga šampiona ili Premijer liga. Sistem nagrađivanja proširen je dodatnim mogućnostima personalizacije ekipa.

Za više informacija o pravilima igre i dnevnim savetima iz sveta fantasy sportova korisnici mogu pratiti zvanične kanale Movistar Fantasy MARCA na društvenim mrežama.

Pročitaj još

Fudbal

Erik Kojzek: Zadovoljan sam što sam deo Partizana, važno je da imamo dobru hemiju u timu

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Published

on

By

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Erik Kojzek, jedno od najznačajnijih letnjih pojačanja Fudbalskog kluba Partizan, obratio se medijima pred nastavak priprema crno-belih za kvalifikacije za Ligu konferencije koje počinju sredinom jula. Slovenački fudbaler izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim iskustvom u klubu i istakao važnost dobre atmosfere među saigračima.

Fudbaleri Partizana ovih dana završavaju prvu fazu priprema, a uskoro će otputovati u Sloveniju gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica koje će poslužiti kao provera pred evropske izazove. Tim povodom, pored trenera Saše Ilića, medijima se obratio i Erik Kojzek.

“Hvala, prvi utisci su jako dobri, baš sam zadovoljan da sam tu. Zahvaljujem treneru, sportskom direktoru i klubu na poverenju da mogu da budem tu. Razumem se sa svima, to je jako važno da imamo dobru hemiju u ekipi i radujem se svaki dan kada dolazim na trening da radim sa njima”, rekao je Kojzek.

Kojzek je objasnio šta ga je motivisalo da potpiše za Partizan: “Pa, došla je ponuda i bio sam ovde na pripremama, pričao sam sa sportskim direktorom. Svideo mi se plan, znam da je ovo tradicionalni klub sa mnogo velikom istorijom. Zadovoljan sam što sam tu.”

Posebno mesto u njegovoj odluci imao je Nemanja Rnić: “Ja mnogo volim Rnića kao trenera, ali i igrača — on je mnogo dobar čovek. Bio je moj trener u akademiji u U18 ekipi. Hteo je da radim mnogo više, znao je da mogu daleko više. I njemu sam mnogo dužan reči hvale — pomogao mi je mnogo u karijeri do sada. Pričao sam i sa njim o klubu; dao mi je dobar prvi utisak kako to izgleda.”

Partizan nakon povratka iz Slovenije nastavlja sa završnim pripremama pred start evropskih kvalifikacija polovinom jula kada će biti poznat protivnik crno-belih.

Pročitaj još

Fudbal

Saša Ilić: Partizanu su potrebna još četiri pojačanja za narednu sezonu

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Published

on

By

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Fudbaleri Partizana započeli su pripreme za novu sezonu pod vođstvom Saše Ilića, legende kluba koja je od ove godine na mestu trenera. Tim je trenutno u uvodnoj fazi treninga u Beogradu, nakon čega sledi nastavak rada i serija prijateljskih utakmica u Sloveniji, a cilj je što spremnije dočekati kvalifikacije za Ligu konferencije.

Na današnjem obraćanju medijima, Saša Ilić podelio je svoje prve utiske o ekipi i planovima za letnji prelazni rok. Istakao je da mu rad u Partizanu nije nepoznat teren: „Ponavljam se, već dugo sam trener, tako da mi je sve ovo poznato, možda i lakše u odnosu na neke druge klubove gde sam radio u nekim drugim državama. Radimo, prošlo je desetak dana, imamo sreće da nije bilo povređenih igrača, nadamo se da ih neće biti do kraja prvenstva, ali to je skoro neizbežno, to je to do sada.”

Ilić dodaje da mu iskustvo iz kluba kao igraču daje dodatnu sigurnost: „Sigurno, sve znam ovde, mnogo godina sam proveo ovde kao igrač, eto sada sam trener. Sve te stvari oko Teleoptika i u njemu su meni poznate. Sada ostaje da sa svojim asistentima odradim posao i to je to.”

Govoreći o ambicijama Partizana za predstojeću sezonu i prekidanje višegodišnje pauze bez trofeja, Ilić naglašava kontinuitet visokih ciljeva: „Desetak dana sam ovde, svaka godina donosi nešto novo u Partizanu. Ljudi treba da znaju da je Partizan generalno ekipa koja teži najboljem.”

Posebno zanimljivo navijačima bilo je pitanje pojačanja. Novi strateg crno-belih otvoreno kaže: „Potrebna su nam još četiri pojačanja”, uz napomenu da će Brazilac Že biti deo plana za sledeću sezonu.

Partizan će posle priprema u Beogradu nastaviti rad u Sloveniji gde ga očekuje nekoliko provera pred start evropskih kvalifikacija. Klub ima jasno postavljene ambicije — borba za titulu i povratak među najbolje timove Superlige Srbije.

Pročitaj još

U Trendu