Connect with us

Fudbal

Lionel Mesi otkrio detalje odnosa sa Kristijanom Ronaldom: ‘Između nas je uvek bilo poštovanje’

Legendarni Argentinac govorio je o rivalstvu sa Ronaldom, ističući da među njima nikada nije bilo zle krvi i da ih je fudbal spojio kroz godine borbe za trofeje.

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Rodrigo abd

Legendarni Argentinac govorio je o rivalstvu sa Ronaldom, ističući da među njima nikada nije bilo zle krvi i da ih je fudbal spojio kroz godine borbe za trofeje.

Lionel Mesi, jedan od najboljih fudbalera svih vremena, govorio je u poslednjem intervjuu kod voditelja Pola Alvareza o svom odnosu sa Kristijanom Ronaldom. Tema koja već decenijama deli ljubitelje fudbala na dva tabora – jedne koji preferiraju Mesija i druge koji smatraju Ronalda neprikosnovenim – ponovo je dobila potvrdu iz prve ruke.

Mesi je istakao da su on i Ronaldo tokom godina izgradili posebno rivalstvo koje je dodatno podgrejano činjenicom da su igrali za dva najveća španska kluba – Barselonu i Real Madrid. “Bilo je to jedno prelepo sportsko rivalstvo. To je nešto sasvim normalno u svetu fudbala. On je bio u Realu, ja u Barseloni, i obojica smo se borili za trofeje, kako kolektivne, tako i individualne”, rekao je Mesi.

On je dodao da su velike uspehe počeli da nižu uporedo, što je javnost dodatno motivisalo da poredi njihove dostignuća: “U očima ljudi, to se uvek pretvaralo u takmičenje gde birate jednog ili drugog. Usput smo obojica počeli da osvajamo veoma važne stvari, što je učinilo da to rivalstvo postane još veće nego što je već bilo.”

Na pitanje o privatnom odnosu sa portugalskim asom, Mesi nije ostavio prostor za nagađanja: “Nikada nije bilo zle krvi između nas. Nismo imali pravo prijateljstvo jer smo se viđali samo na ceremonijama dodele nagrada, ali smo uvek imali veoma dobar odnos kada bismo se sreli”, zaključio je Lionel Mesi.

Danas su obojica u završnim fazama svojih karijera – Mesi predvodi Inter Majami u Sjedinjenim Američkim Državama dok Kristijano Ronaldo nastupa za Al Nasr u Saudijskoj Arabiji, gde nastavlja sa rušenjem rekorda. Bez obzira na različite puteve koje sada imaju, njihovo sportsko rivalstvo i uzajamno poštovanje ostaju primer vrhunskog profesionalizma.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Partizan otkupio ugovor Demba Seka, potencijalna prodaja već do kraja leta

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Published

on

By

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Fudbalski klub Partizan je zvanično završio otkup ugovora senegalskog napadača Demba Seka od italijanskog Torina, potvrđeno je danas. Crno-beli su za ovog igrača izdvojili 1.400.000 evra, dok će Torino imati pravo na 15 odsto od sledeće prodaje Demba Seka. Napadač iz Senegala potpisuje trogodišnji ugovor sa beogradskim timom.

Ovaj potez dolazi nakon što je Partizan prethodnih dana angažovao Aleksa Zekovića, kao i Milana Aleksića, Čake Traorea i Erika Kojzeka. Otkup Demba Seka predstavlja važan korak u jačanju ofanzivnog dela tima pred početak nove sezone.

Sek je prošle sezone nastupao kao pozajmljen igrač Torina u Partizanu i svojim partijama privukao pažnju uprave kluba, koja je odlučila da investira značajnu sumu za njegov ostanak. Klub iz Humske računa na doprinos ovog napadača u borbi za titulu, ali mogućnost njegove prodaje već krajem leta nije isključena ako stigne adekvatna ponuda.

Podsetimo, pored finansijske kompenzacije Torinu, dogovoreno je da italijanski klub zadrži procenat od narednog transfera Seka, što može biti značajan faktor u budućim pregovorima.

Tim trenera Partizana nastavlja sa jačanjem igračkog kadra kako bi što spremnije dočekao izazove na domaćoj i evropskoj sceni tokom predstojeće takmičarske godine.

Pročitaj još

Fudbal

Casemiro potpisuje trogodišnji ugovor sa Interom iz Majamija

Brazilski vezista će biti deo tima Lionela Mesija do 2029. godine, dok Inter jača ambicije u MLS i Concachampionsu

Published

on

By

Brazilski vezista će biti deo tima Lionela Mesija do 2029. godine, dok Inter jača ambicije u MLS i Concachampionsu

Casemiro, iskusni brazilski fudbaler, biće uskoro i zvanično predstavljen kao novi igrač Intera iz Majamija. Prema najnovijim informacijama, Casemiro će potpisati trogodišnji ugovor sa klubom iz MLS-a, što znači da će ostati u timu do kraja 2029. godine. Ovaj transfer dolazi u trenutku kada Major League Soccer najavljuje prelazak na evropski kalendar takmičenja od sezone 2027/28.

Ulaskom Casemira, Inter iz Majamija dodatno pojačava svoj sastav u kojem je već Lionel Mesi, jedan od najpoznatijih igrača sveta. Zanimljivo je da Mesijev ugovor traje do kraja 2028. godine, što je za godinu dana manje od perioda koji je predviđen za Casemira.

Prema pravilima MLS-a, svaki klub može imati tri ‘designated player’ mesta namenjena igračima sa najvećim platama – trenutno su to Lionel Mesi, Rodrigo De Paul i German Berterame. Iako Casemiro neće biti među ovom trojicom najbolje plaćenih zbog ograničenja lige, postoje drugi mehanizmi kojima će njegov ugovor biti uklopljen u finansijsku strukturu kluba.

Ovim potezom vlasnici kluba, braća Mas, jasno pokazuju želju da Inter iz Majamija postane jedan od glavnih kandidata za sve trofeje u narednim sezonama. Poseban akcenat stavljen je na osvajanje Concachampionsa, takmičenja koje još nije osvojeno u istoriji ove američke franšize.

Pročitaj još

Fudbal

Fudbaleri Železničara iz Pančeva otputovali u Sloveniju na dvonedeljne pripreme

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Published

on

By

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Fudbalski klub Železničar iz Pančeva započeo je novu fazu priprema za predstojeću sezonu, odlaskom na dvonedeljne treninge u Sloveniju. Ekspedicija kluba, poznatog pod nadimkom “Dizelka”, stigla je danas na slovenačko primorje, gde će imati optimalne uslove za rad i razvoj forme.

Tokom boravka u Sloveniji, stručni štab planira da organizuje nekoliko kontrolnih utakmica koje će omogućiti procenu trenutne uigranosti tima, kao i proveru novih pojačanja pred početak takmičarske godine. Ove utakmice su prilika da se dodatno testiraju taktičke zamisli trenera i unapredi koordinacija među linijama tima.

Odlazak na pripreme van granica Srbije ukazuje na jasnu ambiciju FK Železničar da što spremnije dočeka izazove koji slede. Poseban akcenat tokom ovog perioda biće stavljen na poboljšanje fizičke pripremljenosti igrača i dodatno taktičko uigravanje celokupnog sastava.

Trenerski tim veruje da će kvalitetni uslovi rada u Sloveniji doprineti boljem startu sezone i omogućiti ekipi iz Pančeva da ostvari zacrtane ciljeve u domaćem prvenstvu. Klub iz Pančeva nastavlja sa praksom temeljnih letnjih priprema kako bi osnažio konkurentnost u narednim izazovima.

Pročitaj još

U Trendu