Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu
Fudbalski klub Železničar iz Pančeva započeo je novu fazu priprema za predstojeću sezonu, odlaskom na dvonedeljne treninge u Sloveniju. Ekspedicija kluba, poznatog pod nadimkom “Dizelka”, stigla je danas na slovenačko primorje, gde će imati optimalne uslove za rad i razvoj forme.
Tokom boravka u Sloveniji, stručni štab planira da organizuje nekoliko kontrolnih utakmica koje će omogućiti procenu trenutne uigranosti tima, kao i proveru novih pojačanja pred početak takmičarske godine. Ove utakmice su prilika da se dodatno testiraju taktičke zamisli trenera i unapredi koordinacija među linijama tima.
Odlazak na pripreme van granica Srbije ukazuje na jasnu ambiciju FK Železničar da što spremnije dočeka izazove koji slede. Poseban akcenat tokom ovog perioda biće stavljen na poboljšanje fizičke pripremljenosti igrača i dodatno taktičko uigravanje celokupnog sastava.
Trenerski tim veruje da će kvalitetni uslovi rada u Sloveniji doprineti boljem startu sezone i omogućiti ekipi iz Pančeva da ostvari zacrtane ciljeve u domaćem prvenstvu. Klub iz Pančeva nastavlja sa praksom temeljnih letnjih priprema kako bi osnažio konkurentnost u narednim izazovima.