Connect with us

Fudbal

Delije se oprostile od Vladimira Cvetkovića uz poruku koja je obeležila istoriju kluba

Navijači Crvene zvezde odali počast legendarnom Vladimiru Cvetkoviću, arhitekti evropskog uspeha iz 1991. godine

Published

on

Foto Izvor: Pink / Instagram.com/crvenazvezdafk

Navijači Crvene zvezde odali počast legendarnom Vladimiru Cvetkoviću, arhitekti evropskog uspeha iz 1991. godine

Navijačka grupa Delije oprostila se od Vladimira Cvetkovića, proslavljenog košarkaša i funkcionera Crvene zvezde, koji je preminuo na Đurđevdan. Njegovo ime zauzima posebno mesto u istoriji beogradskog kluba, kako zbog doprinosa na terenu tako i van njega.

Vladimir Cvetković je bio jedan od ključnih ljudi u stvaranju tima Crvene zvezde koji je 1991. godine osvojio titulu šampiona Evrope i time ostavio neizbrisiv trag u evropskoj košarci. Poznat po svojoj rečenici: “Ima trenutaka u životu kad…”, Cvetković je postao simbol posvećenosti i uspeha Zvezde.

Na poslednjem meču crveno-belih, Delije su razvile transparent sa njegovim čuvenim rečima, na taj način izražavajući zahvalnost za sve što je učinio za klub. Ovaj gest navijača jasno pokazuje koliko je Cvetković bio poštovan među zvezdašima svih generacija.

Tokom svoje karijere, Vladimir Cvetković nije bio samo istaknuti sportista već i funkcioner koji je uticao na razvoj kluba i njegovih sekcija. Njegova vizija i rad doprineli su stvaranju šampionskog tima koji se upisao zlatnim slovima u anale jugoslovenske i evropske košarke.

Odlazak Vladimira Cvetkovića predstavlja veliki gubitak za Crvenu zvezdu, ali i za celu sportsku javnost Srbije. Njegov doprinos biće trajno zapamćen kroz rezultate, ali još više kroz vrednosti koje je prenosio mlađim generacijama.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Đani Infantino obrazložio uvođenje pauza za osveženje na Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Published

on

By

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Đani Infantino, predsednik FIFA, oglasio se povodom brojnih komentara na račun novog pravila o obaveznim pauzama za osveženje tokom utakmica na Svetskom prvenstvu. Ovo pravilo predviđa da se u svakom poluvremenu održi kratka pauza kako bi fudbaleri mogli da se hidriraju, što je izazvalo burne reakcije širom sveta.

U medijima su se pojavile procene da emiteri, poput američkog “FOX-a”, značajno profitiraju od dodatnog reklamnog prostora tokom ovih tzv. „hydration break“ momenata, sa zaradom koja dostiže i do 1,2 miliona dolara po jednoj pauzi. Ipak, Đani Infantino insistira da je osnovni motiv briga o zdravlju igrača.

“Glavni razlog je vrućina, ali takođe moramo da shvatimo da je na takmičenju poput Mundijala, koje se održava tokom 39 dana, sa timovima koji potencijalno igraju osam utakmica u tih 39 dana, izuzetno važno imati vremena za odmor. Ono što je još važnije za nas jeste da osiguramo da svi timovi, u svakoj utakmici, igraju pod istim uslovima”, izjavio je Infantino za zvanični sajt FIFA.

Pauze su uvedene kako bi se svim ekipama omogućili jednaki uslovi bez obzira na vremenske prilike ili raspored mečeva. Infantino je naglasio da razume određene kritike trenera i javnosti zbog prekida ritma igre, ali ističe da zdravstveni aspekt mora biti prioritet.

Nova praksa izazvala je brojne debate među navijačima i stručnjacima koji smatraju da ovakva promena može uticati na dinamiku mečeva i koristi se kao način povećanja marketinških prihoda. Međutim, Infantino ostaje pri stavu da sigurnost i dobrobit fudbalera ne smeju biti kompromitovani ni u jednom trenutku.

Pročitaj još

Fudbal

Viktor Sančez del Amo preuzeo trenersku funkciju u Kalba FC iz Ujedinjenih Arapskih Emirata

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Published

on

By

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Viktor Sančez del Amo, bivši fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije, postavljen je za novog trenera Kalba FC, kluba koji nastupa u prvoj ligi Ujedinjenih Arapskih Emirata. Ovu informaciju potvrdila je uprava kluba, ističući da od iskusnog stručnjaka očekuje značajan doprinos u narednom periodu.

Sančez del Amo je karijeru započeo u omladinskim kategorijama Real Madrida, a debitovao je za prvi tim maja 1996. godine na utakmici protiv Saragose na stadionu La Romareda, kada je trener bio Arsenio Iglesias. Tokom boravka u Real Madridu do 1998. godine odigrao je ukupno 80 utakmica i postigao devet golova. Sa kraljevskim klubom osvojio je titulu prvaka Španije (1996), sedmu titulu Kupa evropskih šampiona (Liga šampiona) u Amsterdamu i Superkup Španije (obe trofeje 1998).

Nakon odlaska iz Reala, Sančez del Amo nastupao je jednu sezonu za Rasing Santander (1998-1999), a zatim čak sedam godina nosio dres Deportiva La Korunja (1999-2006). Potom se tokom leta 2006. preselio u Grčku gde je potpisao za Panathinaikos, ali zbog povrede upisao je samo petnaest nastupa. Godinu dana kasnije vratio se u Španiju kao igrač Elčea, međutim učestale povrede su ga sprečile da redovno igra pa je ubrzo završio igračku karijeru.

Na internacionalnom planu Sančez del Amo zabeležio je osam nastupa za seniorsku selekciju Španije, dok je za mladu reprezentaciju do 21 godine upisao dvanaest mečeva i postigao tri gola.

Trenersku karijeru započeo je vodeći Deportivo La Korunja (2015-2016), potom Olympiacos (2016), Real Betis (2016), Malagu (2019-2020) i Kartahenu (2023). Radio je i sa mlađim kategorijama španske reprezentacije (2024), te kao trener Olimpije Ljubljana (2024) i Rijeke (2025).

Njegovo angažovanje na klupi Kalba FC predstavlja novi izazov za ovog iskusnog stručnjaka koji će imati zadatak da ekipu podigne na viši nivo u konkurenciji jake lige Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Pročitaj još

Fudbal

Kolubara se povukla iz lige, Srem iz Jakova zauzima upražnjeno mesto u Zonskoj ligi Beograd

Fudbalski klub Kolubara istupio iz Zonske lige Beograd, dok Srem iz Jakova dobija priliku za viši rang uprkos osmom mestu prošle sezone.

Published

on

By

Fudbalski klub Kolubara istupio iz Zonske lige Beograd, dok Srem iz Jakova dobija priliku za viši rang uprkos osmom mestu prošle sezone.

Fudbalski klub Kolubara iz Lazarevca suočava se sa ozbiljnim problemima nakon što je, posle ispadanja iz Srpske lige Beograd, odlučio da ne nastupi ni u Zonskoj ligi Beograd. Klub je trebalo da se takmiči u nižem rangu, ali je odustao od daljeg takmičenja, čime je upražnjeno jedno mesto u ligi.

Popunu mesta nije odlučila borba na terenu već administrativna odluka “za zelenim stolom”, pa će tako Srem iz Jakova biti naredni učesnik Zonske lige Beograd. Ovaj klub je prethodnu sezonu završio kao osmoplasirani u Prvoj beogradskoj ligi, Grupa “A”, koja predstavlja peti rang takmičenja. Ipak, Srem drugi put zaredom dobija priliku za plasman u viši rang putem finansijske ponude na licitaciji Fudbalskog saveza Beograda, a ne rezultatima na terenu.

Vredi napomenuti da je i Milutinac iz Zemuna konkurisao za ovo mesto nakon što je sezonu završio kao drugoplasirani iza šampiona Borca. Ipak, Milutinac nije uspeo da obezbedi promociju jer je finansijska ponuda Srema bila veća.

Ovakva dešavanja pokreću pitanje smisla sportskog nadmetanja u nižim ligama kada su administrativne odluke i licitacije češći način napredovanja od rezultata postignutih na fudbalskom terenu. Srem će tako sledeće sezone igrati u Zonskoj ligi Beograd iako nije ostvario plasman kroz sportske rezultate.

Kolubara ostaje bez nastupa u narednoj sezoni nakon povlačenja iz takmičenja, dok će Zonska liga Beograd biti popunjena timom koji svoju šansu duguje vanterenskim okolnostima.

Pročitaj još

U Trendu