Connect with us

Fudbal

David Beckham poziva na smirenost nakon odlaska Javiera Mascherana iz Intera Miami

Guillermo Hoyos preuzima tim privremeno, Inter Miami se priprema za duel sa Colorado Rapids

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Rebecca blackwell

Guillermo Hoyos preuzima tim privremeno, Inter Miami se priprema za duel sa Colorado Rapids

David Beckham, suvlasnik fudbalskog kluba Inter Miami, obratio se javnosti nakon odlaska Javiera Mascherana sa mesta trenera ovog tima. Mascherano, koji ima 41 godinu, napustio je klupu u utorak, odmah na početku nove sezone, zbog ličnih razloga, nakon remija 2:2 protiv tima New York Red Bulls. Odluka da se povuče doneta je tokom vikenda, a klub se sada nalazi u fazi prilagođavanja.

Na mesto trenera privremeno je postavljen Guillermo Hoyos, koji inače obavlja funkciju sportskog direktora, dok ekipa priprema sledeći prvenstveni duel protiv Colorado Rapids, zakazan za subotu u Commerce Cityju. Odlazak Mascherana ostavio je trag u svlačionici. Beckham nije izbegao temu, već je otvoreno govorio o situaciji: “Teško je”, rekao je u izjavi za medije.

Javier Mascherano preuzeo je Inter Miami u novembru 2024. godine i za nešto više od godinu dana uspeo je da vodi ekipu do osvajanja MLS Cupa 2025. godine, pri čemu je Lionel Messi bio ključna figura na terenu. Beckham je naglasio važnost strpljenja u ovom trenutku i pozvao sve u i oko kluba da izbegnu ishitrene odluke: “U nekom trenutku moraćemo da pronađemo novog trenera”, priznao je, ali je istakao da je sada prioritet da se situacija smiri i da klub nastavi sa radom.

Mascherano je ostavio pozitivan uticaj u ekipi, što je Beckham potvrdio rečima: “On je neverovatna osoba, odličan trener, igrači su ga obožavali, ali ovakve stvari se dešavaju u fudbalskim klubovima i moramo da idemo dalje.” Upravni deo kluba ne žuri sa izborom novog trenera, dok Guillermo Hoyos vodi ekipu kroz naredne izazove. Beckham je zaključio: “Moramo da pustimo da se stvari smire.”

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Brazil ubedljivo savladao Škotsku 3:0 i obezbedio prvo mesto u Grupi C na Svetskom prvenstvu

Vinisijus Žunior postigao dva gola za Brazil, Bosna i Hercegovina među najboljim trećeplasiranim ekipama ide u nokaut fazu

Published

on

By

Vinisijus Žunior postigao dva gola za Brazil, Bosna i Hercegovina među najboljim trećeplasiranim ekipama ide u nokaut fazu

Fudbalska reprezentacija Brazila ostvarila je ubedljivu pobedu protiv Škotske rezultatom 3:0 i time osigurala prvo mesto u Grupi C na Svetskom prvenstvu. Meč je odigran sinoć, a „karioke“ su dominirale tokom celog susreta i opravdale ulogu favorita.

Brazil je od samog početka nametnuo svoj ritam i nije dozvolio iznenađenje. Dva gola za petostruke svetske šampione postigao je Vinisijus Žunior, koji je bio najistaknutiji pojedinac utakmice. Treći pogodak dodatno je potvrdio prednost Brazilaca i doneo im siguran trijumf nad Škotskom.

Ovom pobedom, Brazil ne samo da je izborio plasman među šesnaest najboljih selekcija sveta, već je obezbedio i lidersku poziciju u svojoj grupi. Uz Brazil, prolaz dalje iz Grupe C ostvarila je i reprezentacija Južne Afrike.

Posebno zadovoljstvo vlada i među navijačima Bosne i Hercegovine, jer se ova selekcija teoretski plasirala u narednu fazu kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa takmičenja. Ovaj uspeh daje dodatni značaj poslednjim rezultatima u grupnoj fazi.

Naredni mečevi nokaut faze biće prilika za Brazil da potvrdi visoke ambicije na ovom turniru, dok će Bosna i Hercegovina imati istorijsku šansu da napravi još jedan korak napred.

Pročitaj još

Fudbal

Vojvodina poražena od Đera 2:1 u pripremnoj utakmici u Austriji

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Published

on

By

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od šampiona Mađarske, ekipe Đera, rezultatom 2:1 (1:1) u prvoj pripremnoj utakmici pred novu sezonu, koja je odigrana u Austriji. Trener Miroslav Tanjga iskoristio je priliku da pruži minutažu većem broju igrača, pa su na terenu tokom dva poluvremena nastupila praktično dva različita sastava novosadskog tima.

Meč je počeo izuzetno dinamično – Đer je poveo već u petom minutu golom Željka Gavrića. Ipak, Voša nije dugo čekala na odgovor: u 15. minutu Siniša Tanjga je nakon preciznog centaršuta Vidosavljevića glavom savladao protivničkog golmana i doneo izjednačenje svom timu. Prvo poluvreme proteklo je u otvorenoj igri sa prilikama na obe strane, ali se rezultat do odlaska na odmor nije menjao.

Pobedonosni pogodak za Đer postigao je Gavrić svojim drugim golom na meču, ovog puta u 53. minutu. Do kraja susreta Vojvodina je bila ofanzivnija i stvarala nekoliko ozbiljnih prilika – Sukačev je volejom sa dvadesetak metara pogodio prečku, dok je Zukić zatresao stativu, ali promene rezultata više nije bilo.

Za Vojvodinu su nastupili sledeći igrači:
Prvo poluvreme: Rosić, Nikolić, Tanjga, Crnomarković, Baros, Poletanović, Đakovac, Mitrović, Vidosavljević, Ranđelović i Vukanović.
Drugo poluvreme: Gočmanac, Butean, Suč, Redžić, Sukačev, Mladenović, Petrović, Kolarević, Kokanović, Zukić i Mulahusejnović.

Za ekipu Đera igrali su: Petraš, Vladiou, Krpić, Cinger, Stefulj, Tot, Vitalis, Gavrić (dva gola), Bumba, Banati i Njie. U nastavku meča šansu su dobili još Međeri, Biro, Umatum, Urblik Mas,Tolar Šon Živković Garamšegi Seljem Deši.

Ova provera omogućila je stručnom štabu Vojvodine da stekne bolji uvid u trenutnu formu ekipe pred nastavak priprema za novu sezonu.

Pročitaj još

Fudbal

Bojan Adžić novi fudbaler Novog Pazara, dolazi iz Partizanove škole i crnogorske reprezentacije

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Published

on

By

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Bojan Adžić, mladi fudbalski reprezentativac Crne Gore i bivši član omladinske škole Partizana, zvanično je pojačao redove Fudbalskog kluba Novi Pazar. Potpisivanje ugovora sa talentovanim bekom predstavljeno je u utorak, čime Novi Pazar nastavlja da jača igrački kadar pred nastavak takmičenja u Superligi Srbije.

Adžić je svoju karijeru započeo u Partizanu, gde je prošao kroz sve mlađe selekcije kluba. Nakon toga nastupao je za Čukarički i Spartak iz Subotice, a punu afirmaciju stekao je igrajući za Radnički 1923 iz Kragujevca. Sa tim klubom beležio je zapažene nastupe u domaćem prvenstvu, ali i na evropskoj sceni tokom kvalifikacija za UEFA takmičenja.

Poznat po svojoj borbenosti i pouzdanosti na desnom beku, Bojan Adžić se istakao kao jedan od najtalentovanijih mladih defanzivaca Superlige Srbije. Njegovo iskustvo iz Partizanove škole i internacionalni status u dresu mlade reprezentacije Crne Gore značajno doprinose ambicijama Novog Pazara pred izazove u narednoj sezoni.

Dolazak Adžića deo je strategije uprave kluba da osveži sastav mladim i perspektivnim igračima koji su već prošli kroz ozbiljne sisteme rada. Klub očekuje da će novo pojačanje doprineti stabilnosti odbrane i dodatno povećati konkurenciju na bekovskoj poziciji.

Novi Pazar planira još nekoliko transfera do početka priprema za sledeću sezonu Superlige Srbije, dok će Bojan Adžić imati priliku da se nametne stručnom štabu već tokom prvih treninga.

Pročitaj još

U Trendu