Connect with us

Fudbal

Baka Prase uputio javni poziv Zvezdanu Terziću za sportski duel

Jutjuber Baka Prase predložio susret sa Zvezdanom Terzićem i Dragoljubom Zbiljićem, nakon komentara o Kupu Srbije

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Jutjuber Baka Prase predložio susret sa Zvezdanom Terzićem i Dragoljubom Zbiljićem, nakon komentara o Kupu Srbije

Poznati jutjuber Baka Prase ponovo je izazvao pažnju javnosti svojom izjavom u direktnom uključenju, ovog puta na temu fudbala. Nakon što je ranije komentarisao značaj Kupa Srbije i odgovarao na prozivke upućene generalnom direktoru Crvene zvezde, Zvezdanu Terziću, sada je otišao korak dalje i uputio konkretan poziv na duel.

Tokom uključenja uživo, Baka Prase je izrazio želju da ugosti Zvezdana Terzića, kao i predsednika FK Vojvodina Dragoljuba Zbiljića. Njegova inicijativa usledila je neposredno posle izjave o važnosti predstojećeg finala Kupa Srbije između Crvene zvezde i Vojvodine koje će biti odigrano u sredu u Loznici.

Povodom sportskog rivaliteta, Baka Prase je rekao: “Voleo bih da pozovem Zvezdana Terzića i Dragoljuba Zbiljića na jedno sportsko nadmetanje, mislim da bi to bilo interesantno za sve navijače.” Ovom izjavom jutjuber pokušava da dodatno podigne interesovanje javnosti za završnicu domaćeg kupa.

U istom uključenju osvrnuo se i na aktuelne rezultate Vojvodine koja je pobedila Čukarički sa 1:0 kao pripremu za finale Kupa. Pozvao je publiku da prisustvuje utakmici u Loznici uz poruku: “Vidimo se u što većem broju da pregrmimo Zvezdu na najjače.”

Naredni okršaj između Crvene zvezde i Vojvodine izaziva veliko interesovanje navijača oba tima, a dodatnu pažnju donosi upravo ovakav javni izazov koji dolazi izvan samog fudbalskog miljea.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Erik Kojzek: Zadovoljan sam što sam deo Partizana, važno je da imamo dobru hemiju u timu

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Published

on

By

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Erik Kojzek, jedno od najznačajnijih letnjih pojačanja Fudbalskog kluba Partizan, obratio se medijima pred nastavak priprema crno-belih za kvalifikacije za Ligu konferencije koje počinju sredinom jula. Slovenački fudbaler izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim iskustvom u klubu i istakao važnost dobre atmosfere među saigračima.

Fudbaleri Partizana ovih dana završavaju prvu fazu priprema, a uskoro će otputovati u Sloveniju gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica koje će poslužiti kao provera pred evropske izazove. Tim povodom, pored trenera Saše Ilića, medijima se obratio i Erik Kojzek.

“Hvala, prvi utisci su jako dobri, baš sam zadovoljan da sam tu. Zahvaljujem treneru, sportskom direktoru i klubu na poverenju da mogu da budem tu. Razumem se sa svima, to je jako važno da imamo dobru hemiju u ekipi i radujem se svaki dan kada dolazim na trening da radim sa njima”, rekao je Kojzek.

Kojzek je objasnio šta ga je motivisalo da potpiše za Partizan: “Pa, došla je ponuda i bio sam ovde na pripremama, pričao sam sa sportskim direktorom. Svideo mi se plan, znam da je ovo tradicionalni klub sa mnogo velikom istorijom. Zadovoljan sam što sam tu.”

Posebno mesto u njegovoj odluci imao je Nemanja Rnić: “Ja mnogo volim Rnića kao trenera, ali i igrača — on je mnogo dobar čovek. Bio je moj trener u akademiji u U18 ekipi. Hteo je da radim mnogo više, znao je da mogu daleko više. I njemu sam mnogo dužan reči hvale — pomogao mi je mnogo u karijeri do sada. Pričao sam i sa njim o klubu; dao mi je dobar prvi utisak kako to izgleda.”

Partizan nakon povratka iz Slovenije nastavlja sa završnim pripremama pred start evropskih kvalifikacija polovinom jula kada će biti poznat protivnik crno-belih.

Pročitaj još

Fudbal

Saša Ilić: Partizanu su potrebna još četiri pojačanja za narednu sezonu

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Published

on

By

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Fudbaleri Partizana započeli su pripreme za novu sezonu pod vođstvom Saše Ilića, legende kluba koja je od ove godine na mestu trenera. Tim je trenutno u uvodnoj fazi treninga u Beogradu, nakon čega sledi nastavak rada i serija prijateljskih utakmica u Sloveniji, a cilj je što spremnije dočekati kvalifikacije za Ligu konferencije.

Na današnjem obraćanju medijima, Saša Ilić podelio je svoje prve utiske o ekipi i planovima za letnji prelazni rok. Istakao je da mu rad u Partizanu nije nepoznat teren: „Ponavljam se, već dugo sam trener, tako da mi je sve ovo poznato, možda i lakše u odnosu na neke druge klubove gde sam radio u nekim drugim državama. Radimo, prošlo je desetak dana, imamo sreće da nije bilo povređenih igrača, nadamo se da ih neće biti do kraja prvenstva, ali to je skoro neizbežno, to je to do sada.”

Ilić dodaje da mu iskustvo iz kluba kao igraču daje dodatnu sigurnost: „Sigurno, sve znam ovde, mnogo godina sam proveo ovde kao igrač, eto sada sam trener. Sve te stvari oko Teleoptika i u njemu su meni poznate. Sada ostaje da sa svojim asistentima odradim posao i to je to.”

Govoreći o ambicijama Partizana za predstojeću sezonu i prekidanje višegodišnje pauze bez trofeja, Ilić naglašava kontinuitet visokih ciljeva: „Desetak dana sam ovde, svaka godina donosi nešto novo u Partizanu. Ljudi treba da znaju da je Partizan generalno ekipa koja teži najboljem.”

Posebno zanimljivo navijačima bilo je pitanje pojačanja. Novi strateg crno-belih otvoreno kaže: „Potrebna su nam još četiri pojačanja”, uz napomenu da će Brazilac Že biti deo plana za sledeću sezonu.

Partizan će posle priprema u Beogradu nastaviti rad u Sloveniji gde ga očekuje nekoliko provera pred start evropskih kvalifikacija. Klub ima jasno postavljene ambicije — borba za titulu i povratak među najbolje timove Superlige Srbije.

Pročitaj još

Fudbal

SVET SPORTA ZAVIJEN U CRNO: Mladi italijanski fudbaler UBIJEN iz osvete zbog incidenta na utakmici

Lorenzo Spasiano (21) iz Napulja izgubio život nakon što je sukob sa mlađim igračem na lokalnoj utakmici prerastao u fatalni obračun na ulici

Published

on

By

Lorenzo Spasiano (21) iz Napulja izgubio život nakon što je sukob sa mlađim igračem na lokalnoj utakmici prerastao u fatalni obračun na ulici

Lorenzo Spasiano, dvadesetjednogodišnji amaterski fudbaler iz Italije, preminuo je nakon što je upucan iz neposredne blizine ispred svoje kuće u Napulju dok je krenuo na posao. Uprkos hitnom prevozu u bolnicu Antonio Cardarelli, lekari nisu uspeli da mu spasu život. Prema informacijama koje su do sada objavili istražitelji iz Direkcije za borbu protiv mafije (DDA), ubistvo Spasiana povezano je sa incidentom koji se dogodio 30. marta na lokalnom fudbalskom terenu.

Tokom te utakmice došlo je do verbalnog i fizičkog sukoba između Lorenza Spasiana i jednog znatno mlađeg igrača, nakon oštrije starta. Sukob se nastavio van terena kroz razmenu uvreda i guranja, a situaciju su smirivali prijatelji oba aktera. Međutim, tenzije nisu splasnule – naprotiv, netrpeljivost među učesnicima nastavila je da raste i dovela je do nekoliko sukoba na ulici u danima posle meča.

Prema policijskoj istrazi, glavni osumnjičeni za ovaj zločin jeste šesnaestogodišnji mladić koji ima porodične veze sa ozloglašenim klanom Lo Russo napuljske kamore, trenutno povezanim sa grupom Pecorelli. Sumnja se da je on organizovao zastrašivanje i postavio zamku Spasianu kao odmazdu za prethodni konflikt tokom utakmice.

Istraga još traje i policija radi na utvrđivanju svih okolnosti ovog tragičnog događaja koji je potresao sportsku zajednicu Napulja. Lokalni klubovi i sportske organizacije izrazili su saučešće porodici nastradalog Lorenza Spasiana i apelovali na okončanje nasilja među mladima.

Pročitaj još

U Trendu