Connect with us

Fudbal

Alisha Lehmann proglašena za igračicu sezone u Lesteru uprkos teškoj sezoni

Švajcarska fudbalerka je na devet mečeva postigla jedan gol za Lester, a navijači su je izabrali za najistaknutiju igračicu tima

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Rene' rossignaud

Švajcarska fudbalerka je na devet mečeva postigla jedan gol za Lester, a navijači su je izabrali za najistaknutiju igračicu tima

Alisha Lehmann, švajcarska fudbalerka koja važi za jednu od najprepoznatljivijih u svetu, proglašena je za igračicu sezone u ženskom timu Lestera, iako je tokom aktuelne sezone startovala na samo pet utakmica i postigla jedan gol. Lehmann je u Lester stigla u januaru 2026. godine nakon kratkih angažmana u Juventusu i Komu, a njen dolazak izazvao je veliko interesovanje javnosti.

U takmičarskoj sezoni, Lehmann je nastupila na devet utakmica engleske WSL lige i ukupno provela 415 minuta na terenu. Ipak, ni na jednoj od tih utakmica Lester nije uspeo da dođe do pobede – tim je izgubio svaki meč na kojem je ona igrala. Na kraju sezone ‘Lisice’ su ispale iz elitnog ranga engleskog ženskog fudbala.

Uprkos slabim rezultatima kluba i ličnoj statistici, navijači su upravo Alishu Lehmann izabrali za najistaknutiju igračicu Lestera. Dodatno priznanje stiglo joj je i kroz nagradu za najbolji gol ženske ekipe kluba – zahvaljujući jedinom pogotku koji je postigla ove sezone protiv svog bivšeg kluba Aston Vile u martu. Taj pogodak bio je među 11 kandidovanih golova koje su navijači mogli da biraju tokom vrlo teške godine za klub.

Lehmann ostaje jedno od najzapaženijih imena ženskog fudbala kako zbog svojih nastupa na terenu tako i zbog prepoznatljivosti van njega, dok predstoji borba Lestera da se vrati među najbolje ekipe Engleske.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Incident u reprezentaciji Bosne i Hercegovine posle plasmana u osminu finala Svetskog prvenstva

Edin Džeko bio u centru pažnje nakon pobede nad Katarom 3:1, burna reakcija kapiten izazvala reakciju predsednika saveza

Published

on

By

Edin Džeko bio u centru pažnje nakon pobede nad Katarom 3:1, burna reakcija kapiten izazvala reakciju predsednika saveza

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je istorijski uspeh plasmanom u osminu finala Svetskog prvenstva, savladavši selekciju Katara rezultatom 3:1. Ipak, slavlje “Zmajeva” zasenio je incident u kojem je glavnu ulogu imao kapiten Edin Džeko, čija je reakcija po završetku meča privukla veliku pažnju sportskih medija širom regiona.

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Katara odigrana je na stadionu pred velikim brojem navijača, a izabranici su pokazali visok nivo igre, što im je donelo prolazak među šesnaest najboljih na svetu. Međutim, neposredno nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, došlo je do žustre rasprave među igračima tima Bosne i Hercegovine. Prema izveštajima sa lica mesta, Edin Džeko nije uspeo da obuzda emocije te je burno reagovao prema jednom od svojih saigrača.

Ovaj događaj izazvao je brojne komentare i zabrinutost unutar tima. Kapiten Džeko se našao u fokusu kako zbog igre na terenu tako i zbog dešavanja van njega. Incident nije prošao nezapaženo ni kod rukovodstva Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine — reagovao je i predsednik saveza koji je istakao važnost zajedništva u nastavku takmičenja.

Bosna i Hercegovina sada očekuje naredni izazov u nokaut fazi Mundijala, a stručni štab će morati da brzo smiri tenzije unutar ekipe kako bi tim bio potpuno fokusiran na predstojeće mečeve. Očekuje se da će kapiten Edin Džeko imati ključnu ulogu ne samo na terenu već i kao lider koji mora doprineti stabilnosti kolektiva.

Pročitaj još

Fudbal

Aleksandar Milikić produžio ugovor sa Železničarom pred debitantski nastup u Evropi

Najbolji štoper Superlige Srbije ostaje u FK Železničar Pančevo još dve godine, uz priznanje za rad i poziv u A reprezentaciju

Published

on

By

Najbolji štoper Superlige Srbije ostaje u FK Železničar Pančevo još dve godine, uz priznanje za rad i poziv u A reprezentaciju

Aleksandar Milikić, zvanično najbolji štoper Superlige Srbije u prethodnoj sezoni, produžio je saradnju sa FK Železničar Pančevo na još dve godine. Ovaj pouzdani defanzivac, koji je član pančevačkog tima od 2022. godine, postao je lider kluba zahvaljujući odličnim partijama i doprinosu rezultatima tima. Vest o produžetku ugovora dolazi pred istorijski prvi nastup Železničara na evropskoj sceni.

Tokom prethodne sezone, Milikić je svojim igrama skrenuo pažnju fudbalske javnosti i stručnog štaba reprezentacije Srbije, što mu je donelo poziv selektora Veljka Paunovića za prijateljske utakmice A selekcije. Produženje ugovora predstavlja potvrdu poverenja i nagradu za posvećenost koju Milikić pruža na terenu.

“Produžetak saradnje za mene predstavlja veliko priznanje. Zahvalan sam na ukazanom poverenju i ponosan što sam deo ambicioznog kluba koji iz godine u godinu raste i želi da ostvaruje sve veće rezultate”, izjavio je 24-godišnji defanzivac nakon potpisivanja novog ugovora.

Milikić se osvrnuo i na minulu sezonu: “Iza nas je sjajna sezona, kako za klub, tako i za mene lično. Zajedno smo napredovali, ostvarili dobre rezultate i pokazali da se naporan rad, posvećenost i zajedništvo uvek isplate.”

Naglasio je značaj timske atmosfere: “Od prvog dana verovali smo u sebe i u to da možemo da ostvarimo dobar rezultat. Upravo su nas ta vera, veliko zajedništvo i želja za napretkom doveli do ciljeva koje smo ostvarili.”

Posebno mesto zauzima poziv u nacionalni tim: “Poziv selektora mi mnogo znači i predstavlja veliko priznanje. Velika je čast nositi dres svoje zemlje, a na meni je da nastavim da radim još jače kako bih i ubuduće zasluživao poverenje i nove pozive.”

FK Železničar Pančevo ulazi sa optimizmom u novu sezonu, uz jasnu poruku da zadržavanje najboljih igrača predstavlja osnovu budućih uspeha na domaćoj i evropskoj sceni.

Pročitaj još

Fudbal

Erik Kojzek: Zadovoljan sam što sam deo Partizana, važno je da imamo dobru hemiju u timu

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Published

on

By

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Erik Kojzek, jedno od najznačajnijih letnjih pojačanja Fudbalskog kluba Partizan, obratio se medijima pred nastavak priprema crno-belih za kvalifikacije za Ligu konferencije koje počinju sredinom jula. Slovenački fudbaler izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim iskustvom u klubu i istakao važnost dobre atmosfere među saigračima.

Fudbaleri Partizana ovih dana završavaju prvu fazu priprema, a uskoro će otputovati u Sloveniju gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica koje će poslužiti kao provera pred evropske izazove. Tim povodom, pored trenera Saše Ilića, medijima se obratio i Erik Kojzek.

“Hvala, prvi utisci su jako dobri, baš sam zadovoljan da sam tu. Zahvaljujem treneru, sportskom direktoru i klubu na poverenju da mogu da budem tu. Razumem se sa svima, to je jako važno da imamo dobru hemiju u ekipi i radujem se svaki dan kada dolazim na trening da radim sa njima”, rekao je Kojzek.

Kojzek je objasnio šta ga je motivisalo da potpiše za Partizan: “Pa, došla je ponuda i bio sam ovde na pripremama, pričao sam sa sportskim direktorom. Svideo mi se plan, znam da je ovo tradicionalni klub sa mnogo velikom istorijom. Zadovoljan sam što sam tu.”

Posebno mesto u njegovoj odluci imao je Nemanja Rnić: “Ja mnogo volim Rnića kao trenera, ali i igrača — on je mnogo dobar čovek. Bio je moj trener u akademiji u U18 ekipi. Hteo je da radim mnogo više, znao je da mogu daleko više. I njemu sam mnogo dužan reči hvale — pomogao mi je mnogo u karijeri do sada. Pričao sam i sa njim o klubu; dao mi je dobar prvi utisak kako to izgleda.”

Partizan nakon povratka iz Slovenije nastavlja sa završnim pripremama pred start evropskih kvalifikacija polovinom jula kada će biti poznat protivnik crno-belih.

Pročitaj još

U Trendu