Connect with us

Fudbal

Incident u reprezentaciji Bosne i Hercegovine posle plasmana u osminu finala Svetskog prvenstva

Edin Džeko bio u centru pažnje nakon pobede nad Katarom 3:1, burna reakcija kapiten izazvala reakciju predsednika saveza

Published

on

Foto Izvor:

Edin Džeko bio u centru pažnje nakon pobede nad Katarom 3:1, burna reakcija kapiten izazvala reakciju predsednika saveza

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je istorijski uspeh plasmanom u osminu finala Svetskog prvenstva, savladavši selekciju Katara rezultatom 3:1. Ipak, slavlje “Zmajeva” zasenio je incident u kojem je glavnu ulogu imao kapiten Edin Džeko, čija je reakcija po završetku meča privukla veliku pažnju sportskih medija širom regiona.

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Katara odigrana je na stadionu pred velikim brojem navijača, a izabranici su pokazali visok nivo igre, što im je donelo prolazak među šesnaest najboljih na svetu. Međutim, neposredno nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, došlo je do žustre rasprave među igračima tima Bosne i Hercegovine. Prema izveštajima sa lica mesta, Edin Džeko nije uspeo da obuzda emocije te je burno reagovao prema jednom od svojih saigrača.

Ovaj događaj izazvao je brojne komentare i zabrinutost unutar tima. Kapiten Džeko se našao u fokusu kako zbog igre na terenu tako i zbog dešavanja van njega. Incident nije prošao nezapaženo ni kod rukovodstva Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine — reagovao je i predsednik saveza koji je istakao važnost zajedništva u nastavku takmičenja.

Bosna i Hercegovina sada očekuje naredni izazov u nokaut fazi Mundijala, a stručni štab će morati da brzo smiri tenzije unutar ekipe kako bi tim bio potpuno fokusiran na predstojeće mečeve. Očekuje se da će kapiten Edin Džeko imati ključnu ulogu ne samo na terenu već i kao lider koji mora doprineti stabilnosti kolektiva.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Stéphanie Frappart imenovana za zvaničnika za suđenje u UEFA

Francuska sudija, poznata po istorijskim nastupima na najvećim fudbalskim takmičenjima, preuzima ulogu od Dagmar Damkové

Published

on

By

Francuska sudija, poznata po istorijskim nastupima na najvećim fudbalskim takmičenjima, preuzima ulogu od Dagmar Damkové

Izvršni komitet UEFA imenovao je Stéphanie Frappart za novog zvaničnika za suđenje u Komitetu sudija UEFA. Francuska arbitarka važi za jednu od najistaknutijih figura savremenog fudbala, a njena karijera traje više od decenije na najvišem nivou međunarodnog suđenja. Frappart je međunarodna sudija od 2010. godine i do sada je vodila više od 100 mečeva pod okriljem UEFA, ističući se konstantnošću, profesionalizmom i brojnim istorijskim momentima.

Jedan od najznačajnijih trenutaka njene karijere bio je kada je 2019. godine sudila Superkup Evrope između Liverpula i Čelsija u Istanbulu, čime je postala prva žena koja je delila pravdu u finalu muškog takmičenja pod okriljem UEFA. Takođe, bila je prva žena koja je sudila utakmicu muške Ligue 1, kao i duel u muškoj Ligi šampiona i meč na Svetskom prvenstvu FIFA za muškarce.

Pored toga, Stéphanie Frappart je bila glavna sudija u finalu Evropskog prvenstva za žene 2025. između Engleske i Španije, što dodatno potvrđuje njen ugled među najboljim svetskim arbitrima.

Na novoj funkciji, Frappart preuzima dužnost od Dagmar Damkové i biće zadužena za strateški razvoj suđenja širom Evrope. Njene obaveze uključuju podršku procesu delegiranja sudija na utakmice UEFA takmičenja, praćenje performansi arbitara, tehničko usmeravanje i kontinuirani razvoj sudijske profesije.

Ovim imenovanjem UEFA pokazuje posvećenost unapređenju rodne ravnopravnosti i stručnosti u svetu fudbalskog suđenja.

Pročitaj još

Fudbal

Erik Kojzek: Zadovoljan sam što sam deo Partizana, važno je da imamo dobru hemiju u timu

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Published

on

By

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Erik Kojzek, jedno od najznačajnijih letnjih pojačanja Fudbalskog kluba Partizan, obratio se medijima pred nastavak priprema crno-belih za kvalifikacije za Ligu konferencije koje počinju sredinom jula. Slovenački fudbaler izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim iskustvom u klubu i istakao važnost dobre atmosfere među saigračima.

Fudbaleri Partizana ovih dana završavaju prvu fazu priprema, a uskoro će otputovati u Sloveniju gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica koje će poslužiti kao provera pred evropske izazove. Tim povodom, pored trenera Saše Ilića, medijima se obratio i Erik Kojzek.

“Hvala, prvi utisci su jako dobri, baš sam zadovoljan da sam tu. Zahvaljujem treneru, sportskom direktoru i klubu na poverenju da mogu da budem tu. Razumem se sa svima, to je jako važno da imamo dobru hemiju u ekipi i radujem se svaki dan kada dolazim na trening da radim sa njima”, rekao je Kojzek.

Kojzek je objasnio šta ga je motivisalo da potpiše za Partizan: “Pa, došla je ponuda i bio sam ovde na pripremama, pričao sam sa sportskim direktorom. Svideo mi se plan, znam da je ovo tradicionalni klub sa mnogo velikom istorijom. Zadovoljan sam što sam tu.”

Posebno mesto u njegovoj odluci imao je Nemanja Rnić: “Ja mnogo volim Rnića kao trenera, ali i igrača — on je mnogo dobar čovek. Bio je moj trener u akademiji u U18 ekipi. Hteo je da radim mnogo više, znao je da mogu daleko više. I njemu sam mnogo dužan reči hvale — pomogao mi je mnogo u karijeri do sada. Pričao sam i sa njim o klubu; dao mi je dobar prvi utisak kako to izgleda.”

Partizan nakon povratka iz Slovenije nastavlja sa završnim pripremama pred start evropskih kvalifikacija polovinom jula kada će biti poznat protivnik crno-belih.

Pročitaj još

Fudbal

Saša Ilić: Partizanu su potrebna još četiri pojačanja za narednu sezonu

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Published

on

By

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Fudbaleri Partizana započeli su pripreme za novu sezonu pod vođstvom Saše Ilića, legende kluba koja je od ove godine na mestu trenera. Tim je trenutno u uvodnoj fazi treninga u Beogradu, nakon čega sledi nastavak rada i serija prijateljskih utakmica u Sloveniji, a cilj je što spremnije dočekati kvalifikacije za Ligu konferencije.

Na današnjem obraćanju medijima, Saša Ilić podelio je svoje prve utiske o ekipi i planovima za letnji prelazni rok. Istakao je da mu rad u Partizanu nije nepoznat teren: „Ponavljam se, već dugo sam trener, tako da mi je sve ovo poznato, možda i lakše u odnosu na neke druge klubove gde sam radio u nekim drugim državama. Radimo, prošlo je desetak dana, imamo sreće da nije bilo povređenih igrača, nadamo se da ih neće biti do kraja prvenstva, ali to je skoro neizbežno, to je to do sada.”

Ilić dodaje da mu iskustvo iz kluba kao igraču daje dodatnu sigurnost: „Sigurno, sve znam ovde, mnogo godina sam proveo ovde kao igrač, eto sada sam trener. Sve te stvari oko Teleoptika i u njemu su meni poznate. Sada ostaje da sa svojim asistentima odradim posao i to je to.”

Govoreći o ambicijama Partizana za predstojeću sezonu i prekidanje višegodišnje pauze bez trofeja, Ilić naglašava kontinuitet visokih ciljeva: „Desetak dana sam ovde, svaka godina donosi nešto novo u Partizanu. Ljudi treba da znaju da je Partizan generalno ekipa koja teži najboljem.”

Posebno zanimljivo navijačima bilo je pitanje pojačanja. Novi strateg crno-belih otvoreno kaže: „Potrebna su nam još četiri pojačanja”, uz napomenu da će Brazilac Že biti deo plana za sledeću sezonu.

Partizan će posle priprema u Beogradu nastaviti rad u Sloveniji gde ga očekuje nekoliko provera pred start evropskih kvalifikacija. Klub ima jasno postavljene ambicije — borba za titulu i povratak među najbolje timove Superlige Srbije.

Pročitaj još

U Trendu