Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je u Vršcu sedam ugovora kojima se ulaže 20,5 miliona dinara za obnovu dvorca u Vlajkovcu i Gradski muzej.
Ministar kulture Nikola Selaković boravio je danas u Vršcu gde je potpisao sedam ugovora kojima Ministarstvo kulture investira ukupno 20,5 miliona dinara u projekte iz oblasti kulture na teritoriji ovog grada, saopšteno je iz Ministarstva. Ova sredstva namenjena su prvenstveno za dalju obnovu dvorca u Vlajkovcu, za šta je izdvojeno 16,1 milion dinara, kao i za Gradski muzej u Vršcu, kome je dodeljeno 4,4 miliona dinara.
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva kulture, cilj ove investicije je nastavak sanacije važnih kulturnih objekata i unapređenje kulturnog života u Vršcu. Ministar Selaković je tom prilikom naglasio da Ministarstvo i Grad Vršac godinama uspešno sarađuju, kako u očuvanju kulturnog nasleđa, tako i u podsticanju savremenih umetničkih aktivnosti. Prema njegovim rečima, od 2024. godine do danas Ministarstvo je uložilo više od 83,8 miliona dinara u različite projekte u ovom gradu.