Kultura

Vršac dobija 20,5 miliona dinara za kulturne projekte od Ministarstva kulture

Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je u Vršcu sedam ugovora kojima se ulaže 20,5 miliona dinara za obnovu dvorca u Vlajkovcu i Gradski muzej.

Published

on

The premiere of the film “Harvest” was held in the mts hall, and on the eve of the premiere of the film, the exhibition “Yellow House – Crime Without Judgment” was presented in the foyer of the mts hall, organized by the Ministry of Culture of Serbia and the Museum of Genocide Victims. Premijera filma “Zetva” odrzana je u mts Dvorani, a uoci premijere filma, u foajeu mts Dvorane predstavljena izlozba “Zuta kuca – zlocin bez presude”, u organizaciji Ministarstva kulture Srbije i Muzeja zrtava genocida.

Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je u Vršcu sedam ugovora kojima se ulaže 20,5 miliona dinara za obnovu dvorca u Vlajkovcu i Gradski muzej.

Ministar kulture Nikola Selaković boravio je danas u Vršcu gde je potpisao sedam ugovora kojima Ministarstvo kulture investira ukupno 20,5 miliona dinara u projekte iz oblasti kulture na teritoriji ovog grada, saopšteno je iz Ministarstva. Ova sredstva namenjena su prvenstveno za dalju obnovu dvorca u Vlajkovcu, za šta je izdvojeno 16,1 milion dinara, kao i za Gradski muzej u Vršcu, kome je dodeljeno 4,4 miliona dinara.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva kulture, cilj ove investicije je nastavak sanacije važnih kulturnih objekata i unapređenje kulturnog života u Vršcu. Ministar Selaković je tom prilikom naglasio da Ministarstvo i Grad Vršac godinama uspešno sarađuju, kako u očuvanju kulturnog nasleđa, tako i u podsticanju savremenih umetničkih aktivnosti. Prema njegovim rečima, od 2024. godine do danas Ministarstvo je uložilo više od 83,8 miliona dinara u različite projekte u ovom gradu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version