Connect with us

Kultura

Sofija Pižurica obeležava 25 godina karijere nastupom u “Boemima”

Prvakinja Opere Narodnog pozorišta u Beogradu, Sofija Pižurica, govori o izazovima i ličnoj povezanosti sa ulogom Mizete uoči jubileja.

Published

on

SOFIJA PIŽURICA AMIR HAMZAGIĆ - Beograd, 6. maja 2026. - Gošća nove epizode video-serijala "Tanjug Reflektor" bila je prvakinja Opere Narodnog pozorišta u Beogradu Sofija Pižurica, koja je govorila o nastupu večeras u "Boemima", čime proslavlja 25 godina umetničke karijere. Pižurica je rekla da svaki izlazak na scenu, doživljava kao vrstu malog trijumfa i pobede, i trudi se da svaka predstava bude ono što je u tom momentu najlepši deo nje. FOTO TANJUG/ AMIR HAMZAGIĆ/ bg

Prvakinja Opere Narodnog pozorišta u Beogradu, Sofija Pižurica, govori o izazovima i ličnoj povezanosti sa ulogom Mizete uoči jubileja.

Sofija Pižurica, istaknuta umetnica Opere Narodnog pozorišta u Beogradu, gostovala je u novoj epizodi video-serijala “Tanjug Reflektor” povodom večerašnjeg nastupa u operi “Boemi”, kojim proslavlja 25 godina svoje umetničke karijere. Pižurica je istakla da svaki njen izlazak na scenu predstavlja mali trijumf i ličnu pobedu, te se trudi da svaka predstava bude najlepša u tom trenutku. Govoreći o izazovima, otkriva da su najteži trenuci zapravo oni iza scene, tokom priprema, kada se često suočava sa frustracijama i nezadovoljstvom. “Najteži momenti se dešavaju iza scene, u toku priprema, gde vrlo često budemo i isfrustrirani, nezadovoljni. Nešto nam ne ide pa ponavljamo milijardu puta, ali sve je to deo procesa i deo rada”, priznala je Pižurica. Ovim nastupom u “Boemima”, gde tumači ulogu Mizete, Sofija Pižurica obeležava značajan jubilej i ističe koliko se poistovećuje sa ovom ulogom, što joj daje dodatnu motivaciju i inspiraciju u radu.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kultura

Deset miliona dinara za obnovu tvrđave Maglič iz budžeta Ministarstva kulture

Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je ugovore za devet projekata u Kraljevu, a najveće ulaganje namenjeno je revitalizaciji Magliča.

Published

on

By

Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je ugovore za devet projekata u Kraljevu, a najveće ulaganje namenjeno je revitalizaciji Magliča.

Ministar kulture Nikola Selaković danas je u Kraljevu potpisao ugovore za realizaciju devet projekata ukupne vrednosti 32.686.000 dinara, koje Ministarstvo kulture kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju finansira na teritoriji Grada Kraljeva tokom ove godine. Najveći deo sredstava, odnosno 10 miliona dinara, dodeljen je Zavodu za zaštitu spomenika kulture Kraljevo, i to za projekat revitalizacije tvrđave Maglič. Prema zvaničnom saopštenju Ministarstva, Selaković je istakao da je potpisao i ugovore vredne 11.700.000 dinara koji su namenjeni manastiru Studenica. Ukupna ulaganja Ministarstva kulture u Kraljevu tokom ove godine približavaju se iznosu od 45 miliona dinara, pri čemu više od 28 miliona direktno ide za projekte na području samog grada.

Pročitaj još

Kultura

Nagrada za životno delo uručena Nadi Pavlović i Leu Martinu na Evergrin festivalu u Nišu

Poznati pevači zabavne muzike dobili su priznanja za svoj doprinos na svečanosti u Gradskoj kući, uz prisustvo gradonačelnika Niša.

Published

on

By

Poznati pevači zabavne muzike dobili su priznanja za svoj doprinos na svečanosti u Gradskoj kući, uz prisustvo gradonačelnika Niša.

U Nišu je održan prijem u Gradskoj kući povodom dodele nagrada za životno delo, koje su ove godine pripale poznatim pevačima zabavne muzike Nadi Pavlović i Leu Martinu, a priznanja su im uručena u okviru Evergrin festivala. Svečanosti je prisustvovao i gradonačelnik Niša, Dragoslav Pavlović. Tom prilikom, Leo Martin je naglasio koliko mu ova nagrada znači, ističući da je posebno ponosan što dolazi od organizatora festivala koji istrajava u promovisanju kvalitetne muzike, što je danas, kako je rekao, prava retkost. Martin, poznat po hitovima kao što su “Odiseja”, “Ja te volim” i “Ima vremena za nas”, uputio je reči pohvale gradu Nišu i njegovim građanima, navodeći da su “Niš divan grad, a ljudi u Nišu su dobri ljudi”.

Pročitaj još

Kultura

Karlos Boljo nastupa na otvaranju festivala ‘Dani orgulja’ u Beogradu

Španski orguljaš Karlos Boljo 25. juna otvoriće međunarodni festival u Katedrali Blažene Djevice Marije, u organizaciji Kulturnog centra Beograda.

Published

on

By

Španski orguljaš Karlos Boljo 25. juna otvoriće međunarodni festival u Katedrali Blažene Djevice Marije, u organizaciji Kulturnog centra Beograda.

Međunarodni festival ‘Dani orgulja’ biće svečano otvoren 25. juna u 20 časova u Katedrali Blažene Djevice Marije u Beogradu, gde će nastupiti poznati španski orguljaš Karlos Boljo. Ovu informaciju saopštio je Kulturni centar Beograda, organizator manifestacije. Boljo, koji je orguljaš Katedrale u Leonu u Španiji i dobitnik prestižne nagrade ‘Monserat Torent’ na petom orguljaškom takmičenju ‘Fransisko Salinas’, izvešće dela Johana Sebastijana Baha, Vijerna, kao i sopstvene improvizacije. Koncert je realizovan uz podršku Instituta Servantes. Prema najavi Kulturnog centra Beograda, ovogodišnji, 26. po redu festival ‘Dani orgulja – Dies organorum’ održaće se od 25. juna do 1. jula u istoj katedrali, a raznovrstan program okupiće publiku, stručnjake i istaknute orguljaše iz zemlje i inostranstva na Neimaru.

Pročitaj još

U Trendu