Saobraćajna policija isključila vozača iz saobraćaja, pokrenut postupak za nasilničku vožnju
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, zaustavili su sinoć oko 22 časa u Zemunu vozača U. Ž. (28), koji je upravljao automobilom marke audi brzinom od 203 kilometra na čas, na deonici autoputa gde je ograničenje brzine 100 kilometara na čas, saopštili su iz policije.
Vozač je odmah isključen iz saobraćaja, a protiv njega je podneta prekršajna prijava zbog nasilničke vožnje. Policija je navela da se ovakva prekoračenja brzine smatraju izuzetno opasnim i da predstavljaju ozbiljnu pretnju po bezbednost svih učesnika u saobraćaju.
“Od početka godine, pripadnici Uprave saobraćajne policije koji koriste presretače otkrili su gotovo 20.000 prekršaja, od čega 143 prekršaja nasilničke vožnje”, navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.
Ministarstvo je apelovalo na sve vozače da poštuju ograničenja brzine i ostale saobraćajne propise, posebno u periodu kada se beleži najveći broj saobraćajnih nezgoda sa poginulim i povređenim licima. Brzina je i dalje najčešći faktor nastanka saobraćajnih nezgoda sa stradalim osobama, zbog čega se insistira na odgovornom ponašanju svakog vozača.
“Pozivamo sve učesnike u saobraćaju da budu odgovorni i poštuju propise, kako bismo zajednički doprineli većoj bezbednosti na putevima”, poručuju iz MUP-a.