Domaće

Curenje amonijaka u hladnjači u Guči, sedmoro ljudi zatražilo pomoć

MUP izdao upozorenje građanima, četiri osobe prebačene u bolnicu, ekipe na terenu

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

MUP izdao upozorenje građanima, četiri osobe prebačene u bolnicu, ekipe na terenu

Sedam osoba javilo se tokom noći u Dom zdravlja u Guči nakon curenja amonijaka iz hladnjače u Prvomajskoj ulici broj 9, potvrđeno je iz opštine Lučani. Četiri osobe prebačene su u bolnicu u Čačku radi daljih ispitivanja, dok je ostalima ukazana pomoć na licu mesta. Prema izjavama nadležnih, niko od građana nije životno ugrožen.

Incident se dogodio oko 00:50 časova, kada je došlo do izbijanja sigurnosnog ventila usled povećanog pritiska u rashladnom sistemu. Vatrogasne i ekipe hitne pomoći su odmah reagovale i sanirale kvar, a na terenu su ostali da dežuraju i prate situaciju.

“Kada smo došli, videli smo da je sigurnosni ventil izbio, što je sprečilo veće posledice. Ekipe su uspele da vrate ventil i saniraju kvar, ali su ostale na licu mesta”, izjavio je predsednik opštine Lučani Milija Milenković.

MUP je izdao hitno upozorenje stanovnicima Guče i okoline, savetovavši da ostanu u svojim domovima, zatvore prozore i, u slučaju osećanja jakog mirisa amonijaka, stave mokre krpe na nos i usta kako bi zaštitili disajne organe.

Istraga o uzrocima incidenta je u toku, a stručne ekipe nastavljaju da nadgledaju stanje na terenu kako bi se sprečile eventualne posledice. Prema dosadašnjim informacijama, situacija je pod kontrolom i nema opasnosti po širu javnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version