Stručnjaci iz Instituta za javno zdravlje i ekološka inspekcija procenjuju rizike, situacija pod kontrolom
Nakon incidenta sa curenjem amonijaka u jednoj hladnjači u Guči tokom noći, nadležne ekipe su odmah reagovale i preduzele propisane mere, potvrđeno je iz zvaničnih izvora. Prema saopštenju, obavešteni su republički ekološki inspektori i Institut za javno zdravlje Srbije “Dr Milan Jovanović Batut”.
Kvar na postrojenju je tokom noći saniran, a curenje amonijaka je zaustavljeno. Stručne ekipe su trenutno na terenu i sprovode neophodne procedure kako bi utvrdile stanje i eventualne rizike po građane i okolinu.
“Sve mere su preduzete u skladu sa zakonom i propisima, a javnost će biti blagovremeno obaveštena o rezultatima analiza i eventualnim preporukama”, navodi se u saopštenju nadležnih organa. Građanima je upućen apel da prate informacije isključivo putem zvaničnih kanala.
Službe nastavljaju da prate situaciju i preduzimaju dalje korake u skladu sa svojim nadležnostima. O svim novim informacijama javnost će biti pravovremeno obaveštena.