Vatrogasci dežuraju na mestu incidenta, MUP izdao upozorenje građanima
U hladnjači u Prvomajskoj ulici broj 9 u Guči noćas je došlo do curenja amonijaka, nakon što je, usled velikog pritiska u sistemu, popustio sigurnosni ventil, saopštio je predsednik opštine Lučani Milija Milenković. Incident se dogodio oko deset minuta do jedan, a na lice mesta odmah su upućene ekipe Hitne pomoći, policije i vatrogasaca-spasilaca.
Prema rečima Milenkovića, vatrogasci su brzo intervenisali i zaustavili dalje curenje amonijaka, ali su ostali na terenu da dežuraju do jutra radi praćenja stanja i sprečavanja novih problema. “Sedmoro ljudi javilo se Domu zdravlja, od kojih je četvoro poslato na dalju opservaciju u Čačak, ali niko nije životno ugrožen”, izjavio je Milenković.
Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je tokom noći upozorenje građanima zbog curenja amonijaka, koje je prosleđeno i putem SMS poruke. Sve dežurne ekipe, uključujući vatrogasce-spasioce i specijalizovane timove, upućene su na teren kako bi locirale i sanirale izvor curenja, kao i obezbedile bezbednost stanovnika okolnog područja.
Građanima koji žive u blizini mesta incidenta savetovano je da prate uputstva nadležnih službi dok traje dežurstvo na terenu.