MUP sproveo hitnu intervenciju, istraga o uzroku curenja u toku
Sedam osoba evakuisano je tokom noći iz hladnjače u Guči zbog curenja amonijaka, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova. Četvoro evakuisanih prevezeno je u čačansku bolnicu radi daljeg lečenja, dok su ostali zbrinuti na licu mesta.
Prema zvaničnim informacijama, incident se dogodio tokom noći kada je došlo do curenja amonijaka u industrijskoj hladnjači. Pripadnici Sektora za vanredne situacije odmah su upućeni na lice mesta, gde su, u saradnji sa drugim službama, preduzeli sve mere zaštite i stavili situaciju pod kontrolu. Intervencija je završena u 6.55 časova, a pretakanje amonijaka je uspešno izvršeno.
Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je tokom noći upozorenje građanima, koje je prosleđeno i SMS porukom. Međutim, kako je saopšteno, došlo je do nepravilnosti u isporuci poruke, pa je deo korisnika upozorenje primio putem sistema “Pronađi me”, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.
“Svi nadležni organi su odmah reagovali i preduzeli neophodne mere kako bi sprečili širenje opasnosti i zaštitili stanovništvo. Istraga o uzrocima curenja je u toku”, naveli su iz MUP-a.
Nadležne službe nastavljaju da prate stanje u objektu, a policija i dalje sprovodi istragu u vezi sa okolnostima koje su dovele do curenja amonijaka.