Domaće

Curenje amonijaka u Guči, evakuisano sedmoro ljudi, četiri hospitalizovana

MUP sproveo hitnu intervenciju, istraga o uzroku curenja u toku

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

MUP sproveo hitnu intervenciju, istraga o uzroku curenja u toku

Sedam osoba evakuisano je tokom noći iz hladnjače u Guči zbog curenja amonijaka, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova. Četvoro evakuisanih prevezeno je u čačansku bolnicu radi daljeg lečenja, dok su ostali zbrinuti na licu mesta.

Prema zvaničnim informacijama, incident se dogodio tokom noći kada je došlo do curenja amonijaka u industrijskoj hladnjači. Pripadnici Sektora za vanredne situacije odmah su upućeni na lice mesta, gde su, u saradnji sa drugim službama, preduzeli sve mere zaštite i stavili situaciju pod kontrolu. Intervencija je završena u 6.55 časova, a pretakanje amonijaka je uspešno izvršeno.

Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je tokom noći upozorenje građanima, koje je prosleđeno i SMS porukom. Međutim, kako je saopšteno, došlo je do nepravilnosti u isporuci poruke, pa je deo korisnika upozorenje primio putem sistema “Pronađi me”, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.

“Svi nadležni organi su odmah reagovali i preduzeli neophodne mere kako bi sprečili širenje opasnosti i zaštitili stanovništvo. Istraga o uzrocima curenja je u toku”, naveli su iz MUP-a.

Nadležne službe nastavljaju da prate stanje u objektu, a policija i dalje sprovodi istragu u vezi sa okolnostima koje su dovele do curenja amonijaka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version