Domaće

Autobus sleteo sa puta kod Bačke Topole, povređeno 12 putnika

Policija sprovodi istragu, svi povređeni prebačeni u bolnicu u Subotici

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

Policija sprovodi istragu, svi povređeni prebačeni u bolnicu u Subotici

Dvanaest osoba povređeno je jutros oko osam časova kada je autobus sa putnicima sleteo sa autoputa u blizini Bačke Topole, potvrđeno je prema policijskim izvorima. Nesreća se dogodila na deonici između Novog Sada i Horgoša, a u vozilu se u tom trenutku nalazilo 17 putnika.

Prema dosadašnjim informacijama, autobus je prevozio putnike koji su se vraćali sa letovanja na Hvaru, a na putu su bili od prethodnog dana u 16.30. Većina putnika planirala je izlazak u Subotici. Okolnosti pod kojima je autobus sleteo sa kolovoza još uvek nisu poznate i policija radi na utvrđivanju svih činjenica.

U nesreći je sedmoro putnika zadobilo teške telesne povrede, dok je pet osoba lakše povređeno. Svi povređeni su zbrinuti u Opštoj bolnici u Subotici, a najmanje jedna osoba zbog ozbiljnosti povreda prebačena je u Beograd na dalje lečenje. Na licu mesta obavljen je uviđaj, a saobraćaj na ovoj deonici bio je usporen tokom višesatne intervencije spasilačkih službi.

“Istraga je u toku i svi relevantni dokazi se prikupljaju kako bi se utvrdile okolnosti pod kojima je došlo do izletanja autobusa”, navodi se u izjavi nadležnih organa.

Ovakve saobraćajne nesreće nisu retkost na ovom delu autoputa, a policija apeluje na sve vozače da prilagode brzinu i poštuju saobraćajne propise, posebno tokom letnjih meseci kada je promet veći.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version