Connect with us

Estrada

Maja Odžaklijevska otvoreno o izazovima odgajanja unuka sa autizmom

Pevačica iskreno o teškim momentima i podršci porodice, unuk Luka sada dobija stručnu negu

Published

on

Foto Izvor:

Pevačica iskreno o teškim momentima i podršci porodice, unuk Luka sada dobija stručnu negu

Maja Odžaklijevska, poznata pevačica, poslednjih godina posvetila je mnogo vremena brizi o svom unuku Luki, koji živi sa autizmom. U intervjuima za domaće medije, Maja je podelila kako je svakodnevno bila uz njega i koliko su ti dani znali da budu zahtevni. Luka se sada nalazi u domu gde ima stručnu negu, dok ga ona redovno posećuje i pruža mu podršku.

Maja je iskreno govorila o izazovima sa kojima se susretala tokom odgajanja unuka, ističući da su postojali trenuci kada se Luka ponašao agresivno. “Nije to snaga, to je ljubav. Ljubav pokreće svaki atom u telu; ja bih s njim na kraj sveta, samo da budemo zajedno i da on bude smiren”, rekla je pevačica.

Dodala je da je porodica uvek bila uz nju u tim trenucima i da su zajedno pronašli način kako da podrže Luku. “Nigde nije postojao okidač tog njegovog napada. Onda smo shvatili da to nije do nas. Da je to u njemu samom”, objasnila je Maja, ističući važnost prihvatanja njegovog stanja.

Pevačica je prva primetila da je njen unuk drugačiji, navodeći da je još kao mali bio povučen i odsutan, što je bio signal da je potrebno potražiti stručno mišljenje. Maja je takođe naglasila da je i dalje u stalnom kontaktu sa Lukom i da se trudi da mu priredi lepe trenutke kada god je to moguće.

Poslednjih meseci Maja je donela odluku da se preseli iz grada na selo, tražeći mir i tišinu. Kako kaže, priroda joj je postala najvažnija za duševni mir, a tehnologiju koristi samo po potrebi. “Priroda mi je neophodna. Moja duša vapi za mirom, zelenilom, tišinom, ptičicama”, izjavila je pevačica.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Ksenija Pajčin i Filip Kapisoda: Prijatelji otkrili šta se dešavalo pred tragičan kraj

Svedoci pričaju o turbulentnim momentima pevačice i manekena neposredno pre tragedije, region i dalje pamti njihove poslednje dane

Published

on

By

Svedoci pričaju o turbulentnim momentima pevačice i manekena neposredno pre tragedije, region i dalje pamti njihove poslednje dane

Ksenija Pajčin, popularna pevačica čije su pesme obeležile jednu eru domaće scene, tragično je izgubila život 16. marta 2010. godine. Njena smrt, zajedno sa smrću tadašnjeg partnera Filipa Kapisode, ostavila je dubok trag u javnosti. Prijatelji i poznanici tada su govorili o danima koji su prethodili kobnoj večeri, otkrivajući detalje burne veze ovog para.

Nebojša Tubić Žabac, prijatelj pokojne pevačice i bivši nevenčani suprug Goce Božinovske, podelio je u jednoj emisiji utiske sa večeri pre tragedije. Prema njegovim rečima, Ksenija i Filip su te noći zajedno došli u klub, a situacija je ubrzo postala napeta. “Goca i ja sedimo u klubu, Ksenija dolazi sa Kapisodom, prilazi mi i poljubi me u usta. Goca se začudila, ali Filip nije ostao ravnodušan. Počeo je da je vuče, da se guraju. Kad sam pogledao, tukli su se u separeu”, ispričao je Žabac.

Veza između Ksenije i Filipa bila je često u fokusu javnosti zbog svoje burne prirode. Iako su na kratko prekidali dok je Filip bio u rijalitiju, ubrzo su obnovili vezu i nastavili zajednički život. Ksenija je često javno govorila o ljubavi prema Kapisodi, ističući koliko je bila voljena: “Nikada me niko nije voleo ovoliko kao Filip. Dovoljno je samo da se pogledamo. Poznaje me bolje nego što ja sebe znam”, navela je tada pevačica.

Njihove česte svađe nisu prolazile nezapaženo, a komšije su pominjale da su iz njihovog stana često dopirali glasovi. Par je te navode demantovao, tvrdeći da je reč o uobičajenim raspravama. Jedan od poslednjih javnih trenutaka bio je kada je Filip upao u studio i poklonio Kseniji buket, što je privuklo pažnju javnosti.

Nekoliko meseci pre same tragedije, Ksenija i Filip doživeli su saobraćajni udes, ali su tada prošli sa lakšim povredama. Vest o njihovoj smrti potresla je region, a komšije su za medije ispričale kako su čule vriske iz stana, dok je Ksenijin pas počeo da laje. Majka pevačice pronašla je oba tela u stanu, što je ostavilo neizbrisiv trag u sećanju svih koji su ih poznavali.

Pročitaj još

Estrada

Milena Kačavenda i Dača Virijević pod žestokom kritikom u Eliti: Nominacije izazvale buru

Učesnici Elite oštro prozvali potrčke, Kačavenda emotivno reagovala na uvrede, a opstanak nekih sada je neizvestan

Published

on

By

Učesnici Elite oštro prozvali potrčke, Kačavenda emotivno reagovala na uvrede, a opstanak nekih sada je neizvestan

Tokom poslednje noći u rijaliti programu ‘Elita’, atmosfera je dostigla usijanje kada su učesnici imali priliku da iznesu svoje mišljenje o ovonedeljnim potrčcima, Mileni Kačavendi i Dači Virijeviću. Voditeljka Ana Radulović otkrila je na kraju večeri koga su Odabrani nominovali i ko je ove nedelje dobio najmanju podršku publike, čime je dodatno podgrejala tenziju među takmičarima.

Najviše pažnje privukao je komentar Luke Vujovića, koji nije štedeo reči dok je govorio o svojim rijaliti rivalima. Posebno je istakao da su Milena i Dača poznati po lošim osobinama, naglašavajući da je i sam osetio njihove, kako ih opisuje, zle namere. Luka je iskoristio priliku da se osvrne na uvrede koje je Milena uputila njegovom i Anitinom nerođenom detetu, što je izazvalo dodatne reakcije u Beloj kući.

Emotivno najteže tokom večeri bilo je Mileni Kačavendi, koja je otvoreno pokazala koliko su je pogodile uvrede na njen račun. Sa druge strane, Aneli je u diskusiji otkrila Dačinu navodnu veliku laž, što je unelo dodatnu pometnju među učesnicima i podiglo neizvesnost oko daljeg toka igre.

Iako su komentari bili žustri i mnogi su iskoristili priliku da iznesu svoje zamerke, odluka publike i nominacije Odabranih jasno su pokazale da je opstanak pojedinih takmičara sada pod znakom pitanja. Svi sa nestrpljenjem očekuju naredne dane i rasplet situacije u Eliti.

Elita 9: Luka unakazio Kačavendu i Daču, njoj od sutra stavlja zmije u krevet – 28.06.2026.


Pročitaj još

Estrada

Ceca Ražnatović otkrila zašto saradnja sa Brajom nije ranije počela

Poznata pevačica priprema nove projekte, a sa Brajom je prvi put otvoreno govorila o profesionalnom odnosu

Published

on

By

Poznata pevačica priprema nove projekte, a sa Brajom je prvi put otvoreno govorila o profesionalnom odnosu

Folk zvezda Ceca Ražnatović i kompozitor Dragan Brajović Braja uskoro će predstaviti nove muzičke projekte, a povodom toga su po prvi put zajedno otvoreno govorili o svom profesionalnom odnosu. Njihova saradnja, iako očekivana od strane publike, nije počela ranije iz razloga koje su sada podelili sa javnošću.

Ceca je objasnila kako su u to vreme na muzičkoj sceni dominirala dva tandema – Marina Tucaković i Futa Radulović, te Braja i Zlaja Timotić. Kako kaže, novi zvuk joj se dopao, ali nije bilo jasno koji tandem je bolji, pa je zamolila Miru Škorić da je upozna sa Brajom i Zlajom, što se i dogodilo.

“Sa jedne strane su bili Marina Tucaković i Futa Radulović, a sa druge Braja i Zlaja Timotić. Počeo je novi zvuk i meni se to dopalo, a nije se znalo ko je bolji tandem od njih. Rekla sam tada Miri Škorić da me vodi kod Braje i Zlaje i ona je tako i uradila”, ispričala je Ceca.

Braja je potom dodao detalje o tom susretu, istakavši da je tada Zlaja bio glavni u njihovom timu i da su razgovori oko saradnje bili ozbiljni, ali se nisu odmah realizovali.

Ova otvorenost popularne pevačice i kompozitora oduševila je njihove fanove, koji sa nestrpljenjem iščekuju nove pesme i projekte.

Ceca i Braja su ovom prilikom pokazali da ih povezuje dugogodišnje međusobno poštovanje, a novi projekti koje najavljuju dodatno su podgrejali interesovanje javnosti.

Pročitaj još

U Trendu