Domaće

Gaspromnjeft pregovara o prodaji akcija u NIS-u, OFAK produžio licencu do 1. jula

Američki OFAK produžio licencu MOL-u i NIS-u do 1. jula za nastavak pregovora i operacija

Published

on

pexels-photo-15970032

Američki OFAK produžio licencu MOL-u i NIS-u do 1. jula za nastavak pregovora i operacija

Kompanija Gaspromnjeft vodi pregovore o prodaji akcija u Naftnoj industriji Srbije (NIS), a odluka o konačnom ishodu još nije doneta. Generalni direktor Gaspromnjefta Aleksandar Djukov izjavio je da je reč o složenoj transakciji koja zahteva dodatno vreme za postizanje saglasnosti među stranama. Proces pregovora, prema njegovim rečima, i dalje traje.

Američka Kancelarija za kontrolu stranih sredstava Ministarstva finansija SAD (OFAK) produžila je mađarskoj kompaniji MOL dozvolu za pregovore o kupovini ruskog udela u NIS-u do 1. jula. Istovremeno, OFAK je produžio i operativnu licencu Naftnoj industriji Srbije, takođe do 1. jula, čime se omogućava nastavak prerade sirove nafte i redovno poslovanje kompanije.

Prethodne licence, kako za operacije tako i za pregovore o kupovini, važile su do 16. juna, nakon čega je odobreno novo produženje roka. Djukov je na godišnjoj skupštini akcionara istakao: “Trenutno vodimo pregovore o prodaji akcija. To je složen posao koji zahteva vreme kako bi se postigla saglasnost. Proces se nastavlja.”

Nastavak pregovora pod posebnom američkom dozvolom omogućava svim stranama da rade na pronalaženju rešenja u zadatom vremenskom okviru. Do 1. jula ostaje otvoreno pitanje daljeg vlasništva nad udelom Gaspromnjefta u NIS-u, dok se razgovori i pravne procedure nastavljaju bez prekida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version