Connect with us

Svet

Sud u Nirnbergu-Firt osudio dvojicu zbog ubistva trudne žene iz Rumunije u Švabahu

Policija sprovela istragu, telo žrtve i dalje nije pronađeno, dokazi uključuju tragove na mestu zločina

Published

on

Foto Izvor:

Policija sprovela istragu, telo žrtve i dalje nije pronađeno, dokazi uključuju tragove na mestu zločina

Aleksandra R. (39), trudna žena poreklom iz Rumunije, nestala je 9. decembra 2022. godine u Švabahu, Nemačka, nakon što je odvela svoju hraniteljsku ćerku u vrtić. Policijski izvori navode da je ubrzo nakon nestanka njen bivši dečko Dejan B. (51) postao glavni osumnjičeni, zajedno sa poslovnim partnerom Ugur T. (49).

Prema rezultatima istrage, u stanu Dejana B. pronađen je izgužvani račun sa benzinske pumpe na autoputu Intal u Austriji, na putu za Južni Tirol, gde je poslednji put zabeležen signal Aleksandrinog mobilnog telefona. Na sigurnosnim kamerama utvrđeno je da je gorivo sipao Ugur T. Policija je u stanu pronašla i porodiljsku knjižicu žrtve, kao i dokaze da je istog dana naručila novi kupatilski nameštaj, što ukazuje da nije planirala da nestane.

Analizom materijalnih dokaza, istražitelji su pronašli Aleksandrinu kosu i pljuvačku na selotejpu, kao i otisak prsta Ugura T, dok su u iznajmljenom skladištu pronađeni dodatni tragovi kose. Aleksandra je navodno bila u konfliktu sa Dejanom B. zbog finansijskih pitanja, s obzirom na to da je u njeno ime kupljeno 27 nekretnina i da je šest dana nakon nestanka trebalo da se pojavi na suđenju na kojem su osumnjičeni od nje tražili 780.000 evra (oko 91,5 miliona dinara).

Okružni sud u Nirnbergu-Firt osudio je Dejana B. i Ugura T. na doživotnu zatvorsku kaznu uz utvrđenu posebno tešku krivicu. Telo Aleksandre R. do danas nije pronađeno, a istraga se formalno vodi kao ubistvo.

“Istraga je u toku, a sud je doneo presudu na osnovu prikupljenih dokaza”, navodi se u saopštenju policije.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Svet

Razlika od dva glasa između kandidata na izborima za gradonačelnika u Siju Folsu

Zvaničnici okruga potvrdili izuzetno tesan rezultat, očekuje se ponovno prebrojavanje glasova posle potvrde izbora

Published

on

By

Zvaničnici okruga potvrdili izuzetno tesan rezultat, očekuje se ponovno prebrojavanje glasova posle potvrde izbora

Dva kandidata na izborima za gradonačelnika Siju Fols, najvećeg grada u Južnoj Dakoti, razdvojena su sa samo dva glasa nakon što su svi birački okruzi završili brojanje, saopštili su zvaničnici iz kancelarije za izbore okruga Minnehaha. Prema zvaničnim podacima, kandidatkinja Kristin Erikson ima 18.280 glasova, dok je kandidat Džejmi Smit osvojio 18.278 glasova. Konačni rezultat biće potvrđen nakon što gradske vlasti završe zvaničnu verifikaciju glasova.

Zvaničnici su naveli da razlika od dva glasa, koja predstavlja manje od 2% ukupnog broja glasova, omogućava bilo kom kandidatu da zvanično zatraži ponovno prebrojavanje. Prebrojavanje će biti automatski odobreno ukoliko razlika ostane manja od zakonskog praga. Očekuje se da će oba kandidata iskoristiti ovu mogućnost nakon završetka procesa sertifikacije.

Kristin Erikson, koja je ranije bila član Skupštine Južne Dakote, tokom kampanje je isticala bezbednost građana kao ključnu temu. Džejmi Smit, aktuelni senator države Južna Dakota i bivši kandidat za guvernera 2022. godine, vodio je kampanju koja je uključivala teme javne bezbednosti, ekonomskog razvoja i saradničkog odlučivanja, uz podršku političara iz obe glavne partije.

Oba kandidata su izjavila da će u potpunosti poštovati izborni proces i rezultate eventualnog ponovnog prebrojavanja. Erikson je u saopštenju navela da njen tim planira da „postupa sa punom tačnošću i transparentnošću“. Smit je istakao da je cilj da se osigura da volja građana bude precizno izražena i da će nastaviti da se zalaže za pošten izborni proces.

U telefonskoj izjavi, Smit je naglasio značaj izlaska na izbore, navodeći da ovako tesan rezultat predstavlja primer važnosti svakog glasa. Sličan stav izrazila je i Erikson, koja je u saopštenju istakla svoju posvećenost transparentnosti tokom čitavog izbornog procesa.

Zvanični rezultati biće poznati nakon završetka svih proceduralnih koraka, uključujući eventualno ponovno prebrojavanje glasova. Siju Fols, sa više od 210.000 stanovnika, ostaje u iščekivanju konačne odluke o tome ko će preuzeti funkciju gradonačelnika.

Pročitaj još

Svet

Crvena uzbuna u 17 gradova u Italiji zbog toplotnog talasa, preminule četiri osobe

Ministarstvo zdravlja Italije izdalo upozorenje, očekuje se rast temperatura do 40 stepeni Celzijusa

Published

on

By

Ministarstvo zdravlja Italije izdalo upozorenje, očekuje se rast temperatura do 40 stepeni Celzijusa

Ministarstvo zdravlja Italije proglasilo je danas crvenu uzbunu u 17 većih gradova zbog toplotnog talasa koji je zahvatio veći deo zapadne Evrope. Upozorenje je izdato za gradove Ankona, Bari, Bolonja, Bolcano, Breša, Firenca, Frozinone, Latina, Milano, Peruđa, Peskara, Rijeti, Rim, Torino, Venecija, Verona i Viterbo.

Prema najavama meteorološke službe, tokom vikenda i početkom naredne nedelje očekuje se dodatno jačanje afričkog anticiklona, što će dovesti do novih porasta temperatura. Vrhunac toplotnog talasa očekuje se u ponedeljak, 29. juna, sa maksimalnim vrednostima koje mogu dostići 40 stepeni Celzijusa.

Italijanske vlasti potvrdile su da su četiri osobe preminule juče usled posledica visokih temperatura. Zvaničnici apeluju na građane da prate preporuke nadležnih službi i izbegavaju izlaganje suncu u najtoplijem delu dana.

Ekstremni toplotni talas uzrokovan je prilivom vrelog vazduha iz Sahare, što je pogodilo i druge zemlje zapadne i centralne Evrope. Prema dostupnim informacijama, najteže je pogođena Španija, gde je zabeleženo više od 200 smrtnih slučajeva povezanih sa visokim temperaturama, a oboreni su i istorijski temperaturni rekordi za jun u više evropskih država.

“Nadamo se da će građani poštovati preporuke i preduzeti sve mere zaštite tokom predstojećih dana visokih temperatura”, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja Italije.

Pročitaj još

Svet

Iranska Revolucionarna garda izvela napad na trgovački brod u Ormuskom moreuzu

Američki zvaničnici potvrdili incident, međunarodne organizacije privremeno obustavile plan evakuacije plovila nakon napada

Published

on

By

Američki zvaničnici potvrdili incident, međunarodne organizacije privremeno obustavile plan evakuacije plovila nakon napada

Iranska Revolucionarna garda izvela je napad na trgovački brod pod singapurskom zastavom u Ormuskom moreuzu u četvrtak, potvrdili su američki zvaničnici. Incident se dogodio u blizini obale Dahita u Omanu, a prema navodima U.K. Maritime Trade Operations Centre, brod je pogođen „nepoznatim projektilom“ sa desne strane mosta. U izveštaju se navodi da nije bilo prijavljenih žrtava niti zabeleženog uticaja na životnu sredinu.

Napad se dogodio nekoliko dana nakon što su međunarodne organizacije pokrenule planove za evakuaciju brodova koji su ostali blokirani u Persijskom zalivu. Međutim, Međunarodna pomorska organizacija (IMO) saopštila je da je nakon ovog incidenta privremeno obustavila sprovođenje evakuacije kako bi ponovo procenila bezbednosne uslove u zoni. Generalni sekretar IMO Arsenio Dominguez izjavio je da „bezbednost pomoraca ostaje prioritet“ i naglasio potrebu za proverom bezbednosnih garancija pre nastavka evakuacije.

U saopštenju IMO ističe se da je trgovački brod već napustio Ormuski moreuz i da nije bio deo zvaničnog evakuacionog plana pod okriljem ove organizacije. Nije precizirano da li je brod prevozio komercijalnu robu ili naftu, niti su izneti dodatni tehnički detalji oštećenja.

Američke vlasti su navele da napad predstavlja izazov naporima administracije Sjedinjenih Američkih Država da ponovo otvori ovaj ključni pomorski koridor za međunarodnu trgovinu. Za sada nije bilo zvaničnih izjava iz Irana povodom događaja, niti su međunarodni posmatrači izneli dodatne procene o mogućim bezbednosnim posledicama za druge brodove u regionu.

Ormuski moreuz je jedna od najvažnijih svetskih pomorskih ruta, kroz koju prolazi značajan deo globalnog snabdevanja energentima. U poslednjim godinama, ovaj region bio je poprište više incidenata između međunarodnih i regionalnih aktera, što dodatno komplikuje situaciju za pomorski saobraćaj.

Planovi za evakuaciju plovila iz Persijskog zaliva razvijani su uz saradnju nekoliko međunarodnih organizacija, ali će njihova realizacija biti odložena dok se ne utvrde nove mere bezbednosti. Nije poznato kada će evakuacija biti nastavljena, a IMO je najavio da će nastaviti praćenje situacije i izdavati preporuke u skladu sa razvojem događaja.

Pročitaj još

U Trendu