Connect with us

Region

Razbijena kriminalna grupa u Podgorici: trojica uhapšena u skrovištima

Policija u Podgorici uhapsila tri osumnjičena člana opasne kriminalne organizacije, tražena zbog teških ubistava i drugih krivičnih dela.

Published

on

Foto Izvor:

Policija u Podgorici uhapsila tri osumnjičena člana opasne kriminalne organizacije, tražena zbog teških ubistava i drugih krivičnih dela.

Policijske jedinice iz Specijalnog odeljenja, Regionalnog centra bezbednosti „Centar“ i Sektora za borbu protiv kriminala uspešno su izvele akciju hapšenja trojice članova aktivne ćelije jedne visokorizične organizovane kriminalne grupe (OKG) u Podgorici. Ova operacija je značajno oslabila delovanje kriminalne grupe na tom području.

Među uhapšenima je M.M (36) iz Podgorice, za kojim je bila raspisana međunarodna poternica od strane NCB Interpol Podgorica. On se tražio zbog teškog ubistva S.K, izvršenog 18. jula 2020. godine u Zeti. Iako je Viši sud u Podgorici prethodno dozvolio da se brani sa slobode uz nadzor, M.M je prekršio tu meru i bio u bekstvu do hapšenja. Osim toga, tereti se i za stvaranje kriminalne organizacije i nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija.

Drugi uhapšeni je A.R (23), takođe iz Podgorice, osumnjičen za teško ubistvo I.N, počinjeno 16. jula 2025. godine, kao i za pokušaj teškog ubistva nad istom osobom 17. maja 2025. godine. Treći privedeni, T.M (22) iz Podgorice, tereti se da je zajedno sa A.R učestvovao u pokušaju teškog ubistva I.N, kao pomagač, dana 17. maja 2025.

Tokom akcije, po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva i uz sudsku naredbu, izvršen je pretres dva štek stana i drugih prostora koje su koristili osumnjičeni. Uhapšene osobe su sprovedene pred nadležne pravosudne organe radi daljeg postupka.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Region

Simeon iz Kruševog Brda svakodnevno deli dom sa 13 zmija

U planinskom selu na obroncima Vlašića, Simeon bez straha živi okružen zmijama, koje smatra korisnim i sunča se zajedno sa njima.

Published

on

By

U planinskom selu na obroncima Vlašića, Simeon bez straha živi okružen zmijama, koje smatra korisnim i sunča se zajedno sa njima.

Simeon, stanovnik sela Kruševo Brdo u Bosni i Hercegovini, živi u neobičnom skladu sa zmijama. Prema njegovim rečima, u okolini svoje kuće jednom je izbrojao čak 13 zmija, a ove godine je, zasad, pronašao šest, ali očekuje da ih pronađe još. Simeon ističe da u selu ima mnogo zmija, ali da su one mirne i korisne, ne remete svakodnevni život i često se sunčaju u njegovom dvorištu, što on rado prihvata.

“Ima ih ovde koliko god hoćeš, ali one su korisne i mirne, tu se kreću i ne smetaju, možeš i kositi. One se tu sunčaju, ja legnem pored njih, vole one sunce, a volim i ja”, kaže Simeon.

Kruševo Brdo, smešteno na padinama planine Vlašić, poznato je po netaknutoj prirodi i kamenitom terenu, što stvara povoljne uslove za život zmija. Meštani ovog kraja često nailaze na šarke i poskoke, koji su najpoznatije otrovnice na Balkanu, ali i na bezopasne vrste poput belouške i smuka. I dok većina ljudi zazire od zmija, Simeon ih smatra korisnim i nema razloga za strah.

On slobodno živi sa ovim gmizavcima na svom imanju i smatra da je bogatstvo ovog planinskog područja upravo u njegovoj prirodi i raznovrsnosti životinjskog sveta.

Pročitaj još

Region

Podignuta optužnica za dvostruko ubistvo u Podgorici: Osumnjičeni napao iz ljubomore

L. V. optužen za teško ubistvo nakon što je, sumnjajući u vezu svoje partnerke sa starijim muškarcem, nožem usmrtio obe žrtve u iznajmljenom stanu, a potom pobegao.

Published

on

By

L. V. optužen za teško ubistvo nakon što je, sumnjajući u vezu svoje partnerke sa starijim muškarcem, nožem usmrtio obe žrtve u iznajmljenom stanu, a potom pobegao.

Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je optužnicu protiv L. V., koji je osumnjičen za teško ubistvo, ucenu i nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija. Optužnica, uz predlog za produženje pritvora, predata je Višem sudu u Podgorici. Prema navodima tužilaštva, L. V. je 4. decembra 2025. godine, u stanu u kojem je živeo sa M. V. (41), iz ljubomore i sumnje da je ona u emotivnoj vezi sa M.P. (74), iskoristio njeno poverenje i iznenadnim napadom joj zadao četiri uboda nožem u predelu vrata. M. V. je preminula na mestu događaja. Sledećeg jutra, oko 8 časova, L. V. je, prema sumnjama tužilaštva, smišljeno doveo M.P. u isti stan i iznenadnim napadom ga izbo nožem 13 puta po stomaku, leđima i vratu, usled čega je M.P. preminuo od zadobijenih povreda.

Nakon zločina, L. V. je pobegao. Policija je, pošto su članovi porodice prijavili nestanak M.P., pronašla tela oba stradala u iznajmljenom stanu u Ulici Peka Pavlovića u centru Nikšića. Stan je bio zaključan, a policija je unutra ušla po zakonskom ovlašćenju i zatekla tela sa vidljivim povredama izazvanim hladnim oružjem. Prema saopštenju, u stanu su pronađeni tragovi krvi, a vrata su bila zaključana.

L. V. je uhapšen 9. decembra u izolovanom objektu u Baru nakon što je bio u bekstvu nekoliko dana. Prethodno je više puta osuđivan za krađe i razbojništva, a poslednji put je 2014. godine u Višem sudu u Podgorici osuđen na osam godina zatvora.

Porodica i prijatelji ubijene M. V. oprostili su se od nje potresnim porukama na društvenim mrežama. Jedna prijateljica napisala je: “Počivaj u miru, M. V. Previše si verovala, previše si lakomislena bila. Uzalud smo se borili, svetovali… Nikada čovek ne zna šta u kome spava. Laka ti zemlja.” Druga je navela: “Otišla si na način koji nijedno srce ne može razumeti ni prihvatiti. Bol koju nosim teško stane u reči, ali ljubav koju osećam za tebe veća je od svakog mraka. Zauvek ćeš biti deo mene – u svakom dahu, u svakom koraku, u svakom tišem trenutku kad mi misli pobegnu tebi. Ne mogu promeniti ono što se dogodilo, ali mogu čuvati sve ono što si bila. Počivaj u miru.”

Pročitaj još

Region

Težak sudar u Virovitici: Četiri osobe izgubile život, vozila potpuno uništena

Na severnoj obilaznici Virovitice danas se dogodila tragična saobraćajna nesreća u kojoj su poginule četiri osobe, a jedna je povređena.

Published

on

By

Na severnoj obilaznici Virovitice danas se dogodila tragična saobraćajna nesreća u kojoj su poginule četiri osobe, a jedna je povređena.

Na severnoj obilaznici u Virovitici, 7. juna oko 12:25 časova, dogodila se ozbiljna saobraćajna nesreća u kojoj su, prema podacima Policijske uprave Virovitičko-podravske, četiri osobe izgubile život. Još jedna osoba zadobila je povrede i prevezena je u Opštu bolnicu u Virovitici. Iako je na mesto nesreće pozvan i helikopter hitne pomoći, zbog težine povreda, nije bilo moguće spasiti povređene. Na licu mesta su odmah reagovale ekipe hitne pomoći, vatrogasci iz Policijske uprave Virovitica i Suhopolje, kao i policijski službenici koji obavljaju uviđaj pod nadzorom zamenika županijskog državnog tužioca iz Bjelovara. Zbog ove nesreće, obilaznica je potpuno zatvorena za saobraćaj dok traje istraga.

Pročitaj još

U Trendu