Connect with us

Region

Porodica sa detetom doživela tešku nesreću kod Nikšića, ženi uklonjen bubreg

Bračni par i beba povređeni su rano jutros kada je vozilo iz Bosne i Hercegovine sletelo u provaliju na magistralnom putu Nikšić – Plužine. Žena je zbog ozbiljnih povreda na operaciji.

Published

on

Foto Izvor:

Bračni par i beba povređeni su rano jutros kada je vozilo iz Bosne i Hercegovine sletelo u provaliju na magistralnom putu Nikšić – Plužine. Žena je zbog ozbiljnih povreda na operaciji.

Na magistralnom putu između Nikšića i Plužina, u mestu Brezna, jutros oko 6 sati dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je automobil sa registarskim tablicama Bosne i Hercegovine sleteo sa puta u provaliju. U vozilu su se nalazili bračni par i njihova beba. Prema informacijama koje je preneo RTCG, svi putnici zadobili su teške povrede.

Žena iz vozila je u ozbiljnom stanju i trenutno je na operaciji zbog unutrašnjeg krvarenja i povreda koje su dovele do uklanjanja jednog bubrega. Njen suprug zbrinut je na hirurškom odeljenju sa povredama grudnog koša, ali je njegovo stanje stabilno. Beba je prevezena u Klinički centar Crne Gore, a prema rečima dr Zorana Mrkića iz Opšte bolnice Nikšić, trenutno nema preciznih informacija o težini povreda kod deteta.

Policija i hitne službe brzo su reagovale na mestu nesreće, a istraga o uzrocima sletanja vozila sa puta je u toku.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Region

Vatrena stihija sa crnogorske strane zahvatila Hrvatsku, kanaderi u akciji iznad Konavala

Požar koji je izbio u Crnoj Gori proširio se na hrvatsko područje kod brda Bjelotina, gde vatrogasci i dva kanadera pokušavaju da ga obuzdaju na teško pristupačnom terenu.

Published

on

By

Požar koji je izbio u Crnoj Gori proširio se na hrvatsko područje kod brda Bjelotina, gde vatrogasci i dva kanadera pokušavaju da ga obuzdaju na teško pristupačnom terenu.

Požar koji je u toku jučerašnjeg dana zahvatio deo Crne Gore, proširio se danas na hrvatsku teritoriju, tačnije na brdo Bjelotina iznad mesta Bani u Konavlima. Prema rečima županijskog vatrogasnog komandanta Stjepana Simovića, na lice mesta su upućena dva kanadera kako bi pomogla u gašenju vatre koja se širi nepristupačnim, šumovitim terenom. Simović je istakao da zbog odsustva vetra kanaderi mogu da olakšaju situaciju, ali će biti potrebno i teško kretanje po terenu da bi se vatra potpuno ugasila. “S obzirom na to da nema vetra, kanaderi bi trebalo malo da ‘omekšaju’ požar, ali biće potrebno i da se pregazi teren. Od jutros probijamo pojedine puteve kako bismo stigli do vrha. Ako mi ugasimo požar, a on ne bude ugašen u Crnoj Gori, postoji mogućnost da se ponovo proširi na neko drugo mesto”, izjavio je Simović za Index. On je naveo i da je požar sinoć izbio u Župi dubrovačkoj, ali je brzom reakcijom 50 vatrogasaca stavljen pod kontrolu. “Bila je to izuzetno zahtevna intervencija na veoma nepristupačnom terenu. Opkolili smo požar crevima i ostavili jednu ekipu da dežura. Nadam se da ćemo večeras još jednom zaliti zgarište i potom se povući”, pojasnio je Simović.

Pročitaj još

Region

Dojava o bombi prekinula rad Opštinskog suda u Vinkovcima

Policija i specijalne službe reagovale su na prijavu o eksplozivnoj napravi u zgradi suda u Vinkovcima, a istraga je u toku.

Published

on

By

Policija i specijalne službe reagovale su na prijavu o eksplozivnoj napravi u zgradi suda u Vinkovcima, a istraga je u toku.

Vukovarsko-sremska policija u Hrvatskoj danas je obaveštena o mogućem postojanju eksplozivne naprave u prostorijama Opštinskog suda u Vinkovcima. Lokalna policijska uprava je potvrdila da su preduzete sve potrebne istražne mere, a zaposleni u sudu su privremeno evakuisani iz objekta, prenosi Hina. Na licu mesta angažovani su i pripadnici Službe protiveksplozivne zaštite vukovarsko-sremske policije, koji zajedno sa policijom pretražuju zgradu i okolinu. Istraga je u toku, a javnost će biti obaveštena o daljim informacijama kada budu dostupne.

Pročitaj još

Region

Vanredno stanje proglašeno u Mostaru zbog velikog požara na deponiji Uborak

Požar koji je jutros zahvatio deponiju Uborak izazvao je ogromnu materijalnu štetu i zabrinutost među građanima Mostara.

Published

on

By

Požar koji je jutros zahvatio deponiju Uborak izazvao je ogromnu materijalnu štetu i zabrinutost među građanima Mostara.

U Mostaru je jutros, nakon što je veliki požar zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu štetu na tom području, proglašeno vanredno stanje. Ova odluka omogućava brže i efikasnije delovanje svih nadležnih službi u sanaciji posledica i organizovanju privremenog zbrinjavanja otpada. Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je posle vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite utvrđeno da je požar prouzrokovao značajnu štetu na deponijskom polju, a situacija je izazvala i zabrinutost među stanovnicima zbog gustog dima koji se proširio iznad grada.

“Odmah nakon što smo primili dojavu, na teren su upućene sve nadležne službe – vatrogasci, policija, hitna pomoć i druge. Zatekli smo veliki požar koji je uništio lokalitete Buđevci i Uborak. Reciklažna hala sa celokupnom opremom je izgorela, dok su vatrogasci uspeli da spasu upravnu zgradu”, rekao je Kordić.

On je naglasio da je materijalna šteta gotovo potpuna i da ova situacija predstavlja ozbiljan izazov ne samo za Mostar, već i za širu regiju. Proglašenjem vanrednog stanja omogućeno je Štabu civilne zaštite da donosi hitne mere, posebno u vezi sa organizacijom odlaganja otpada, jer je deponija Uborak teško oštećena.

Kordić je apelovao na građane da odgovorno postupaju sa otpadom i da privremeno ne odlažu komunalni i čvrsti otpad na javne površine, kako bi se izbeglo dodatno opterećenje komunalnog sistema. Privredni subjekti su upućeni da reciklažni materijal odvoze u reciklažno dvorište na Bišće Polju, dok su komunalna preduzeća dobila zadatak da izrade plan reorganizacije sistema zbrinjavanja otpada.

“Trenutno smo u kontaktu sa drugim deponijama u potrazi za privremenom lokacijom za odlaganje otpada dok ne saniramo situaciju na Uborku”, dodao je gradonačelnik.

Pročitaj još

U Trendu