Connect with us

Politika

Grad Novi Sad ulaže u vodosnabdevanje i uređenje naselja Detelinara

Gradonačelnik Žarko Mićin najavio nove investicije i infrastrukturne projekte na sednici Skupštine grada

Published

on

Foto Izvor:

Gradonačelnik Žarko Mićin najavio nove investicije i infrastrukturne projekte na sednici Skupštine grada

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin izjavio je danas da će na sednici Skupštine grada poseban fokus biti na prostornom uređenju naselja Detelinara, kao i na daljem unapređenju sistema vodosnabdevanja. Prema njegovim rečima, na dnevnom redu nalaze se planovi za izgradnju škole i vrtića na Detelinari, uklanjanje železničke pruge i izgradnju novih pešačkih staza, kao i podizanje nove policijske stanice radi povećanja bezbednosti građana i ubrzanja izdavanja ličnih dokumenata.

Mićin je naveo da će na Slanoj bari biti više zelenih površina, dok se uskoro očekuje izdavanje upotrebne dozvole za park kod SPENS-a. Istakao je da je Novi Sad značajno unapredio sistem vodosnabdevanja, da više nema restrikcija vode i da je, prema izveštaju koji će biti predstavljen odbornicima, sprovedeno osam regeneracija bunara, čime su povećani kapaciteti snabdevanja vodom. „Sada krećemo sa izgradnjom novog bunara, radimo drenove na dva nova bunara i planiramo ulaganja u Fabriku vode“, dodao je Mićin.

Podsetio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao značaj ulaganja u vodne resurse, napomenuvši da je voda jedan od najvažnijih resursa za razvoj grada. Mićin je posebno istakao predlog odluke o mirnom rešavanju sporova vezanih za eksproprijacije, navodeći da je do sada iz gradskog budžeta isplaćeno 23 milijarde dinara za te namene, što je ekvivalentno vrednosti deset škola i vrtića. Naglasio je da će rešavanje ovih sporova omogućiti efikasnije planiranje i formiranje budžeta u naredne dve godine.

Govoreći o turizmu, Mićin je pohvalio rad Turističke organizacije Grada Novog Sada, naglašavajući povećanje broja noćenja od 18 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Što se tiče rešenja za spomenik žrtvama pada nadstrešnice, gradonačelnik je naglasio da je izbor spomenika sproveden nepristrasno od strane stručnjaka.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Aleksandar Vučić sutra prisustvuje prikazu novih sredstava Vojske Srbije u Batajnici i na Pasuljanskim livadama

Najavljeno prikazivanje novih i modernizovanih sistema Vojske Srbije, uz realizaciju gađanja iz ratne tehnike

Published

on

By

Najavljeno prikazivanje novih i modernizovanih sistema Vojske Srbije, uz realizaciju gađanja iz ratne tehnike

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu “Pukovnik-pilot Milenko Pavlović” u Batajnici. Nakon obilaska aerodroma, planirana je i realizacija gađanja iz navedenih sredstava ratne tehnike na poligonu “Pasuljanske livade”.

Prema najavi iz Službe za saradnju sa medijima predsednika Republike, prikaz na aerodromu u Batajnici biće održan u 10.00 časova, dok će gađanja na Pasuljanskim livadama početi u 12.00 časova.

Ministarstvo odbrane prethodno je saopštilo da će ovom prilikom biti predstavljeni novi i modernizovani sistemi i sredstva Vojske Srbije. Cilj događaja je prikaz unapređenih sposobnosti i tehnološke opremljenosti oružanih snaga.

“Prikaz novih sredstava i sistema predstavlja nastavak modernizacije Vojske Srbije i jačanja njenih kapaciteta”, navodi se u zvaničnom saopštenju.

Događaj će biti održan u skladu sa najavljenom satnicom i planom aktivnosti, a prisustvo predsednika Srbije naglašava značaj modernizacije i ulaganja u odbrambeni sektor.

Pročitaj još

Politika

Aleksandar Vučić pozvao građane na skup ‘Srbija jedna porodica’ ispred Narodne skupštine

Predsednik Srbije objavio video poziv na društvenim mrežama, skup zakazan za 27. jun u Beogradu

Published

on

By

Predsednik Srbije objavio video poziv na društvenim mrežama, skup zakazan za 27. jun u Beogradu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane da prisustvuju skupu pod nazivom ‘Srbija jedna porodica’, koji se održava 27. juna na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu. Poziv je upućen putem društvenih mreža, gde je Vučić objavio video-snimak na kojem robot dodaje olovku predsedniku, a on zaokružuje datum održavanja skupa na kalendaru.

Prema objavljenom videu, Vučić je uz poziv poručio: „Dobrodošli u Beograd, da zajedno gradimo budućnost Srbije!“. Skup predstavlja veliki događaj Srpske napredne stranke, najavljen kao prilika za okupljanje građana iz cele zemlje.

Skup će biti održan na platou ispred Narodne skupštine, a organizatori očekuju veliki broj učesnika. Ovo okupljanje najavljeno je kao manifestacija jedinstva i zajedništva.

Za sada nisu saopšteni dodatni detalji o programu događaja niti o merama bezbednosti, ali je istaknuto da je skup otvoren za sve građane.

“Dobrodošli u Beograd, da zajedno gradimo budućnost Srbije!”, navedeno je u zvaničnoj objavi predsednika Vučića.

Pročitaj još

Politika

Veliki skup građana ispred Skupštine Srbije u Beogradu

Organizatori najavili bogat program, više hiljada ljudi pešači ka centru, obezbeđena osveženja

Published

on

By

Organizatori najavili bogat program, više hiljada ljudi pešači ka centru, obezbeđena osveženja

Veliki broj građana okupio se danas na platou ispred Skupštine Srbije u Beogradu, gde je organizovan skup sa bogatim celodnevnim programom. Prema najavama, desetine hiljada ljudi očekuje se u centru grada, dok su mnogi već peške krenuli ka mestu događaja.

Program je započeo nakon 11 časova edukativnim aktivnostima i interaktivnim radionicama za decu, u kojima su učestvovali mališani i njihovi roditelji. Oko 15 časova planiran je korteo mladih ka Skupštini, a nešto pre 16 časova najavljeni su koncerti poznatih muzičkih izvođača, među kojima su Vesna Zmijanac, Mira Škorić i Aca Lukas.

Organizatori su za 17 časova najavili dolazak više hiljada bajkera koji će se kolonom kretati kroz grad do Skupštine. Odmah potom, građani će nositi veliku srpsku trobojku, dugu više od pola kilometra i tešku gotovo jednu tonu, od centra grada do prostora ispred Skupštine.

Glavni deo programa planiran je za 18 časova, kada će, nakon intoniranja himne, posetioci moći da vide nastup robota koji igraju tradicionalno srpsko kolo moravac. Prema navodima organizatora, roboti su već imali generalnu probu na bini ispred Doma Narodne skupštine.

Za sve prisutne pripremljeno je bogato posluženje i osveženje, a na više lokacija u centru grada postavljene su cisterne sa vodom. Zbog velikog broja okupljenih, u centru Beograda pojačano je prisustvo redarske službe.

“Cilj događaja je okupljanje i zajedništvo građana, uz bogat kulturno-zabavni program”, saopštili su organizatori. Događaj protiče mirno, a prema informacijama iz organizacije, svi planirani segmenti programa odvijaju se po utvrđenom rasporedu.

Pročitaj još

U Trendu