Connect with us

Politika

Ana Brnabić istakla značaj politike brige o ljudima u Skupštini Srbije

Predsednica Skupštine Srbije navela da su briga za građane i ljudski odnos ključ politike koju sprovodi

Published

on

Foto Izvor:

Predsednica Skupštine Srbije navela da su briga za građane i ljudski odnos ključ politike koju sprovodi

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da suština politike predsednika Aleksandra Vučića leži u brizi o ljudima i da se ta briga pokazuje kako tokom izbornih kampanja, tako i van njih. Brnabić je naglasila da se uvek, kada postoji mogućnost, nastoji pomoći građanima, bilo da je reč o obezbeđivanju ogreva ili drugim vidovima podrške.

U svojoj izjavi, Brnabić je ukazala i na važnost ljudskosti u politici, ističući da je prirodno i potrebno izraziti saučešće porodicama koje su izgubile nekoga, te da nije u redu koristiti takve situacije u političke svrhe. Ona je navela da, za razliku od pojedinih političkih aktera koji, prema njenim rečima, vode kampanju isključivo radi sopstvenih interesa, aktuelna vlast stavlja građane u prvi plan.

Brnabić je dalje iznela kritiku na račun opozicionih blokova, navodeći da među njima postoje nesuglasice u vezi sa raspodelom izbornih mesta, što pokazuje da, kako tvrdi, građani nisu u fokusu njihove politike. Takođe je pomenula primere iz javnog života i medija, gde se, po njenim rečima, događaji koriste za promociju ličnih interesa, a ne za dobrobit zajednice.

Predsednica Skupštine je zaključila da će građani na narednim izborima imati priliku da biraju između politike koja se vodi brigom o ljudima i politike onih koji su, kako navodi, orijentisani samo na sebe. Brnabić je istakla da će aktuelna vlast nastaviti da se zalaže za interese građana i da takav pristup ostaje prioritet.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Dronovi iznad Skupštine najavili skup ‘Srbija jedna porodica’ u Beogradu

Predsednik Aleksandar Vučić pozvao građane na okupljanje ispred Narodne skupštine, najavljen program i planovi za budućnost

Published

on

By

Predsednik Aleksandar Vučić pozvao građane na okupljanje ispred Narodne skupštine, najavljen program i planovi za budućnost

Iznad platoa ispred Narodne skupštine u Beogradu organizovan je dron spektakl povodom najave skupa “Srbija jedna porodica”, koji će se održati sutra u 18 časova, saopšteno je iz zvaničnih izvora. Više desetina dronova prikazalo je poruku sa nazivom skupa, datumom i zastavom Srbije, čime je najavljeno okupljanje građana.

Predsednik Aleksandar Vučić obratio se javnosti i istakao da je prethodnih godinu i po dana Srbija prošla kroz teško razdoblje, ali da je država sačuvana i da je ostvaren ekonomski napredak. “Neki su hteli da nam podele porodicu, društvo, da nam podele zemlju. Nisu u tome uspeli. Naše je, ne da im se svetimo, naše je da im pružimo ruku, ponudimo zajedništvo i ujedinjenje”, izjavio je Vučić.

Vučić je pozvao građane da se okupe na platou ispred Narodne skupštine i naglasio da je cilj skupa da Srbija bude ujedinjena kao jedna velika porodica. “Pozivam vas da sutra u 18 sati budete na platou ispred Narodne skupštine, da pobeđujemo zajedno, da pobeđuje Srbija. Hvala vam za ogromnu ljubav i podršku, a mi ćemo zajedno sa vama da se borimo i gradimo budućnost Srbije”, rekao je predsednik.

Na najavljenom skupu biće predstavljeni planovi i programi za budućnost zemlje. Građani će imati priliku da iznesu svoje predloge o prioritetima u razvoju Srbije i ukažu na probleme sa kojima se suočavaju. Prema najavama, na događaju će biti predstavljene i druge aktivnosti, a očekuju se i poruke zajedništva i jedinstva.

“Očekujemo da građani aktivno učestvuju u razgovorima o budućnosti zemlje i da zajednički odredimo pravce razvoja”, navodi se u najavi događaja.

Pročitaj još

Politika

Predsednik Vučić u Oplanićima primio ikonu Svetog cara Lazara od Srba sa Kosova i Metohije

Nakon otvaranja deonice Moravskog koridora Adrani–Preljina, predsednik Srbije susreo se sa građanima i primio poklon od grupe sa Kosova

Published

on

By

Nakon otvaranja deonice Moravskog koridora Adrani–Preljina, predsednik Srbije susreo se sa građanima i primio poklon od grupe sa Kosova

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je selo Oplanići nakon svečanog otvaranja deonice Moravskog koridora Adrani–Preljina, gde su ga dočekali meštani i Srbi sa Kosova i Metohije. Grupa građana sa Kosova i Metohije, koji su peške krenuli ka Beogradu radi učešća na skupu najavljenom za 27. jun, uručila je predsedniku Vučiću ikonu Svetog cara Lazara.

Tom prilikom predsednik Vučić zahvalio se okupljenim građanima sa Kosova i Metohije na njihovoj posvećenosti i doprinosu državi, ističući značaj očuvanja nacionalnih svetinja i zajedništva. “Želim da se zahvalim našim ljudima sa KiM. Hvala im na svemu što čine za našu državu. Znamo šta je Srbija, znamo koje su naše svetinje i čuvaćemo ih, kao i ugled naše zemlje. Nećemo nikome da se svetimo, hoćemo da ujedinjeni gradimo budućnost naše zemlje”, izjavio je predsednik Vučić.

Prema dostupnim informacijama, u Oplanićima su se okupili građani kako bi iskazali podršku, a poseban gest bilo je uručenje ikone, simbola istorijskog i nacionalnog značaja. Skup u Beogradu na koji su građani sa Kosova i Metohije krenuli planiran je za subotu, 27. jun.

Zvanične institucije nisu iznele dodatne detalje o samom događaju, a okupljanje je proteklo mirno i u duhu zajedništva. Događaj je deo šireg konteksta aktivnosti i podrške građana iz različitih delova Srbije povodom infrastrukturnih ulaganja i nacionalnog okupljanja.

Pročitaj još

Politika

Predsednik Vučić najavio predstavljanje novih mera i programa za Srbiju u ponedeljak

Predstavljanje programa zakazano za 18 časova, najavljene dobre vesti posebno za penzionere

Published

on

By

Predstavljanje programa zakazano za 18 časova, najavljene dobre vesti posebno za penzionere

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će u ponedeljak u 18 časova predstaviti nove mere i programe za Srbiju, ističući da će biti mnogo dobrih vesti, posebno za penzionere. Najava je data prilikom otvaranja deonice Moravskog koridora od Adrana do Preljine.

Vučić je naglasio da se raduje infrastrukturnim projektima, posebno Moravskom koridoru i novootvorenoj deonici, ocenjujući da takvi projekti ostaju decenijama, pa i vekovima, ukoliko se pravilno održavaju. Posebno je istakao širinu puta, kvalitet asfalta i drenaže, kao i potpuno digitalizovanu izgradnju, naglašavajući značaj dodatne bezbednosti na putu.

“U ponedeljak u 18 sati predstavljamo program i biće mnogo dobre vesti i verujem da će biti radost. Ja se najviše radujem auto-putevima, ali znam da će se ti ljudi više radovati verovatno tim merama nego auto-putu”, izjavio je Vučić tokom obraćanja.

Predsednik je napomenuo da će detalji novih mera i programa biti saopšteni u zakazanom terminu, dok je poseban akcenat stavio na značaj poboljšanja uslova za penzionere i unapređenje infrastrukture.

Izjave predsednika su date tokom zvaničnog otvaranja nove deonice Moravskog koridora, uz ocenu da Srbija može biti ponosna na kvalitet izgradnje i bezbednost novog puta.

Pročitaj još

U Trendu