Connect with us

Košarka

Nikola Jokić posetio Kentaki derbi dva dana nakon eliminacije Denver Nagetsa iz plej-ofa

Srpski košarkaš uživao na čuvenoj konjskoj trci u Luivilu ubrzo nakon što je Minesota Timbervulvs izbacila njegov tim iz NBA doigravanja

Published

on

Foto Izvor: Tanjug AP/Jack Dempsey

Srpski košarkaš uživao na čuvenoj konjskoj trci u Luivilu ubrzo nakon što je Minesota Timbervulvs izbacila njegov tim iz NBA doigravanja

Nikola Jokić, centar Denver Nagetsa, iskoristio je prvu priliku za predah nakon što je njegov tim eliminisan iz plej-ofa NBA lige od strane Minesota Timbervulvsa. Samo dva dana po završetku šeste utakmice serije, srpski as prisustvovao je prestižnom Kentaki derbiju u Luivilu, događaju koji tradicionalno okuplja ljubitelje konjičkih sportova iz celog sveta.

Denver Nagetsi su doživeli razočaravajući poraz u seriji protiv Minesote, koja je uprkos izostanku tri važna igrača uspela da nadigra favorizovanu ekipu iz Kolorada. Nikola Jokić pružio je maksimum kako bi pomogao svom timu da produži sezonu, ali uz nedovoljnu podršku saigrača, posebno Džamala Mareja koji nije opravdao očekivanja u ovom doigravanju, Nagetsi su ranije nego što se očekivalo završili takmičenje.

Po završetku sezone, Jokić se tradicionalno okreće svojoj drugoj strasti – konjičkom sportu. Američki mediji preneli su vest da je srpski reprezentativac viđen na Kentaki derbiju u Luivilu. Ova čuvena trka predstavlja jednu od najvažnijih manifestacija u svetu konjičkog sporta i održava se svake godine na hipodromu Čerčil Dauns.

Prošle godine Nikola Jokić je emotivno proslavio pobedu svog konja na manifestaciji Dužijanca u Subotici, a poznato je da slobodno vreme rado provodi na hipodromima širom Vojvodine, posebno u rodnom Somboru i drugim gradovima poput Subotice i Leskovca.

Da su Denver Nagetsi uspeli da izbore sedmu utakmicu protiv Minesote i produže sezonu, Jokić bi morao da propusti ovogodišnji Kentaki derbi. Ovako je iskoristio priliku da uživa među elitom svetskog konjičkog sporta odmah po završetku NBA obaveza.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Duško Ivanović potpisao trogodišnji ugovor sa Zenitom iz Sankt Peterburga

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Published

on

By

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Duško Ivanović, iskusni crnogorski košarkaški trener, imenovan je za novog šefa stručnog štaba Zenita iz Sankt Peterburga. Klub iz Rusije zvanično je potvrdio večeras da je sa Ivanovićem postignut dogovor o saradnji na tri godine. Ivanović će na klupi Zenita naslediti Dejana Radonjića, koji je napustio klub nakon eliminacije od Uniksa u polufinalu VTB lige.

Ivanović, koji ima 68 godina, bio je bez angažmana od marta ove godine kada je završio saradnju sa Virtusom iz Bolonje. Pre toga je vodio brojne evropske klubove među kojima su Friburg, Limož, Baskonija, Barselona, Panatinaikos, Himki, Bešiktaš i Crvena zvezda. Njegovo bogato iskustvo i reputacija donose novu energiju u redove Zenita koji ima ambiciju da se vrati u vrh ruskog i evropskog klupskog takmičenja.

Dosadašnji trener Zenita, Dejan Radonjić, napustio je ekipu nakon što su završili sezonu porazom od Uniksa u polufinalu VTB lige. Klub se zahvalio Radonjiću na dosadašnjem radu i najavio početak nove ere pod vođstvom Duška Ivanovića.

Ivanović je poznat po svom disciplinskom pristupu radu i rezultatima koje je ostvarivao širom Evrope. U svojoj karijeri osvajao je titule u Španiji i Francuskoj, kao i nacionalne kupove sa više klubova. Njegov dolazak u Zenit ocenjuje se kao potez kojim ruski klub želi da konsoliduje tim i napravi iskorak ka većim evropskim rezultatima.

Zenit će pod vođstvom Duška Ivanovića započeti pripreme za narednu sezonu sa ciljem da se uključe u borbu za trofeje kako na domaćoj sceni tako i u regionalnom takmičenju.

Pročitaj još

Košarka

Jorgos Barcokas produžio ugovor sa Olimpijakosom do 2029. godine

Iskusni trener vodiće košarkaše Olimpijakosa još pet godina, osvojio je 14 trofeja tokom dva mandata

Published

on

By

Iskusni trener vodiće košarkaše Olimpijakosa još pet godina, osvojio je 14 trofeja tokom dva mandata

Jorgos Barcokas, glavni trener košarkaškog kluba Olimpijakos iz Pireja, produžio je danas saradnju sa klubom do leta 2029. godine. Barcokas ima bogatu istoriju u Olimpijakosu, gde je u dva mandata ukupno osvojio 14 trofeja i vratio ekipu u sam vrh evropske i grčke košarke.

Barcokas (61) je prvi put preuzeo Olimpijakos između 2012. i 2014. godine, dok je aktuelni mandat započeo 2020. godine. Zahvaljujući njegovom vođstvu, klub iz Pireja ostvario je brojne uspehe na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Protekle sezone Barcokas je sa Olimpijakosom osvojio titulu šampiona Grčke i trijumfovao u Evroligi, potvrdivši status jednog od najuspešnijih evropskih trenera poslednje decenije.

Produženje ugovora potvrđuje poverenje uprave Olimpijakosa u Barcokasa i predstavlja nastavak stabilnosti za ambiciozni klub koji je pod njegovim vođstvom redovan učesnik završnica velikih takmičenja.

Očekuje se da će iskusni stručnjak nastaviti da gradi tim sposoban za nove trofeje u Grčkoj i Evropi tokom narednih sezona.

Pročitaj još

Košarka

Fenerbahče potvrdio rastanak sa Žagarsom, Bangom, Bostonom i Bakom pred rekonstrukciju tima

Turski šampion se zahvalio četvorici košarkaša na saradnji, dok su najavljene značajne promene u sastavu za narednu sezonu

Published

on

By

Turski šampion se zahvalio četvorici košarkaša na saradnji, dok su najavljene značajne promene u sastavu za narednu sezonu

Fenerbahče, aktuelni šampion Turske u košarci, saopštio je da Arturs Žagars, Žilson Bango, Brendon Boston i Armando Bako više nisu članovi kluba. Ova odluka deo je šire rekonstrukcije tima koja se sprovodi tokom letnje pauze. Klub iz Istanbula se u zvaničnom saopštenju zahvalio pomenutim igračima na saradnji i doprinosu tokom njihovog boravka u klubu.

Pored odlaska Žagarsa, Banga, Bostona i Bake, prethodnih dana Fenerbahče su napustili i Nando de Kolo, Kem Birč i Devon Hol. Ove promene ukazuju na ozbiljnu transformaciju igračkog kadra pred novu sezonu, sa ciljem osvajanja domaćih i evropskih trofeja.

Prema navodima turskih medija, Fenerbahče je već identifikovao glavne mete za pojačanja. Prva imena koja bi trebalo da stignu u Istanbul su Šejvon Šilds, Brakston Ki, Markus Bingam i Šejn Larkin. Očekuje se da će ova pojačanja doneti dodatni kvalitet timu i omogućiti Fenerbahčeu konkurentnost na najvišem nivou.

Odlazak četvorice igrača označava kraj jedne ere u Fenerbahčeu, dok dolazak novih pojačanja može doneti svežinu i novu energiju timu pred izazove koji slede u domaćem prvenstvu i Evroligi. Klub će u narednim nedeljama zvanično predstavljati nove članove tima i objaviti plan priprema za sezonu 2024/25.

Pročitaj još

U Trendu