Connect with us

Košarka

Neprijatna scena u plej-ofu: Nikola Jokić zadobio povredu nosa u duelu sa Minesotom

Srpski as pretrpeo nezgodan udarac na startu prve utakmice plej-ofa protiv Minesote, krv je potekla posle kontakta sa Entonijem Edvardsom.

Published

on

Foto Izvor:

Srpski as pretrpeo nezgodan udarac na startu prve utakmice plej-ofa protiv Minesote, krv je potekla posle kontakta sa Entonijem Edvardsom.

Košarkaši Denver Nagetsa započeli su seriju prve runde plej-ofa NBA lige protiv Minesote Timbervulvsa, ali početak susreta obeležila je neprijatna scena. Najbolji igrač Denvera i srpski reprezentativac Nikola Jokić pretrpeo je povredu nosa već u uvodnim minutima utakmice.

Tokom prvih napada, dok se igrala prva četvrtina, Minesota je imala prednost, a upravo u tim trenucima došlo je do situacije zbog koje su navijači Denvera sa strepnjom gledali na teren. Entoni Edvards, prva zvezda gostujućeg tima, slučajno je u pokušaju polaganja udario Jokića u nos. Udarac je bio dovoljno jak da je Jokiću potekla krv, što je izazvalo zabrinutost članova tima i stručnog štaba.

Srpski centar je odmah napustio igru i seo na klupu, gde je uz pomoć peškira pokušao da zaustavi krvarenje. Ipak, poznat po svojoj izdržljivosti i želji da pomogne ekipi, Jokić se nakon kratke pauze vratio na parket i nastavio meč. Ova scena brzo je obišla društvene mreže, a brojni navijači i sportski komentatori podelili su snimke i fotografije incidenta.

U trenutku povrede, Denver je bio u rezultatskom zaostatku, što je dodatno otežalo situaciju za aktuelne šampione NBA lige. Iako nije bio nameran, Edvardsov udarac je privukao pažnju publike i izazvao kratkotrajni prekid. Jokić je pokazao izuzetnu borbenost i odlučnost da nastavi uprkos povredi, što je dodatno podiglo moral njegovih saigrača.

Ova situacija podseća na slične trenutke tokom sezone kada je Jokić pokazivao veliku posvećenost timu i nastavljao da igra i onda kada su ga povrede ometale. Iako je nos bio raskrvaren, Jokićev povratak na teren bio je znak pravog liderstva i borbenosti koji krase njegovu igru.

Video snimak incidenta ubrzo se pojavio na društvenim mrežama, a navijači i ljubitelji košarke mogli su da vide kako Jokić koristi peškir da zaustavi krvarenje pre nego što se vrati u igru. Ovakvi momenti dodatno pokazuju koliko je plej-of neizvestan i koliko detalji mogu da utiču na tok susreta.

Podsećamo, ovo je prva utakmica serije između Denvera i Minesote u aktuelnoj plej-of fazi NBA lige, a situacija sa povredom Nikole Jokića svakako će biti tema narednih dana među ljubiteljima košarke.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Kenet Farid završio saradnju sa Panatinaikosom posle jedne sezone

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Published

on

By

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Kenet Farid, iskusni američki košarkaš, više nije član Panatinaikosa, potvrdio je danas atinski klub. Farid (36) je stigao u Panatinaikos u novembru prošle godine i tokom minule sezone dao doprinos u dva takmičenja – Evroligi i grčkom prvenstvu.

U dresu Panatinaikosa, Farid je u Evroligi prosečno beležio 5,8 poena uz 3,9 skokova po utakmici. U grčkom prvenstvu njegov učinak bio je nešto bolji – 6,4 poena i 5,5 skokova po meču. Iako nije bio među najistaknutijim igračima tima, popularni “Manimal” je svojim iskustvom doprineo rotaciji ekipe i stabilnosti pod košem.

Klub se zvanično zahvalio Faridu na svemu što je pružio ekipi tokom boravka u Atini. „Hvala ti što si delio strast i posvećenost sa nama. Želimo ti sve najbolje u budućnosti, kako lično, tako i profesionalno, Manimal”, navedeno je u zvaničnom saopštenju Panatinaikosa.

Odlazak Keneta Farida deo je promena koje Panatinaikos sprovodi pred novu sezonu kako bi poboljšao rezultate na domaćoj i evropskoj sceni. Klub iz Atine će uskoro objaviti planove vezane za pojačanja i sastav tima za naredni takmičarski ciklus.

Pročitaj još

Košarka

Kem Birč i Devon Hol završili saradnju sa Fenerbahčeom

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Published

on

By

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Košarkaški klub Fenerbahče zvanično je saopštio da Kem Birč i Devon Hol više nisu članovi tima. Ova odluka objavljena je danas iz Istanbula, čime je okončan njihov angažman u redovima turskog velikana.

Devon Hol, koji ima 30 godina, priključio se Fenerbahčeu 2024. godine, a tokom svog boravka osvojio je ukupno šest trofeja sa ovim klubom. Pre dolaska u Istanbul, Hol je nastupao za Olimpiju iz Milana, Bamberg i Oklahomu. Tokom prethodne sezone u Evroligi, Hol je prosečno beležio 8,3 poena, 2,9 skokova i 2,6 asistencija po utakmici.

Kem Birč takođe napušta Fenerbahče nakon kratke epizode u turskom timu. Klub nije precizirao detalje oko njegovog odlaska, ali se očekuje da će obojica potražiti nove izazove u nastavku karijere.

Fenerbahče se zahvalio obojici igrača na doprinosu tokom njihovog boravka u klubu. Odlazak Hola i Birča deo je kadrovskih promena koje prate završetak sezone i pripreme za naredni takmičarski ciklus.

Ovim potezom Fenerbahče otvara prostor za nova pojačanja pred početak nove sezone Evrolige i domaćeg šampionata. Klub će uskoro objaviti više informacija o mogućim dolascima na pozicije koje su ostale upražnjene nakon odlazaka Hola i Birča.

Pročitaj još

Košarka

Luka Dončić i brend Jordan omogućili plasman četvoro mladih košarkaša iz Srbije na završni turnir u Londonu

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Published

on

By

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Luka Dončić, jedan od najpoznatijih svetskih košarkaša, zajedno sa brendom Jordan, prisustvovao je beogradskom izdanju globalnog turnira u basketu 1 na 1 pod nazivom ‘The One’. Na terenima Košarkaškog kluba Crvena zvezda na Malom Kalemegdanu, tokom proteklog vikenda okupili su se mladi talenti iz Srbije uzrasta od 15 do 18 godina, a pobednici i finalisti u muškoj i ženskoj konkurenciji stekli su pravo da predstavljaju Srbiju na završnom takmičenju u Londonu.

Turnir ‘The One’ privukao je pažnju kako učesnika tako i brojne publike, a poseban značaj događaju dao je dolazak Luke Dončića, košarkaša Los Anđeles Lejkersa. Takmičenje je organizovao brend Jordan sa ciljem promocije mladih talenata i afirmacije basketa kao sporta među mladima širom sveta.

Ukupno šesnaest devojčica i šesnaest dečaka borilo se za titulu najboljeg, ali i za prestižno putovanje u London gde će imati priliku da se nadmeću protiv vršnjaka iz drugih zemalja. Organizatori su naveli da je ovaj projekat deo globalne inicijative koja podržava mlade sportiste.

Pobednici i finalisti iz obe konkurencije sa turnira u Beogradu ponosno će predstavljati Srbiju na završnoj manifestaciji. Tokom događaja naglašena je važnost razvoja mladih sportista kroz međunarodne projekte i saradnju sa poznatim sportskim imenima kao što je Luka Dončić.

Turnir na Malom Kalemegdanu ostavio je snažan utisak na sve aktere događaja, a odlazak srpskih predstavnika u London predstavljaće veliku motivaciju za buduće generacije basketaša.

Pročitaj još

U Trendu