Connect with us

Ostali sportovi

Kimi Antonelli o incidentu u Austriji: ‘Mislio sam da je bila dupla žuta zastava’

Italijanski vozač objasnio grešku tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije, zbog koje je ostao bez prve startne linije

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Darko bandic

Italijanski vozač objasnio grešku tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije, zbog koje je ostao bez prve startne linije

Kimi Antonelli, mladi italijanski vozač, preuzeo je odgovornost za grešku tokom završnice kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije u Špilbergu. Zbog pogrešne procene situacije sa signalizacijom na stazi, Antonelli nije uspeo da izbori bolju startnu poziciju i moraće trku da započne sa četvrtog mesta.

U poslednjim trenucima kvalifikacija, Max Verstappen je izleteo sa staze i udario u zaštitni zid u krivini broj devet, nakon čega su istaknute žute zastave. Antonelli je naveo da je mislio da su istaknute dve žute zastave i zbog toga je prekinuo svoju brzu vožnju: “Video sam duplu žutu zastavu, pa sam verovatno pogrešio, ali sam odustao od kruga i tu se sve završilo”, izjavio je Antonelli novinarima posle sesije. “Preko radija sam čuo ‘žuta, žuta’, ali gledao sam ka sudiji i verovatno sam to pogrešno protumačio; video sam dve zastave umesto jedne i odustao.”

Antonelli je dodao da mu je sunce ometalo vidljivost: “Bilo je teško videti jer mi je sunce išlo direktno u oči. Samo sam pogledao sudiju jer se panel zapalio na žuto, ali niste sigurni da li su jedna ili dve zastave.” Prema njegovim rečima, mogao je da završi blizu Georgea Russella: “Bio bih na desetinku iza Russella, tako da bih bio u prvom redu, ali ni to ne bi bilo dovoljno za pol poziciju.”

Mladi vozač se dotakao i pitanja bezbednosti na stazi: “Auto se nalazio uz zid u brzoj krivini i ne razumem zašto odmah nije istaknuta dupla žuta zastava jer je ta krivina izuzetno brza. Ako neko tada izleti sa staze može biti veoma opasno, pa mi sve deluje pomalo zbunjujuće — ali takve su stvari”, zaključio je Antonelli.

Ova situacija pokrenula je dodatnu diskusiju među vozačima o strogoći primene pravila vezanih za signalizaciju na stazi. Incident podseća na važnost striktne primene bezbednosnih protokola nakon tragičnih događaja poput nesreće Julesa Bianchija na Suzuki.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Mađarska savladala Srbiju 14:6 na startu Svetskog prvenstva za vaterpoliste do 18 godina

Vojinović, Drobnjaković i Želić postigli po dva gola, Mađari rešili meč u prvoj četvrtini; Srbija u sledećem kolu protiv Crne Gore

Published

on

By

Vojinović, Drobnjaković i Želić postigli po dva gola, Mađari rešili meč u prvoj četvrtini; Srbija u sledećem kolu protiv Crne Gore

Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije porazom je otvorila nastup na Svetskom prvenstvu za igrače do 18 godina, koje se održava u portugalskom Rio Majoru. U okviru prvog kola grupe B, srpski tim je izgubio od selekcije Mađarske, aktuelnog šampiona sveta, rezultatom 14:6 (4:0, 5:4, 5:2, 0:0). Utakmica je odlučena već u ranoj fazi susreta, pošto su Mađari poveli sa 5:0 tokom prvih deset minuta igre i stekli nedostižnu prednost.

Srbija nije uspela da pronađe ritam koji bi joj omogućio povratak u meč, pa su Mađari rutinski održavali vođstvo do samog kraja. Najefikasniji u redovima Srbije bili su Vojinović, Drobnjaković i Želić, koji su postigli po dva gola. U poslednjoj četvrtini nije bilo golova sa obe strane.

Prema pravilima takmičenja, dve najbolje ekipe iz svake grupe direktno će obezbediti plasman u četvrtfinale. Ekipe koje budu treće i četvrte moraće da igraju osminu finala protiv rivala iz Druge divizije. “Delfine” već u nedelju očekuje novo iskušenje — duel sa selekcijom Crne Gore od 19 časova. Crna Gora je na startu turnira pobedila Hrvatsku rezultatom 16:12.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Novak Đoković: Spremniji sam za Vimbldon nego što sam bio za Rolan Garos

Srpski teniser ističe da mu travnata podloga više odgovara i da s optimizmom dočekuje meč protiv Jibinga Vua u prvom kolu

Published

on

By

Srpski teniser ističe da mu travnata podloga više odgovara i da s optimizmom dočekuje meč protiv Jibinga Vua u prvom kolu

Novak Đoković, jedan od najuspešnijih tenisera sveta, izjavio je pred početak Vimbldona da se oseća znatno bolje pripremljenim nego što je to bio slučaj pre Rolan Garosa. Na konferenciji za medije naglasio je razliku u fizičkom stanju uoči oba turnira, ističući da mu travnata podloga više odgovara i pruža dodatno samopouzdanje.

“Moje fizičko stanje je drugačije u odnosu na period kada sam dolazio na Rolan Garos. Mislim da sam za Vimbldon mnogo bolje pripremljen. Naravno, kad igrate na travi, za razliku od šljake, nije potrebno da ulažete toliko fizičkog napora. To mi svakako odgovara. Oduvek sam voleo da igram na travi. Ovde imam veoma dobar skor i istoriju rezultata, što mi, svakako, daje dodatno samopouzdanje pred početak turnira”, rekao je Đoković.

U prvom kolu prestižnog turnira Đokovića očekuje duel sa kineskim teniserom Jibingom Vuom. Meč je zakazan za ponedeljak posle 18 časova po lokalnom vremenu.

Đoković je tokom dosadašnje karijere ostvario izuzetne rezultate na travi, a dosadašnji uspesi na Vimbldonu predstavljaju značajan podstrek pred ovogodišnje izdanje turnira. Povratak u optimalnu fizičku formu i poznata podloga daju mu dodatnu sigurnost uoči početka takmičenja.

Naredni dani donose izazov protiv Jibinga Vua, a srpski teniser jasno poručuje da veruje u svoje mogućnosti i spreman je da pruži maksimum kako bi ostvario još jedan zapažen rezultat na londonskoj travi.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Andrija Jorgić otvorio šahovski turnir ‘Rapid Požega 2026’ u čast jubileja kluba i Nikole Bajića

Oko 80 takmičara okupilo se u Poljoprivrednoj školi u Požegi povodom 90 godina ŠK Požega i rođendana profesora Nikole Bajića

Published

on

By

Oko 80 takmičara okupilo se u Poljoprivrednoj školi u Požegi povodom 90 godina ŠK Požega i rođendana profesora Nikole Bajića

Predsednik Šahovskog saveza Srbije Andrija Jorgić svečano je danas otvorio šahovski turnir ‘Rapid Požega 2026’ koji se održava u Srednjoj poljoprivrednoj školi u Požegi. Na ovom tradicionalnom događaju, koji je okupio oko 80 šahista, obeležavaju se značajni jubileji – 90 godina života profesora Nikole Bajića, 75 godina njegove šahovske karijere, kao i devet decenija postojanja i rada Šahovskog kluba Požega i Poljoprivredne škole.

Pre početka takmičenja prisutne su pozdravili direktor škole Kojo Bošković i direktor turnira Duško Dolović, ističući važnost ovakvih manifestacija za razvoj sporta i lokalne zajednice. U ime Šahovskog saveza Centralne Srbije, generalni sekretar Milivoje Milivojević uručio je predsedniku ŠK Požega zlatnu plaketu povodom jubileja od 90 godina postojanja kluba.

Andrija Jorgić iskoristio je priliku da čestita jubilej ŠK Požega, a profesoru Nikoli Bajiću predao je plaketu za izuzetan doprinos razvoju šaha u Srbiji. Ovim priznanjima naglašena je višedecenijska posvećenost pojedinaca i institucija unapređenju šahovske igre na nacionalnom nivou.

Simboličnim prvim potezom koji su povukli Jorgić i Bajić zvanično je otpočelo ovogodišnje izdanje turnira, čime je ozvaničen važan sportski događaj za celu zajednicu. Učesnici će tokom dana imati priliku da se nadmeću u brzopoteznim partijama, a pobednici će biti proglašeni nakon završetka svih kola.

Turnir ‘Rapid Požega 2026’ potvrđuje dugogodišnju tradiciju šaha u ovom kraju i predstavlja podsticaj za nove generacije mladih šahista da nastave putem uspeha svojih prethodnika.

Pročitaj još

U Trendu