Connect with us

Fudbal

Kilijan Mbape neće nastupiti za Real Madrid u El Klasiku protiv Barselone

Jedan od najvažnijih derbija španske La Lige odigraće se bez Kilijana Mbapea, čiji izostanak može uticati na borbu za titulu

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Manu fernandez

Jedan od najvažnijih derbija španske La Lige odigraće se bez Kilijana Mbapea, čiji izostanak može uticati na borbu za titulu

Kilijan Mbape, jedna od najvećih fudbalskih zvezda današnjice, neće igrati za Real Madrid u predstojećem El Klasiku protiv Barselone u okviru 35. kola španske La Lige. Informaciju su preneli brojni mediji i insajderi neposredno pred početak odlučujućeg susreta na stadionu Santjago Bernabeu.

Utakmica nosi poseban značaj jer bi Barselona eventualnim izbegavanjem poraza mogla matematički da obezbedi titulu šampiona Španije. Trenutno je razlika između dva tima +11 poena u korist katalonskog kluba, a do kraja prvenstva ostaju još tri kola. U slučaju da Real Madrid ne ostvari pobedu, Barselona će i teoretski postati prvak.

Izostanak Kilijana Mbapea predstavlja veliki udarac za madridski klub koji se oslanjao na njegovu brzinu i realizaciju u napadu tokom dosadašnjeg dela sezone. Iako razlog izostanka nije detaljno preciziran u saopštenjima, vest je izazvala brojne reakcije među navijačima oba tima i dodatno podgrejala atmosferu pred jedan od najgledanijih fudbalskih duela na svetu.

El Klasiko tradicionalno privlači pažnju celokupne sportske javnosti, a ovogodišnji duel mogao bi biti prelomni trenutak za konačan plasman u La Ligi. Sve oči biće uprte u Barselonu koja ima priliku da potvrdi dominaciju i osvoji novu titulu ukoliko iskoristi oslabljen sastav rivala.

Preostala tri kola nakon ovog meča biće formalnost ukoliko Barselona večeras ostane neporažena. Utakmica počinje večeras uz veliko interesovanje ljubitelja fudbala širom sveta.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Vojvodina poražena od Đera 2:1 u pripremnoj utakmici u Austriji

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Published

on

By

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od šampiona Mađarske, ekipe Đera, rezultatom 2:1 (1:1) u prvoj pripremnoj utakmici pred novu sezonu, koja je odigrana u Austriji. Trener Miroslav Tanjga iskoristio je priliku da pruži minutažu većem broju igrača, pa su na terenu tokom dva poluvremena nastupila praktično dva različita sastava novosadskog tima.

Meč je počeo izuzetno dinamično – Đer je poveo već u petom minutu golom Željka Gavrića. Ipak, Voša nije dugo čekala na odgovor: u 15. minutu Siniša Tanjga je nakon preciznog centaršuta Vidosavljevića glavom savladao protivničkog golmana i doneo izjednačenje svom timu. Prvo poluvreme proteklo je u otvorenoj igri sa prilikama na obe strane, ali se rezultat do odlaska na odmor nije menjao.

Pobedonosni pogodak za Đer postigao je Gavrić svojim drugim golom na meču, ovog puta u 53. minutu. Do kraja susreta Vojvodina je bila ofanzivnija i stvarala nekoliko ozbiljnih prilika – Sukačev je volejom sa dvadesetak metara pogodio prečku, dok je Zukić zatresao stativu, ali promene rezultata više nije bilo.

Za Vojvodinu su nastupili sledeći igrači:
Prvo poluvreme: Rosić, Nikolić, Tanjga, Crnomarković, Baros, Poletanović, Đakovac, Mitrović, Vidosavljević, Ranđelović i Vukanović.
Drugo poluvreme: Gočmanac, Butean, Suč, Redžić, Sukačev, Mladenović, Petrović, Kolarević, Kokanović, Zukić i Mulahusejnović.

Za ekipu Đera igrali su: Petraš, Vladiou, Krpić, Cinger, Stefulj, Tot, Vitalis, Gavrić (dva gola), Bumba, Banati i Njie. U nastavku meča šansu su dobili još Međeri, Biro, Umatum, Urblik Mas,Tolar Šon Živković Garamšegi Seljem Deši.

Ova provera omogućila je stručnom štabu Vojvodine da stekne bolji uvid u trenutnu formu ekipe pred nastavak priprema za novu sezonu.

Pročitaj još

Fudbal

Bojan Adžić novi fudbaler Novog Pazara, dolazi iz Partizanove škole i crnogorske reprezentacije

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Published

on

By

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Bojan Adžić, mladi fudbalski reprezentativac Crne Gore i bivši član omladinske škole Partizana, zvanično je pojačao redove Fudbalskog kluba Novi Pazar. Potpisivanje ugovora sa talentovanim bekom predstavljeno je u utorak, čime Novi Pazar nastavlja da jača igrački kadar pred nastavak takmičenja u Superligi Srbije.

Adžić je svoju karijeru započeo u Partizanu, gde je prošao kroz sve mlađe selekcije kluba. Nakon toga nastupao je za Čukarički i Spartak iz Subotice, a punu afirmaciju stekao je igrajući za Radnički 1923 iz Kragujevca. Sa tim klubom beležio je zapažene nastupe u domaćem prvenstvu, ali i na evropskoj sceni tokom kvalifikacija za UEFA takmičenja.

Poznat po svojoj borbenosti i pouzdanosti na desnom beku, Bojan Adžić se istakao kao jedan od najtalentovanijih mladih defanzivaca Superlige Srbije. Njegovo iskustvo iz Partizanove škole i internacionalni status u dresu mlade reprezentacije Crne Gore značajno doprinose ambicijama Novog Pazara pred izazove u narednoj sezoni.

Dolazak Adžića deo je strategije uprave kluba da osveži sastav mladim i perspektivnim igračima koji su već prošli kroz ozbiljne sisteme rada. Klub očekuje da će novo pojačanje doprineti stabilnosti odbrane i dodatno povećati konkurenciju na bekovskoj poziciji.

Novi Pazar planira još nekoliko transfera do početka priprema za sledeću sezonu Superlige Srbije, dok će Bojan Adžić imati priliku da se nametne stručnom štabu već tokom prvih treninga.

Pročitaj još

Fudbal

Đani Infantino obrazložio uvođenje pauza za osveženje na Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Published

on

By

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Đani Infantino, predsednik FIFA, oglasio se povodom brojnih komentara na račun novog pravila o obaveznim pauzama za osveženje tokom utakmica na Svetskom prvenstvu. Ovo pravilo predviđa da se u svakom poluvremenu održi kratka pauza kako bi fudbaleri mogli da se hidriraju, što je izazvalo burne reakcije širom sveta.

U medijima su se pojavile procene da emiteri, poput američkog “FOX-a”, značajno profitiraju od dodatnog reklamnog prostora tokom ovih tzv. „hydration break“ momenata, sa zaradom koja dostiže i do 1,2 miliona dolara po jednoj pauzi. Ipak, Đani Infantino insistira da je osnovni motiv briga o zdravlju igrača.

“Glavni razlog je vrućina, ali takođe moramo da shvatimo da je na takmičenju poput Mundijala, koje se održava tokom 39 dana, sa timovima koji potencijalno igraju osam utakmica u tih 39 dana, izuzetno važno imati vremena za odmor. Ono što je još važnije za nas jeste da osiguramo da svi timovi, u svakoj utakmici, igraju pod istim uslovima”, izjavio je Infantino za zvanični sajt FIFA.

Pauze su uvedene kako bi se svim ekipama omogućili jednaki uslovi bez obzira na vremenske prilike ili raspored mečeva. Infantino je naglasio da razume određene kritike trenera i javnosti zbog prekida ritma igre, ali ističe da zdravstveni aspekt mora biti prioritet.

Nova praksa izazvala je brojne debate među navijačima i stručnjacima koji smatraju da ovakva promena može uticati na dinamiku mečeva i koristi se kao način povećanja marketinških prihoda. Međutim, Infantino ostaje pri stavu da sigurnost i dobrobit fudbalera ne smeju biti kompromitovani ni u jednom trenutku.

Pročitaj još

U Trendu