Connect with us

Fudbal

Žoze Murinjo: Do kraja sezone neću razgovarati ni sa kim iz Real Madrida

Trener Benfike poručio da nije imao kontakt sa čelnicima kluba iz Madrida i da će o budućnosti odlučivati tek posle poslednjeg kola protiv Estorila

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Sang tan

Trener Benfike poručio da nije imao kontakt sa čelnicima kluba iz Madrida i da će o budućnosti odlučivati tek posle poslednjeg kola protiv Estorila

Žoze Murinjo, aktuelni trener Benfike, ponovo je odbio da otkrije planove u vezi sa svojom trenerskom budućnošću, naglašavajući da do kraja sezone neće razgovarati ni sa kim iz Real Madrida. Na konferenciji za medije održanoj u nedelju, Murinjo je jasno istakao da trenutno nije bilo kontakta između njega i uprave španskog velikana.

Murinjo se poslednjih nedelja često pominje kao jedan od glavnih kandidata za trenera Real Madrida u narednoj sezoni. Ipak, portugalski stručnjak ostao je dosledan svom stavu, podvlačeći važnost profesionalnog odnosa u svetu fudbala. “Želim da naglasim: u fudbalu nisu profesionalci ti koji odlučuju gde žele ili ne žele da idu. Kada se nešto dešava, klubovi su ti koji pokreću inicijativu i procedure kako bi došli do ljudi koje žele”, rekao je Murinjo.

Povodom glasina o navodnim sastancima sa čelnicima Reala, Murinjo je bio izričit: “I dalje se govori o Real Madridu, a ja iskreno bežim od toga. Nisam imao kontakt ni sa predsednikom ni sa bilo kojim drugim odgovornim iz kluba. U završnici sezone ne razgovaram ni sa kim. Nisam imao nikakav kontakt sa Real Madridom i do poslednje utakmice prvenstva protiv Estorila (subota, 16. maj) to se neće promeniti.”

Na pitanje o budućnosti nakon završetka ligaške sezone, Murinjo je dodao: “Nakon toga postoji nedelju dana kada ću biti slobodan da razgovaram sa onima za koje smatram da treba da razgovaram, ali do tada su sve informacije o sastancima i pozivima samo spekulacije.”

Benfika sezonu završava utakmicom protiv Estorila narednog vikenda, nakon čega će Žoze Murinjo moći otvoreno da donese odluku o svom daljem angažmanu. Spekulacije oko njegovog povratka na klupu Real Madrida nastavljaju da privlače pažnju javnosti dok portugalski stručnjak zasad ostaje fokusiran na obaveze u Lisabonu.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Bojan Adžić novi fudbaler Novog Pazara, dolazi iz Partizanove škole i crnogorske reprezentacije

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Published

on

By

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Bojan Adžić, mladi fudbalski reprezentativac Crne Gore i bivši član omladinske škole Partizana, zvanično je pojačao redove Fudbalskog kluba Novi Pazar. Potpisivanje ugovora sa talentovanim bekom predstavljeno je u utorak, čime Novi Pazar nastavlja da jača igrački kadar pred nastavak takmičenja u Superligi Srbije.

Adžić je svoju karijeru započeo u Partizanu, gde je prošao kroz sve mlađe selekcije kluba. Nakon toga nastupao je za Čukarički i Spartak iz Subotice, a punu afirmaciju stekao je igrajući za Radnički 1923 iz Kragujevca. Sa tim klubom beležio je zapažene nastupe u domaćem prvenstvu, ali i na evropskoj sceni tokom kvalifikacija za UEFA takmičenja.

Poznat po svojoj borbenosti i pouzdanosti na desnom beku, Bojan Adžić se istakao kao jedan od najtalentovanijih mladih defanzivaca Superlige Srbije. Njegovo iskustvo iz Partizanove škole i internacionalni status u dresu mlade reprezentacije Crne Gore značajno doprinose ambicijama Novog Pazara pred izazove u narednoj sezoni.

Dolazak Adžića deo je strategije uprave kluba da osveži sastav mladim i perspektivnim igračima koji su već prošli kroz ozbiljne sisteme rada. Klub očekuje da će novo pojačanje doprineti stabilnosti odbrane i dodatno povećati konkurenciju na bekovskoj poziciji.

Novi Pazar planira još nekoliko transfera do početka priprema za sledeću sezonu Superlige Srbije, dok će Bojan Adžić imati priliku da se nametne stručnom štabu već tokom prvih treninga.

Pročitaj još

Fudbal

Đani Infantino obrazložio uvođenje pauza za osveženje na Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Published

on

By

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Đani Infantino, predsednik FIFA, oglasio se povodom brojnih komentara na račun novog pravila o obaveznim pauzama za osveženje tokom utakmica na Svetskom prvenstvu. Ovo pravilo predviđa da se u svakom poluvremenu održi kratka pauza kako bi fudbaleri mogli da se hidriraju, što je izazvalo burne reakcije širom sveta.

U medijima su se pojavile procene da emiteri, poput američkog “FOX-a”, značajno profitiraju od dodatnog reklamnog prostora tokom ovih tzv. „hydration break“ momenata, sa zaradom koja dostiže i do 1,2 miliona dolara po jednoj pauzi. Ipak, Đani Infantino insistira da je osnovni motiv briga o zdravlju igrača.

“Glavni razlog je vrućina, ali takođe moramo da shvatimo da je na takmičenju poput Mundijala, koje se održava tokom 39 dana, sa timovima koji potencijalno igraju osam utakmica u tih 39 dana, izuzetno važno imati vremena za odmor. Ono što je još važnije za nas jeste da osiguramo da svi timovi, u svakoj utakmici, igraju pod istim uslovima”, izjavio je Infantino za zvanični sajt FIFA.

Pauze su uvedene kako bi se svim ekipama omogućili jednaki uslovi bez obzira na vremenske prilike ili raspored mečeva. Infantino je naglasio da razume određene kritike trenera i javnosti zbog prekida ritma igre, ali ističe da zdravstveni aspekt mora biti prioritet.

Nova praksa izazvala je brojne debate među navijačima i stručnjacima koji smatraju da ovakva promena može uticati na dinamiku mečeva i koristi se kao način povećanja marketinških prihoda. Međutim, Infantino ostaje pri stavu da sigurnost i dobrobit fudbalera ne smeju biti kompromitovani ni u jednom trenutku.

Pročitaj još

Fudbal

Viktor Sančez del Amo preuzeo trenersku funkciju u Kalba FC iz Ujedinjenih Arapskih Emirata

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Published

on

By

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Viktor Sančez del Amo, bivši fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije, postavljen je za novog trenera Kalba FC, kluba koji nastupa u prvoj ligi Ujedinjenih Arapskih Emirata. Ovu informaciju potvrdila je uprava kluba, ističući da od iskusnog stručnjaka očekuje značajan doprinos u narednom periodu.

Sančez del Amo je karijeru započeo u omladinskim kategorijama Real Madrida, a debitovao je za prvi tim maja 1996. godine na utakmici protiv Saragose na stadionu La Romareda, kada je trener bio Arsenio Iglesias. Tokom boravka u Real Madridu do 1998. godine odigrao je ukupno 80 utakmica i postigao devet golova. Sa kraljevskim klubom osvojio je titulu prvaka Španije (1996), sedmu titulu Kupa evropskih šampiona (Liga šampiona) u Amsterdamu i Superkup Španije (obe trofeje 1998).

Nakon odlaska iz Reala, Sančez del Amo nastupao je jednu sezonu za Rasing Santander (1998-1999), a zatim čak sedam godina nosio dres Deportiva La Korunja (1999-2006). Potom se tokom leta 2006. preselio u Grčku gde je potpisao za Panathinaikos, ali zbog povrede upisao je samo petnaest nastupa. Godinu dana kasnije vratio se u Španiju kao igrač Elčea, međutim učestale povrede su ga sprečile da redovno igra pa je ubrzo završio igračku karijeru.

Na internacionalnom planu Sančez del Amo zabeležio je osam nastupa za seniorsku selekciju Španije, dok je za mladu reprezentaciju do 21 godine upisao dvanaest mečeva i postigao tri gola.

Trenersku karijeru započeo je vodeći Deportivo La Korunja (2015-2016), potom Olympiacos (2016), Real Betis (2016), Malagu (2019-2020) i Kartahenu (2023). Radio je i sa mlađim kategorijama španske reprezentacije (2024), te kao trener Olimpije Ljubljana (2024) i Rijeke (2025).

Njegovo angažovanje na klupi Kalba FC predstavlja novi izazov za ovog iskusnog stručnjaka koji će imati zadatak da ekipu podigne na viši nivo u konkurenciji jake lige Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Pročitaj još

U Trendu