Connect with us

Košarka

Ebuka Izundu produžio ugovor sa Crvenom zvezdom i najavio težak duel protiv Real Madrida

Centar crveno-belih ističe kvalitet rivala i očekuje zahtevnu utakmicu, zadovoljan ostankom u timu

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Centar crveno-belih ističe kvalitet rivala i očekuje zahtevnu utakmicu, zadovoljan ostankom u timu

Ebuka Izundu, košarkaš Crvene zvezde, izjavio je danas u Beogradu da očekuje veoma težak meč protiv Real Madrida, naglašavajući da španski klub raspolaže izuzetno dobrim i talentovanim timom. Izundu je nedavno produžio ugovor sa Crvenom zvezdom na još dve godine, što je, kako kaže, odluka sa kojom je izuzetno zadovoljan, a sreću zbog njegovog ostanka dele i članovi porodice kao i saigrači.

“Srećan sam što ostajem ovde još dve godine. Tim je zadovoljan, moja porodica takođe, a i ja sam veoma zadovoljan. Uradio sam sve što je tim tražio od mene da radim. Bio sam pozitivan i spreman kada god me je trener pozvao. Bilo je nekoliko timova u igri, dobrih timova, ali imalo je smisla za mene da ostanem ovde i to je odluka koju sam sa zadovoljstvom doneo”, istakao je Izundu.

Govoreći o predstojećem duelu Evrolige protiv Real Madrida, Izundu je naglasio da očekuje izuzetno izazovan susret, s obzirom na snagu i kvalitet Madriđana. “Biće teško protiv Reala, imaju dobar i talentovan tim”, rekao je Izundu, podsećajući da su ovakvi mečevi uvek dodatno motivišući za svakog igrača.

Centar Crvene zvezde je tokom sezone pokazao visok nivo zalaganja i spremnosti, uvek odgovarajući na zahteve trenera i ekipe. Njegov doprinos na terenu i van njega prepoznat je kao značajan faktor stabilnosti i kontinuiteta u timu.

Crvena zvezda se priprema za nastavak sezone u Evroligi, a predstojeći duel sa Real Madridom biće jedan od ključnih izazova u borbi za što bolji plasman. Navijači crveno-belih s nestrpljenjem očekuju ovaj susret, uz nadu da će Izundu i saigrači prikazati borbenu i kvalitetnu igru protiv renomiranog evropskog rivala.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Kadetska reprezentacija Srbije poražena od Australije 88:66 na startu Svetskog prvenstva u Istanbulu

Nikola Kusturica postigao 17 poena za Srbiju, Matija Lukić dodao 16, dok je Australija stekla ključnu prednost već u prvom poluvremenu

Published

on

By

Nikola Kusturica postigao 17 poena za Srbiju, Matija Lukić dodao 16, dok je Australija stekla ključnu prednost već u prvom poluvremenu

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) doživela je poraz na otvaranju Svetskog prvenstva u Istanbulu, gde je selekcija Australije slavila rezultatom 88:66 u prvom kolu grupe D. Utakmica je odigrana u subotu i predstavljala je težak početak za mlade “orliće” na globalnoj smotri.

Australija je tokom prvog poluvremena nametnula visok ritam i već nakon prve dve četvrtine imala dvocifrenu prednost. Prva deonica završena je sa 19:14 u korist Australijanaca, dok su drugu četvrtinu dobili sa 19:12. Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Australije od 38:26. U trećoj četvrtini kadeti Srbije su uspeli da pruže jači otpor (23:24), ali su protivnici u poslednjem periodu dodatno povećali razliku (27:16) i došli do ubedljive pobede.

Najefikasniji igrač Srbije bio je Nikola Kusturica sa 17 poena, dok je Matija Lukić zabeležio 16 poena. Vuk Stepanović pridružio se sa deset poena. U redovima Australije istakao se Jahja Basaran koji je postigao 15 poena.

U drugoj utakmici grupe D, Obala Slonovače savladala je Venecuelu rezultatom 74:63. Kadeti Srbije će već sutra, u nedelju od 11 časova, imati priliku za popravni protiv selekcije Venecuele, što će biti ključan meč za nastavak takmičenja i mogućnost plasmana u narednu fazu turnira.

Pročitaj još

Košarka

Srbija poražena od Australije 88:66 na startu Svetskog prvenstva za kadete u Istanbulu

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Published

on

By

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) izgubila je od selekcije Australije rezultatom 88:66 u okviru prvog kola grupe D Svetskog prvenstva, koje se održava u Istanbulu. Meč je odigran 27. juna, a srpski tim nije uspeo da pronađe rešenje za razigrane Australijance tokom većeg dela susreta.

Australija je od početka nametnula visok tempo i stekla značajnu prednost već do poluvremena. Srbija je pokušavala da uhvati priključak, ali protivnik je konstantno održavao dvocifrenu razliku. U poslednjoj četvrtini Australijanci su dodatno povećali prednost i priveli meč rutinskoj pobedi.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Nikola Kusturica sa 17 poena, dok se Matija Lukić istakao sa 16 poena, a Vuk Stepanović dodao još 10 poena. Na drugoj strani, kod Australije najbolji učinak imao je Jahja Basaran, koji je postigao 15 poena i predvodio svoj tim ka prvim bodovima na turniru.

Ovim porazom kadeti Srbije započinju takmičenje bez bodova i pred njima su ključni mečevi u nastavku grupne faze Svetskog prvenstva. Sledeći protivnici biće poznati prema zvaničnom rasporedu takmičenja, a srpski tim ima priliku da popravi utisak u narednim kolima.

Pročitaj još

Košarka

Balša Koprivica i Bahčešehir sporazumno raskinuli saradnju pred novu sezonu

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Published

on

By

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Srpski košarkaš Balša Koprivica više nije član Bahčešehira, saopšteno je iz turskog kluba. Koprivica i Bahčešehir su sporazumno raskinuli saradnju neposredno pre početka sezone 2025/26, uz zahvalnost na dosadašnjem doprinosu i želje za uspeh u nastavku karijere.

U Bahčešehir je bivši centar Partizana i povremeni reprezentativac Srbije stigao pred sezonu 2025/26, a tokom boravka u klubu odigrao je ukupno 21 utakmicu u okviru Evrokupa. U tom takmičenju beležio je prosečno 5,5 poena i 3,2 skoka po meču. U domaćem šampionatu Turske nastupio je na 15 utakmica, sa prosekom od 5,7 poena i 3,5 skokova.

Iz Bahčešehira su poručili: “Naš klub i Balša Koprivica sporazumno su završili saradnju. Balša je u naš tim stigao uoči sezone 2025/26, a ovom prilikom želimo da mu zahvalimo na svemu što je pružio u našem dresu i poželimo mnogo sreće i uspeha u nastavku karijere.”

Koprivica se ranije afirmisao igrajući za Partizan, dok je takođe imao nastupe za seniorsku reprezentaciju Srbije. Odlazak iz Bahčešehira otvara mu prostor za nastavak karijere u drugom klubu, a turski tim će sezonu započeti bez njega na rosteru.

Istanbul ostaje upisan kao još jedna stanica u karijeri Balše Koprivice, koji nakon solidnog učinka u međunarodnim i domaćim okvirima traži novu sredinu za dalji razvoj.

Pročitaj još

U Trendu