Connect with us

Košarka

Ebuka Izundu produžio ugovor sa Crvenom zvezdom i najavio težak duel protiv Real Madrida

Centar crveno-belih ističe kvalitet rivala i očekuje zahtevnu utakmicu, zadovoljan ostankom u timu

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Centar crveno-belih ističe kvalitet rivala i očekuje zahtevnu utakmicu, zadovoljan ostankom u timu

Ebuka Izundu, košarkaš Crvene zvezde, izjavio je danas u Beogradu da očekuje veoma težak meč protiv Real Madrida, naglašavajući da španski klub raspolaže izuzetno dobrim i talentovanim timom. Izundu je nedavno produžio ugovor sa Crvenom zvezdom na još dve godine, što je, kako kaže, odluka sa kojom je izuzetno zadovoljan, a sreću zbog njegovog ostanka dele i članovi porodice kao i saigrači.

“Srećan sam što ostajem ovde još dve godine. Tim je zadovoljan, moja porodica takođe, a i ja sam veoma zadovoljan. Uradio sam sve što je tim tražio od mene da radim. Bio sam pozitivan i spreman kada god me je trener pozvao. Bilo je nekoliko timova u igri, dobrih timova, ali imalo je smisla za mene da ostanem ovde i to je odluka koju sam sa zadovoljstvom doneo”, istakao je Izundu.

Govoreći o predstojećem duelu Evrolige protiv Real Madrida, Izundu je naglasio da očekuje izuzetno izazovan susret, s obzirom na snagu i kvalitet Madriđana. “Biće teško protiv Reala, imaju dobar i talentovan tim”, rekao je Izundu, podsećajući da su ovakvi mečevi uvek dodatno motivišući za svakog igrača.

Centar Crvene zvezde je tokom sezone pokazao visok nivo zalaganja i spremnosti, uvek odgovarajući na zahteve trenera i ekipe. Njegov doprinos na terenu i van njega prepoznat je kao značajan faktor stabilnosti i kontinuiteta u timu.

Crvena zvezda se priprema za nastavak sezone u Evroligi, a predstojeći duel sa Real Madridom biće jedan od ključnih izazova u borbi za što bolji plasman. Navijači crveno-belih s nestrpljenjem očekuju ovaj susret, uz nadu da će Izundu i saigrači prikazati borbenu i kvalitetnu igru protiv renomiranog evropskog rivala.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Srbija poražena od Australije 88:66 na startu Svetskog prvenstva za kadete u Istanbulu

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Published

on

By

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) izgubila je od selekcije Australije rezultatom 88:66 u okviru prvog kola grupe D Svetskog prvenstva, koje se održava u Istanbulu. Meč je odigran 27. juna, a srpski tim nije uspeo da pronađe rešenje za razigrane Australijance tokom većeg dela susreta.

Australija je od početka nametnula visok tempo i stekla značajnu prednost već do poluvremena. Srbija je pokušavala da uhvati priključak, ali protivnik je konstantno održavao dvocifrenu razliku. U poslednjoj četvrtini Australijanci su dodatno povećali prednost i priveli meč rutinskoj pobedi.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Nikola Kusturica sa 17 poena, dok se Matija Lukić istakao sa 16 poena, a Vuk Stepanović dodao još 10 poena. Na drugoj strani, kod Australije najbolji učinak imao je Jahja Basaran, koji je postigao 15 poena i predvodio svoj tim ka prvim bodovima na turniru.

Ovim porazom kadeti Srbije započinju takmičenje bez bodova i pred njima su ključni mečevi u nastavku grupne faze Svetskog prvenstva. Sledeći protivnici biće poznati prema zvaničnom rasporedu takmičenja, a srpski tim ima priliku da popravi utisak u narednim kolima.

Pročitaj još

Košarka

Balša Koprivica i Bahčešehir sporazumno raskinuli saradnju pred novu sezonu

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Published

on

By

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Srpski košarkaš Balša Koprivica više nije član Bahčešehira, saopšteno je iz turskog kluba. Koprivica i Bahčešehir su sporazumno raskinuli saradnju neposredno pre početka sezone 2025/26, uz zahvalnost na dosadašnjem doprinosu i želje za uspeh u nastavku karijere.

U Bahčešehir je bivši centar Partizana i povremeni reprezentativac Srbije stigao pred sezonu 2025/26, a tokom boravka u klubu odigrao je ukupno 21 utakmicu u okviru Evrokupa. U tom takmičenju beležio je prosečno 5,5 poena i 3,2 skoka po meču. U domaćem šampionatu Turske nastupio je na 15 utakmica, sa prosekom od 5,7 poena i 3,5 skokova.

Iz Bahčešehira su poručili: “Naš klub i Balša Koprivica sporazumno su završili saradnju. Balša je u naš tim stigao uoči sezone 2025/26, a ovom prilikom želimo da mu zahvalimo na svemu što je pružio u našem dresu i poželimo mnogo sreće i uspeha u nastavku karijere.”

Koprivica se ranije afirmisao igrajući za Partizan, dok je takođe imao nastupe za seniorsku reprezentaciju Srbije. Odlazak iz Bahčešehira otvara mu prostor za nastavak karijere u drugom klubu, a turski tim će sezonu započeti bez njega na rosteru.

Istanbul ostaje upisan kao još jedna stanica u karijeri Balše Koprivice, koji nakon solidnog učinka u međunarodnim i domaćim okvirima traži novu sredinu za dalji razvoj.

Pročitaj još

Košarka

Evroliga i naredne sezone sa 20 klubova, Bešiktaš umesto Monaka

Bešiktaš dobio pozivnicu za Evroligu posle povlačenja Monaka, potvrđeno u Barseloni – lista učesnika ostaje skoro nepromenjena

Published

on

By

Bešiktaš dobio pozivnicu za Evroligu posle povlačenja Monaka, potvrđeno u Barseloni – lista učesnika ostaje skoro nepromenjena

Košarkaška Evroliga će i u sezoni 2024/25 brojati ukupno 20 klubova, a jedina izmena na listi učesnika je zamena Monaka turskim Bešiktašem, što su čelnici takmičenja zvanično potvrdili u Barseloni. Bešiktaš je dobio priliku da nastupi kao poraženi finalista Evrokupa, nakon što je francuski Burg odustao od učešća, a Monako odlučio da ne nastavi takmičenje.

Na listi klubova koji će igrati narednu sezonu Evrolige nalaze se Olimpijakos, Partizan, Crvena zvezda, Pariz, Efes, Asvel, Baskonija, Dubai, Olimpija Milano, Barselona, Bajern Minhen, Fenerbahče, Hapoel Tel Aviv, Makabi Tel Aviv, Panatinaikos, Real Madrid, Valensija, Virtus Bolonja i Žalgiris. Pridružuje im se Bešiktaš kao poslednji potvrđeni učesnik.

Bešiktaš je do pozicije u Evroligi stigao zahvaljujući plasmanu u finale Evrokupa gde je poražen, ali se situacija na evropskoj sceni promenila nakon što je Burg iz Francuske doneo odluku da ne igra elitno takmičenje sledeće sezone. Na osnovu pravila Evrolige i rangiranja timova koji su ostvarili najbolji učinak van stalnih članova takmičenja i prema plasmanu u Evrokupu prošle sezone dodeljena je “vajld karta” turskom klubu.

Ova izmena znači da će region Balkana i dalje imati dva predstavnika – Partizan i Crvena zvezdu. Uz njih će igrati svi standardni predstavnici iz Španije (Barselona, Real Madrid, Valensija), Italije (Virtus Bolonja, Olimpija Milano), Izraela (Makabi Tel Aviv i Hapoel Tel Aviv), Nemačke (Bajern Minhen), Turske (Fenerbahče i Efes), Litvanije (Žalgiris), Grčke (Olimpijakos i Panatinaikos), kao i ekipe Pariza i Dubaija.

Zvanična potvrda ovog formata doneta je na sastanku uprave Evrolige u Barseloni 26. juna 2026. godine. Raspored utakmica za novu sezonu biće poznat tokom leta.

Pročitaj još

U Trendu