Connect with us

Košarka

Džoš Krenke: Trejd Nikole Jokića nije opcija za Denver Nagetse

Vlasnik Denvera jasno stavio do znanja da je jedino izvesno ostanak Nikole Jokića, dok su svi ostali potezi mogući tokom predstojećeg NBA prelaznog roka

Published

on

Foto Izvor:

Vlasnik Denvera jasno stavio do znanja da je jedino izvesno ostanak Nikole Jokića, dok su svi ostali potezi mogući tokom predstojećeg NBA prelaznog roka

Džoš Krenke, vlasnik NBA franšize Denver Nagets, otvoreno je govorio o planovima kluba pred letnji prelazni rok i istakao da je trejd Nikole Jokića apsolutno isključen. Tokom obraćanja javnosti, Krenke je poručio navijačima i sportskoj javnosti da će rukovodstvo razmatrati sve moguće opcije u vezi sa sastavom tima, osim razmene srpskog centra.

“Mislim da će sve biti na stolu ovog leta, osim trejda Nikole [Jokića]”, izjavio je Džoš Krenke. “Svako ko je veliki fan Denvera bi trebalo da bude frustriran. Sve je na stolu u ovom trenutku, uključujući i to da sve ostane isto. Sve je na stolu osim toga da Jokić bude trejdovan. Tu bi trebalo da sam sada jasan jer su neke moje reči na ovu temu prošlog leta bile izvrnute na interesantan način.”

Krenke time potvrđuje čvrstu vezu između kluba i dvostrukog MVP-ja lige, dok preostali članovi ekipe čekaju odluke uprave koje bi mogle značajno uticati na izgled tima za narednu sezonu. Ova izjava dolazi nakon što su Nagetsi završili sezonu sa očekivanjima koja nisu u potpunosti ispunjena, pa se u američkim medijima spekulisalo o mogućim promenama u rosteru.

Nikola Jokić ostaje stub franšize iz Kolorada i jedan od najcenjenijih igrača NBA lige. Klub će se tokom letnjeg prelaznog roka fokusirati na potencijalna pojačanja i redefinisanje tima oko srpskog centra kako bi ponovo konkurisao za sam vrh Zapadne konferencije.

Navijači Denver Nagetsa mogu biti sigurni da će Nikola Jokić i sledeće sezone predvoditi njihov tim, dok će ostatak ekipe možda doživeti određene promene zavisno od strategije uprave.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Ej Džej Dibantsa prvi pik na NBA draftu, Vašington bira novu zvezdu

Košarkaški klub Vašington izabrao je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta, treći put u istoriji franšize da ima prvi izbor.

Published

on

By

Košarkaški klub Vašington izabrao je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta, treći put u istoriji franšize da ima prvi izbor.

Košarkaški klub Vašington odlučio je da sa prvog mesta na ovogodišnjem NBA draftu izabere Ej Džej Dibantsu, što je danas potvrđeno na zvaničnom sajtu NBA lige. Draft je održan u Njujorku, a ovaj potez označava novo poglavlje za tim iz prestonice Sjedinjenih Američkih Država.

Ovaj izbor posebno je značajan za franšizu Vašingtona, jer je ovo tek treći put u istoriji kluba da ima privilegiju da bira prvog pika na draftu – prethodni slučajevi dogodili su se 2001. i 2010. godine. Američki mediji podsećaju da su oba ta izbora promenila tok razvoja tima.

Nakon objavljivanja rezultata drafta, Ej Džej Dibantsa nije krio zadovoljstvo zbog ukazane prilike: “Ovaj izbor mi dosta znači i odskočna mi je daska. Međutim, jasno je da je ispred mene još dosta posla”, izjavio je Dibantsa.

Proces izbora odigran je prema očekivanjima analitičara, a mnogi stručnjaci smatraju da bi upravo Dibantsa mogao predstavljati temelj buduće ekipe Vašingtona. Očekuje se da će mu biti pružena šansa za značajnu minutažu već tokom prve sezone.

Vašington sada ulazi u novu sezonu sa velikim očekivanjima i nadom da će ovaj korak doneti pozitivne promene i povratak među konkurentnije ekipe Istočne konferencije NBA lige.

Pročitaj još

Košarka

Didije Dešam napušta Svetsko prvenstvo zbog porodične tragedije

Selektor Francuske propustiće meč protiv Norveške u petak, ekipu će voditi pomoćnik Gaj Stefan

Published

on

By

Selektor Francuske propustiće meč protiv Norveške u petak, ekipu će voditi pomoćnik Gaj Stefan

Didije Dešam, selektor fudbalske reprezentacije Francuske, privremeno će napustiti Svetsko prvenstvo zbog porodične tragedije. Kako prenose francuski mediji, Dešam je odlučio da ne vodi tim u derbiju grupe protiv Norveške zakazanom za petak, kako bi bio sa porodicom na sahrani majke, koja je preminula u noći između ponedeljka i utorka.

U njegovom odsustvu, nacionalni tim Francuske vodiće prvi pomoćnik Gaj Stefan. Ova promena dolazi u ključnom trenutku takmičenja jer su i Francuska i Norveška posle dva kola ostvarile maksimalan učinak od šest bodova u Grupi I. Predstojeći susret odlučiće ko će zauzeti prvo mesto u grupi, a Norvežanima će za taj cilj biti dovoljan i nerešen rezultat.

Meč između Francuske i Norveške igra se u petak od 21 čas po lokalnom vremenu u Bostonu. Očekuje se da će atmosfera biti posebno napeta zbog važnosti utakmice i izostanka glavnog stratega “trikolora”.

Uloga Gaja Stefana biće da pripremi ekipu za možda najvažniji duel dosadašnjeg dela prvenstva dok se Didije Dešam nalazi uz svoju porodicu. Tokom prethodna dva kola obe selekcije pokazale su visok nivo igre, što dodatno povećava značaj predstojećeg okršaja.

Francuska javnost izražava podršku Didijeu Dešamu u ovim teškim trenucima, dok se očekuje da selektor ponovo preuzme vođenje tima nakon završetka obaveza vezanih za porodičnu tragediju.

Pročitaj još

Košarka

Nikola Jokić je zbog odlaska supruge Natalije razmišljao o povlačenju iz košarke

Kapiten Srbije priznao da je tokom mladih dana prolazio kroz težak emotivni period zbog rastanka sa Natalijom, što se odrazilo na njegovu igru u Megi

Published

on

By

Kapiten Srbije priznao da je tokom mladih dana prolazio kroz težak emotivni period zbog rastanka sa Natalijom, što se odrazilo na njegovu igru u Megi

Nikola Jokić, kapiten košarkaške reprezentacije Srbije i jedan od najboljih igrača sveta, otvoreno je govorio o teškom periodu u svojoj karijeri kada je zbog odlaska sadašnje supruge Natalije razmišljao o napuštanju košarke. Ovaj trenutak iz njegovih mladih dana imao je veliki uticaj na njegov profesionalni razvoj.

Jokić i njegova supruga Natalija poznaju se još iz školskih dana. Njihova veza započela je pre nego što je ona otišla na studije psihologije u Sjedinjene Američke Države, na Metropolitan Stejt univerzitet. Odlazak Natalije bio je izuzetno emotivan udarac za mladog Jokića, koji je tada nastupao za Megu.

Sam Nikola Jokić prisetio se tog perioda u emisiji na Javnom servisu i priznao: „Imao sam i loših utakmica, ali tu u Megi sam bio baš loš u toj utakmici. Ne znam, desi se nešto, nećeš… Ne možeš ni da trčiš, ne možeš ništa, ni da poguraš, ni da dodaš, a malo i nećeš i onda kad se to sve spoji bude katastrofa.“

Njegov tadašnji trener u Megi, pokojni Dejan Milojević, potvrdio je ozbiljnost situacije. U emisiji „Čovek koji pravi razliku / Džoker – Nikola Jokić“, Milojević je rekao: „Jednostavno imao je težak momenat gde je u tom trenutku njegova sadašnja supruga Natalija otišla za Ameriku i njemu se jednostavno nije igralo. On je meni u jednom trenutku rekao na treningu: ‘Deki, meni se više ne igra košarka’.“

Milojević je naveo da ga je ovakva izjava šokirala: „To mi je bio šok. Pokušao sam da mu objasnim. Shvatio sam šta je razlog. Nije što se njemu više ne igra ili što ne voli igru ili da mu je nešto dosadilo.“

Na kraju su podrška porodice i bliskih ljudi pomogli Nikoli Jokiću da prevaziđe krizu i nastavi put ka vrhu svetske košarke.

Pročitaj još

U Trendu