Connect with us

Ostali sportovi

Šarl Lekler produžio saradnju sa Ferarijem na višegodišnji period

Vozač iz Monaka nastavlja u Ferariju, gde je od 2019. godine zabeležio osam pobeda na 155 trka u Formuli 1.

Published

on

Foto Izvor:

Vozač iz Monaka nastavlja u Ferariju, gde je od 2019. godine zabeležio osam pobeda na 155 trka u Formuli 1.

Vozač Formule 1 Šarl Lekler produžio je svoj ugovor sa Ferarijem, čime nastavlja dugogodišnju saradnju sa italijanskim timom. Kako je zvanično saopšteno iz Ferarija, Lekler je potpisao novi višegodišnji ugovor, ali precizni detalji o trajanju i uslovima nisu objavljeni.

Lekler se Ferarijevoj vozačkoj akademiji priključio još 2016. godine, dok je za glavni tim počeo da vozi u šampionatu Formule 1 od sezone 2019. Do sada je ostvario osam pobeda na ukupno 155 odvoženih trka u najbržem automobilističkom takmičenju.

Povodom produžetka saradnje, Šarl Lekler je izjavio: “Ne mogu da budem srećniji, pošto nastavljam svoj put sa Ferarijem, koji je za mene uvek bio više od tima. To je tim koji sam voleo i o kojem sanjam od detinjstva, a posle svih ovih godina postao mi je druga porodica. Zajedno smo delili neverovatne, ali i teške trenutke. Verujem u ovaj tim više nego ikad i zahvalan sam što ćemo ići ka zajedničkom cilju – povratku titule svetskog šampiona u Maranelo.”

Lekler je dodao: “San je biti vozač Ferarija, ali i odgovornost. Nastaviću da dajem sve od sebe da bi vratio ovu ekipu tamo gde joj je mesto, na sam vrh, za sve u Maranelu, a najviše za navijače, čija je strast srce ove Skuderije.”

Frederik Vaser, šef tima Ferari u Formuli 1, istakao je važnost ovog poteza: “Šarl je deo porodice Ferari već dugo godina i ovo produženje ugovora čini se kao sasvim prirodan korak. Cenimo njegov talenat, volimo njegovu odlučnost i način na koji svakodnevno pristupa ljudima u Skuderiji, na stazi i van nje. Znamo koliko mu je važan ovaj projekat i srećni smo što nastavljamo da radimo na našim zajedničkim ciljevima.”

Trenutno se Šarl Lekler nalazi na trećem mestu generalnog plasmana vozača sa osvojenih 75 bodova. Naredna trka šampionata Formule 1 biće održana 7. juna kada će se voziti Velika nagrada Monaka.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Dušan Bulut čestitao basketašima Srbije na bronzi sa Svetskog prvenstva: Svaka medalja ima veliku vrednost

Legendarni srpski basketaš istakao značaj osvajanja bronzane medalje reprezentacije Srbije u basketu 3×3 nakon pobede nad Francuskom rezultatom 20:19 u Varšavi.

Published

on

By

Legendarni srpski basketaš istakao značaj osvajanja bronzane medalje reprezentacije Srbije u basketu 3×3 nakon pobede nad Francuskom rezultatom 20:19 u Varšavi.

Dušan Bulut, proslavljeni srpski basketaš i jedan od najuspešnijih igrača u istoriji basketa 3×3, uputio je javnu čestitku reprezentaciji Srbije povodom osvajanja bronzane medalje na Svetskom prvenstvu održanom u Varšavi. Srpski tim je u borbi za treće mesto bio bolji od selekcije Francuske rezultatom 20:19, čime su još jednom potvrdili status među najboljim svetskim ekipama u ovom sportu.

U izjavi nakon završetka takmičenja, Bulut je naglasio kako mu je žao što srpska reprezentacija nije stigla do zlatnog ili srebrnog odličja, ali je istakao da svaka medalja sa svetskog šampionata ima izuzetnu vrednost. “Svaka medalja je veliki uspeh. Žao mi je što naši momci nisu osvojili sjajniju medalju jer su po kvalitetu i igri pokazali da su najbolji na turniru,” rekao je Bulut.

Meč za treće mesto protiv Francuske bio je izuzetno neizvestan do samog kraja, a odlučujući poen postignut je u poslednjim sekundama utakmice. Ovom pobedom Srbija nastavlja kontinuitet osvajanja odličja na najvećim međunarodnim takmičenjima u basketu 3×3.

Bulut, koji je kroz svoju karijeru više puta predvodio Srbiju do zlatnih odličja i bio proglašavan za najboljeg igrača sveta, još jednom je ukazao na značaj timskog duha i upornosti koju reprezentacija pokazuje iz godine u godinu.

Osvajanjem bronze u Varšavi, srpska reprezentacija dodatno učvršćuje svoj položaj na svetskoj sceni basketa 3×3 i potvrđuje visok nivo igre uprkos sve većoj konkurenciji. Naredni izazovi za nacionalni tim očekuju se već u predstojećim kvalifikacijama i turnirima tokom leta.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Kimi Antonelli oduševio Mercedes, Toto Volf odbacio spekulacije o Maksu Verstapenu

Mladi italijanski vozač briljirao u Monaku i povećao prednost nad Džordžom Raselom na 68 poena, dok Volf najavljuje novu eru u Mercedesu

Published

on

By

Mladi italijanski vozač briljirao u Monaku i povećao prednost nad Džordžom Raselom na 68 poena, dok Volf najavljuje novu eru u Mercedesu

Kimi Antonelli, devetnaestogodišnji vozač iz Italije, nastavlja da impresionira u šampionatu Formule 1, a poslednjim trijumfom u Monaku dodatno je učvrstio svoj status lidera i izazvao pravu euforiju u timu Mercedesa. Nakon još jedne pobede kojom je prednost nad timskim kolegom Džordžom Raselom povećao na čak 68 bodova, šef ekipe Toto Volf jasno je stavio do znanja da nema potrebe za angažovanjem Maksa Verstapena iz Red Bula.

U izjavama za nemačke i švajcarske medije nakon trke, Volf je istakao: “Ne mogu da zamislim bolju vozačku postavu od one koju trenutno imamo.” Time su prekinute sve glasine o mogućem prelasku Verstapena ovog leta. Austrijanac je uporedio mladog Antonellija sa Luisom Hamiltonom i naglasio značaj njegovih dosadašnjih nastupa: “Uživajmo u besprekornim vožnjama jednog od najvećih talenata koje sam video. Posle Luisa, sada imamo novu svetsku zvezdu u Mercedesu. On inspiriše mase – mlade i stare, bez obzira na pol ili uzrast onih koji ga podržavaju.”

Popularnost Kimi Antonellija rapidno raste, što potvrđuje i svakodnevica čelnika tima. “Više ne možemo zajedno da idemo na ručak u restoran – odmah se stvaraju redovi lovaca na autograme i nestaje mir”, našalio se Volf.

Dok se atmosfera oko Mercedesa puni optimizmom zbog sjajnih rezultata mladog Italijana, mediji su do skoro nagađali o mogućnosti da Verstapen aktivira klauzulu za odlazak iz Red Bula ukoliko ne završi među prva dva pre letnje pauze. Ipak, zahvaljujući seriji pobeda Kimi Antonellija i stabilnom vođstvu ekipe iz Braklija, prioriteti tima su sada jasni.

Otac talentovanog vozača, Marko Antonelli, pozvao je na smirenost ističući: “Idemo trku po trku. Osvrnućemo se na šampionat tek kada ostanu tri Velike nagrade do kraja.” On je dodao da još nije vreme za poređenja sa Verstapenom: “Maks je već četiri puta bio prvak sveta; Kimi ima još mnogo toga da nauči. Nadam se da će mu jednog dana prići po uspesima, ali trenutno je Maks pre svega uzor za njega.” Marko je otkrio i blisko prijateljstvo dvojice vozača van F1 staze: “Maks i Kimi razgovaraju skoro svakog vikenda. Prijatelji su; zajedno vozimo GT3 Mercedes tim.” Tako ostaje jasno — dok su im putevi van staze slični, u aktuelnoj Formuli 1 Verstapen ostaje nedostižan primer mladim asovima.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Fernando Alonso: Velika odgovornost kada ceo narod prati tvoje nastupe

Španski as ističe da oseća snažan pritisak i ponos pred domaćom publikom na stazi Barselona-Katalunja, prisećajući se ključnih trenutaka karijere i inspiracije poput Karlosa Sajnca.

Published

on

By

Španski as ističe da oseća snažan pritisak i ponos pred domaćom publikom na stazi Barselona-Katalunja, prisećajući se ključnih trenutaka karijere i inspiracije poput Karlosa Sajnca.

Fernando Alonso, dvostruki svetski šampion u Formuli 1, pred predstojeći Gran pri Španije na stazi Barselona-Katalunja govorio je o svom uticaju na popularnost sporta u domovini i posebnoj odgovornosti koju oseća vozeći pred domaćom publikom. “Osećam veliku odgovornost jer imam ceo narod iza sebe, nekad čak više nego sam sport”, istakao je Alonso tokom razgovora sa Pedrom de la Rosom i Mari Boyom u sedištu Aston Martina.

Alonso se prisetio svojih početaka i kako mu je F1 delovala nedostižno dok se takmičio u kartingu. “Bio sam srećan što vozim karting i pomažem drugima oko mehanike. Tada nisam ni sanjao da mogu biti profesionalni vozač, a nekmoli deo Formule 1”, rekao je Alonso. Posebno mesto u njegovoj inspiraciji zauzima Karlos Sainc stariji, dvostruki svetski šampion u reliju. “Sainc je bio ključna figura tada, a jednom prilikom imao sam priliku da budem njegov suvozač na demonstraciji vožnje u svom rodnom gradu. Bio je to poseban trenutak za mene kao mladog vozača kartinga”, istakao je Alonso.

Govoreći o promenama koje su usledile sa njegovim ulaskom u Formulu 1, Alonso naglašava: “Kada sam debitovao, nije bilo mnogo interesovanja za F1 u Španiji — čak ni prenosa na televiziji. Roditelji su mi trke gledali preko nemačkog kanala. Kada su stigli prvi dobri rezultati, čitava zemlja kao da je otkrila ovaj sport; to je bio ogroman preokret za nekoliko godina.” Dodaje i koliko su mu Pedro de la Rosa i Marc Gené pomogli da poveruje da F1 nije samo elitistički sport: “Gledao sam ih kako nastupaju i shvatio da možda mogu i ja jednog dana biti tamo.”

Alonso ističe stres koji donosi očekivanje navijača tokom trka kod kuće: “Znam koliko ljudima znači moj rezultat — često im od toga zavisi kakvo će imati popodne. To je kao fudbal — svi vole sport, ali najviše ih zanimaju rezultati njihovog kluba.”

Posebno se osvrnuo na pobedu na Gran priju Španije 2006. godine: “Tada smo imali malo goriva za pol poziciju; znao sam da možda neće biti lako doći do pobede kako su svi očekivali. Celu noć sam razmišljao hoću li razočarati navijače ako ne uspem. Na kraju nam je promena temperature išla na ruku i stigli smo do trijumfa — to mi je donelo veliko olakšanje.”

Alonso se zahvalio brojnim navijačima koji ga podržavaju godinama unazad: “Imam mnogo dragih uspomena iz mlađih dana kada su moji školski prijatelji dolazili autobusima iz cele zemlje da me bodre već od početka nedelje trke u Barseloni. Imao sam tada samo 23 ili 24 godine — sve me to iznenadilo i ostalo zauvek urezano u sećanju.”

Pročitaj još

U Trendu