Connect with us

Ostali sportovi

Pecco Bagnaia i Ducati završavaju saradnju na kraju sezone 2026. u MotoGP-u

Italijanski dvostruki šampion napušta tim iz Bolonje, posle dve titule, 31 pobede i 63 podijuma u Desmosedici

Published

on

Foto Izvor: Pixabay / Sms467

Italijanski dvostruki šampion napušta tim iz Bolonje, posle dve titule, 31 pobede i 63 podijuma u Desmosedici

Pecco Bagnaia, dvostruki svetski šampion u MotoGP-u, zvanično neće nastaviti karijeru sa timom Ducati nakon završetka sezone 2026. Ova vest dolazi samo dan nakon što je potvrđena produžena saradnja između Marca Márqueza i fabričkog tima iz Bolonje. Ducati je putem zvanične objave potvrdio ono što su mnogi italijanski navijači strahovali: „Različiti putevi, novi izazovi, ali kakvo emotivno putovanje zajedno. Pecco Bagnaia i Ducati će krenuti različitim putevima na kraju sezone 2026“, navodi se u saopštenju tima.

Bagnaia je bio ključan za povratak Ducatija na vrh svetskog motociklizma. Tokom svoje saradnje sa italijanskim proizvođačem, postao je najuspešniji vozač na Desmosedici motoru – osvojio je dve titule svetskog šampiona vozača, upisao ukupno 31 pobedu, popeo se na podijum čak 63 puta i startovao sa pol-pozicije u 28 navrata. “Uspešno sportsko partnerstvo sa ličnim značajem i niz rezultata koji se teško mogu ponoviti čine da Pecco do danas ostaje najuspešniji vozač Ducatija”, poručili su iz tima.

Odlazak Pecca Bagnaje ostavlja veliko upražnjeno mesto u fabričkom timu Ducatija za sezonu 2027. Kao glavni kandidat za njegovog naslednika već sada se ističe španski as Pedro Acosta. Tim iz Bolonje tako ulazi u novu fazu razvoja posade, dok će Bagnaia tražiti nove izazove nakon istorijske ere provedene u crvenom kombinezonu.

Ova promena dolazi kao posledica dinamičnih dešavanja na tržištu MotoGP vozača, a nakon što je Marc Márquez produžio ugovor sa Ducatijem. Sledeće godine očekuju se dodatni transferi i promene unutar najjačih timova šampionata.

Bagnaijin odlazak označava kraj jedne od najuspešnijih epoha za Ducati – period obeležen titulama, rekordima i povratkom na vrh motociklističkog sporta.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Luis Hamilton pronašao ključnu podršku u Ferariju kroz saradnju sa Karlom Santijem

Sedmostruki šampion Formule 1 ostvario prvu pobedu za Ferari zahvaljujući novoj vezi sa inženjerom Karlom Santijem, prekinuvši post od oktobra 2024.

Published

on

By

Sedmostruki šampion Formule 1 ostvario prvu pobedu za Ferari zahvaljujući novoj vezi sa inženjerom Karlom Santijem, prekinuvši post od oktobra 2024.

Luis Hamilton, sedmostruki svetski šampion u Formuli 1, konačno je pronašao ono što mu je najviše nedostajalo iz vremena provedenog u Mercedesu — jaku i poverljivu komunikaciju sa inženjerom trke. Nakon turbulentne prve sezone u Maranelu, Ferari i Hamilton su uspeli da uspostave stabilnost, a ključnu ulogu u tome ima veteran Karlo Santi koji je preuzeo mesto glavnog inženjera performansi na Hamiltonovoj strani garaže.

Odlaskom iz Mercedesa Hamilton nije mogao da povede svog dugogodišnjeg inženjera Pitera Boningtona, poznatog kao “Bono”. Taj zadatak sada obavlja Karlo Santi, koji je zamenio Rikarda Adamija nakon što dosadašnja saradnja sa britanskim vozačem nije dala željene rezultate. Santi je ranije uspešno radio sa Kimijem Raikonenom i pokazao razumevanje za vozače snažnog karaktera.

Prvi značajan plod ove nove saradnje stigao je na trci u Barseloni, gde je Hamilton ostvario svoju prvu pobedu za Ferari i time doneo ekipi iz Maranela prvi trijumf još od oktobra 2024. godine, kada je Karlos Sainc slavio u Meksiku. Na podijumu uz Hamiltona bio je upravo Santi, što dodatno naglašava važnost njihove veze za novi uspon tima.

Hamilton nije krio zadovoljstvo: “Bilo je fantastično imati ga na podijumu”, izjavio je nakon pobede. Dodao je i: “Nikada ranije nismo razgovarali i nisam znao ništa o njemu, ali činjenica da se upustio sa mnom u ovaj izazov bila je fantastična.” Upravo ovakva komunikacija vratila mu je osećaj sigurnosti koji ga je krasio tokom najuspešnijih godina karijere.

Prema informacijama koje prenosi BBC Sport pozivajući se na izvore iz Ferarija, Karlo Santi će ostati Hamiltonov trkački inženjer do daljeg. Sam Hamilton nazvao ga je “mojim italijanskim Bonoom” nakon trke u Monaku, jasno stavljajući do znanja koliko mu znači nova profesionalna veza koja doprinosi njegovim rezultatima.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Održano pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom Vojvodine u atletici

Published

on

By

Novi Sad još jednom je bio centar sportskog i rekreativnog dešavanja ovoga puta za osobe sa invaliditetom

Pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom Vojvodine u atletici održano je u Novom Sadu, na terenu FK „Kabel“

Foto: Ustupljenje fotografije

Na takmičenju je učestvovalo deset opštinskih organizacija sa 40 takmičara – članica Sportskog saveza invalida Vojvodine, i to Novi Sad, Kula, Zrenjanin, Srbobran, Subotica, Kikinda, Bela Crkva, Inđija, Stara Pazova i Bačka Palanka.

Foto: Ustupljenje fotografije

Kada je reč o bacanju kugle prvo mesto u različitim kategorijama osvojili su Mane Lukić, Ivan Šibul, Marko Kovač, Dušan Širka i Snežana Brkić.

U takmičenju bacanje diska prvo mesto u različitim kategorijima osvojili su Mane Lukić, Ivan Šibul, Dalibor Radulović, Zlatko Grubački i Snežana Brkić.

U disciplini bacanje koplja takođe je bilo veoma uspešnih takmičara, pa su tako prvo mesto u različitim kategorijama zauzeli Mane Lukić, Ivan Šibul, Dalibor Radulović, Marko Kovač i Snežana Brkić

Foto: Ustupljenje fotografije

Takmičenje su podržali Ministasrtvo za rad, zapošljavnje, boračka i socijalna pitanja kao i Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, a sve to u organizaciji Sportskog saveza invalida Vojvodine.

Foto: Ustupljenje fotografije

Pročitaj još

Ostali sportovi

U Novom Sadu održano pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom u pikadu

Published

on

By

Vojvodina je prethodnih dana bila centar sporta i rekreacije, a održano je pokrajisnko prvenstvo osoba sa invaliditetom u pikadu u Novom Sadu.

U prostorijama Saveza za sport i rekreaciju invalida Novog Sada organizovano je pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom u pikadu. Učešće je zauzelo čak 50 takmičara.

Foto: Ustupljene fotografije

U pojedinačnim plasmanima prvo mesto osvojio je Kovačević Milosav u muškoj ekipi i Peulić Mirjana u ženskoj dok su u ekipnom plasmanu najbolji bili takmičari iz SSRIG Novi Sad.

Foto: Ustupljene fotografije

Takmičenje su podržali Ministasrtvo za rad, zapošljavnje, boračka i socijalna pitanja kao i Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, a sve to u organizaciji Sportskog saveza invalida Vojvodine.

Pročitaj još

U Trendu