Connect with us

Ostali sportovi

Mladen Bojinović: Srbija spremna za izazov protiv Mađarske, podrška navijača ključna

Sportski direktor Mladen Bojinović ističe da se rukometna reprezentacija Srbije ne plaši nijednog protivnika i veruje u prednost domaćeg terena u Nišu

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Sportski direktor Mladen Bojinović ističe da se rukometna reprezentacija Srbije ne plaši nijednog protivnika i veruje u prednost domaćeg terena u Nišu

Mladen Bojinović, sportski direktor rukometne reprezentacije Srbije, poručio je danas da “orlovi” ulaze bez straha u predstojeći duel baraža za Svetsko prvenstvo 2027. godine protiv selekcije Mađarske. Prvi meč igraće se 14. maja u dvorani “Čair” u Nišu, a Bojinović naglašava značaj pune hale i podrške domaće publike.

“Ne plašimo se nikoga. Puna hala ‘Čair’ može da nas povede do pobede protiv Mađarske”, izjavio je Bojinović, istakavši kako veruje u kvalitet srpskog tima i atmosferu koja može biti odlučujući faktor. Prema njegovim rečima, zajedništvo ekipe i energija sa tribina biće ključni aduti na putu ka plasmanu na svetsku smotru rukometa.

Rukometaši Srbije vredno se pripremaju za ovaj važan dvomeč baraža, svesni da ih protivnik iz Mađarske očekuje sa respektom, ali i sopstvenim ambicijama za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine. Meč u Nišu prvi je korak ka ostvarenju cilja, dok će revanš biti odigran nekoliko dana kasnije u Mađarskoj.

Bojinović posebno apeluje na navijače da ispune dvoranu i pruže podršku reprezentaciji tokom svih 60 minuta igre. “Podrška sa tribina nam mnogo znači, verujem da zajedno možemo do povoljnog rezultata pred revanš u gostima”, dodaje on.

Pobeda nad Mađarskom otvorila bi Srbiji vrata još jednog velikog takmičenja i nastavila kontinuitet nastupa na svetskim prvenstvima. Reprezentacija Srbije poslednjih godina beleži stabilne rezultate na međunarodnoj sceni i želi da potvrdi napredak upravo kroz duel sa jednim od najjačih timova iz regiona.

Utakmica između Srbije i Mađarske zakazana je za 14. maj u hali “Čair” u Nišu, a očekuje se veliki odziv publike i prava rukometna atmosfera.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Srbija poražena od Japana 1:3 u Orleanu na startu druge sedmice Lige nacija

Veljko Mašulović postigao 16, a Lazar Marinović 14 poena za Srbiju; Ran Takahaši predvodio Japan sa 22 poena

Published

on

By

Veljko Mašulović postigao 16, a Lazar Marinović 14 poena za Srbiju; Ran Takahaši predvodio Japan sa 22 poena

Odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Japana rezultatom 1:3 (17:25, 15:25, 25:22, 16:25) u francuskom Orleanu na otvaranju druge sedmice Lige nacija. Meč je završen slabijim izdanjem srpskog tima, dok su Japanci nastavili svoj pobednički niz.

U prva dva seta Japan je dominirao i stekao ubedljivo vođstvo (25:17, 25:15), dok je Srbija uspela da se vrati i osvoji treći set rezultatom 25:22. Međutim, četvrti set ponovo je pripao Japancima (25:16), čime su potvrdili trijumf i ostvarili petu pobedu zaredom u ovogodišnjem izdanju takmičenja.

Najefikasniji igrač Srbije bio je Veljko Mašulović sa 16 osvojenih poena, dok je Lazar Marinović dodao još 14 poena. U redovima Japana posebno se istakao Ran Takahaši sa čak 22 poena, a kapiten Juki Išikava doprineo je sa 12 poena.

Ovim porazom Srbija je upisala drugi neuspeh u Ligi nacija i trenutno zauzima peto mesto na tabeli sa ukupno devet bodova. Japan se nalazi na vodećoj poziciji sa maksimalnih pet pobeda i ukupno 14 bodova.

U narednom kolu reprezentacija Srbije igra protiv Kube u petak od 20.30 časova, dok će Japan istog dana odmeriti snage sa Iranom od 17.00 časova.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Feliks Rosenkvist napušta Meyer Shank Racing nakon osvajanja Indijanapolisa 500

Šveđanin Feliks Rosenkvist, aktuelni pobednik trke Indijanapolis 500, završava saradnju sa ekipom Meyer Shank Racing na kraju ove sezone, a spekuliše se o njegovom povratku u McLaren ili prelasku u Andretti.

Published

on

By

Šveđanin Feliks Rosenkvist, aktuelni pobednik trke Indijanapolis 500, završava saradnju sa ekipom Meyer Shank Racing na kraju ove sezone, a spekuliše se o njegovom povratku u McLaren ili prelasku u Andretti.

Feliks Rosenkvist, aktuelni pobednik prestižne trke Indijanapolis 500, neće produžiti ugovor sa timom Meyer Shank Racing nakon završetka ove sezone u IndyCar šampionatu. Švedski vozač je ove godine postao jedan od najtraženijih imena na tržištu zahvaljujući velikoj pobedi i isteku ugovora, što je otvorilo brojne mogućnosti za nastavak njegove karijere.

Rosenkvist je deo tima Meyer Shank Racing bio tokom tekuće sezone, a ova ekipa funkcioniše kao tehnički partner Chip Ganassi Racinga. Pored toga, Šveđanin ima bogato iskustvo iz prethodnih angažmana: vozio je za Chip Ganassi Racing 2019. i 2020. godine (gde mu je tadašnji timski kolega bio Alek Palou), zatim tri godine za McLaren (2021–2023), da bi potom prešao u Meyer Shank.

Prema informacijama američkih izvora, Rosenkvist ima dve realne opcije: povratak u ekipu McLarena, gde su trenutno pod ugovorom Pato O’Ward i Kristijan Lundgard dok je mesto Nolana Sigela upražnjeno; druga mogućnost je prelazak u Andretti Autosport umesto sunarodnika Markusa Eriksona koji takođe ima titulu pobednika Indijanapolisa 500. Odlazak Eriksona iz Andretti ekipe mogao bi pokrenuti dodatne promene na tržištu vozača.

Oslobođeno mesto u Meyer Shank Racing timu moglo bi biti posebno privlačno za druge vozače jer postoje nagoveštaji da će Honda upravo ovu ekipu imenovati za svog zvaničnog predstavnika od sledeće sezone. To bi značajno povećalo atraktivnost tima za potencijalne kandidate.

Na tržištu vozača pred sezonu 2027. očekuju se brojne promene. Ipak, Alek Palou nedavno je produžio dugoročni ugovor sa Chip Ganassi Racingom i njegova situacija ostaje stabilna. U isto vreme, postoji neizvesnost oko Skota Diksona koji bi posle više od dve decenije mogao napustiti Ganassi kako bi pokušao osvojiti osmu šampionsku titulu — potencijalno uz podršku McLarena.

Pored toga, pažnja javnosti usmerena je i ka drugim vozačima čiji ugovori ističu na kraju ove godine — Markus Erikson, Markus Armstrong i Rinus VeeKay — dok bivši vozači poput Linusa Lundkvista (bivši član Ganassija) i Kaluma Ilota (bivši Prema) takođe traže nove angažmane.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Pedro Acosta potpisao za Ducati i postaje timski kolega Marka Markeza

Mladi španski motociklista Pedro Acosta zvanično prelazi u Ducati, gde će voziti uz Marka Markeza u naredne dve sezone MotoGP šampionata.

Published

on

By

Mladi španski motociklista Pedro Acosta zvanično prelazi u Ducati, gde će voziti uz Marka Markeza u naredne dve sezone MotoGP šampionata.

Pedro Acosta, talentovani vozač iz Mursije rođen 2004. godine, zvanično je postao novi član fabričkog tima Ducatija u MotoGP-u, gde će od sledeće sezone nastupati rame uz rame sa višestrukim svetskim šampionom Markom Markezom. Ova dugoočekivana vest stigla je nakon što je Ducati produžio ugovor sa Markezom na još dve godine, a Pecco Bagnaia najavio odlazak u Apriliju. Potvrda dolaska Acoste objavljena je na zvaničnom sajtu Ducatija uz poruku “Dobrodošao na brod, Pedro” i siluetu vozača – bez fotografije.

Transfer Pedra Acoste dugo se smatrao neizbežnim potezom jer ga mnogi stručnjaci i navijači vide kao budućeg vladara kraljevske klase motociklizma. Iako još nije ostvario pobedu u glavnoj nedeljnoj trci MotoGP-a (osvojio je sprint trku u Tajlandu), Acosta ima reputaciju jednog od najperspektivnijih mladih vozača, koju gradi od ulaska u Moto3 kada je neočekivano dobio priliku. Godine 2021. osvojio je titulu u Moto3, a 2023. i u Moto2 kategoriji, potvrdivši potencijal koji ga sada dovodi do fabričkog tima Ducatija.

Dolaskom Pedra Acoste Ducati stvara izuzetno jak tandem sa Markom Markezom, a konkurencija među njima mogla bi da obeleži narednu sezonu MotoGP-a. Već su se susretali na stazi – posebno se pamti duel iz Katara 2024. godine kada je Acosta svojim preticanjem Marka Markeza nagovestio da dolazi vreme novih izazivača. U paddocku se smatra da će upravo iz njihovog boksa dolaziti najveća borba za titulu.

Zvaničnici Ducatija nisu objavili prethodne izjave Pedra Acoste povodom transfera, dok on još treba da se oprosti od KTM-a – tima sa kojim je ostvario najveće uspehe do sada. Njegov dvogodišnji ugovor podudara se sa dužinom novog ugovora Marka Markeza.

Generalni direktor Ducatija Claudio Domenicali izjavio je: „On je jedan od najtalentovanijih mladih vozača. Sa samo 22 godine predstavlja tip vozača sa kojim možemo pisati novo poglavlje istorije Ducatija. Duže vreme smo ga pratili zbog svega što radi na stazi i zbog njegove ličnosti van nje. Navijači Ducatija će ga zavoljeti čim ga vide u crvenoj boji.“

Gigi Dall’Igna, sportski direktor italijanske ekipe, dodao je: „Pedro Acosta je idealan kandidat za budućnost Ducatija. Želeli smo mladog i brzog vozača nakon potvrde saradnje s Markezom — a on ima dva naslova za šest godina i već pokazuje impresivne nastupe u MotoGP-u.“

Acostin prelazak označava novu eru za Ducati koji želi da ostane lider svetskog motociklizma sa najjačim mogućim sastavom.

Pročitaj još

U Trendu