Connect with us

Košarka

Saša Obradović pred duel sa Cedevita Olimpijom: Zvezda na korak od polufinala ABA lige

Crvena zvezda vodi 1:0 u četvrtfinalnoj seriji, drugi meč protiv Cedevita Olimpije igra se u utorak u Ljubljani

Published

on

Foto Izvor:

Crvena zvezda vodi 1:0 u četvrtfinalnoj seriji, drugi meč protiv Cedevita Olimpije igra se u utorak u Ljubljani

Košarkaši Crvene zvezde, pod vođstvom trenera Saše Obradovića, nalaze se pred odlučujućim izazovom u četvrtfinalu plej-ofa ABA lige, gde ih u utorak od 19 časova očekuje gostovanje Cedevita Olimpiji u dvorani ‘Stožice’ u Ljubljani. Crveno-beli vode sa 1:0 u seriji nakon pobede od 101:92 ostvarene pre četiri dana u Beogradu i na korak su od plasmana u polufinale regionalnog takmičenja.

Obradović je istakao da očekuje potpuno drugačiju utakmicu zbog domaćeg terena rivala i njihove podrške sa tribina: „Biće drugačija utakmica, kod kuće uz veliku podršku svojih navijača će svakako biti drugačiji. Očekujem fizikalnu utakmicu, čak i više nego ovde, i moraćemo da odgovorimo. Utakmica će verovatno biti na jedan – dva poseda, energetski moramo da budemo dobri, da kontrolišemo skok u napadu jer su tu posebno agresivni.“

Trener Zvezde je naglasio važnost discipline i strpljenja tokom celog susreta: „Igraju organizovano, što znači da moramo biti strpljivi, u odbrani da komuniciramo dobro, a u napadu da ne izgubimo ritam koji je u Beogradu bio sasvim dobar.“

Semi Odželej, igrač Crvene zvezde, dodao je da ekipa mora ostati fokusirana svih 40 minuta: „Ovo je plej-of i svaka utakmica je teška, kao što će biti i ova sledeća. Oni će dati sve što imaju. Imaju dobar tim, sjajnog trenera i generalno su jako dobri, što znači da moramo da budemo spremni. Ako dobrom timu kod kuće date samopouzdanje oni na tome mogu da grade dalje kroz utakmicu.“

Crvena zvezda će biti oslabljena na ovom gostovanju jer zbog povreda neće nastupiti Kodi Miler Mekintajer i Stefan Miljenović. Dobra vest za tim iz Beograda je povratak Čime Monekea koji se oporavio od povrede šake zadobijene pred prvi meč – trenirao je sa ekipom i putuje za Ljubljanu.

Potencijalna pobeda donela bi crveno-belima plasman među četiri najbolje ekipe ABA lige ove sezone.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Balša Koprivica i Bahčešehir sporazumno raskinuli saradnju pred novu sezonu

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Published

on

By

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Srpski košarkaš Balša Koprivica više nije član Bahčešehira, saopšteno je iz turskog kluba. Koprivica i Bahčešehir su sporazumno raskinuli saradnju neposredno pre početka sezone 2025/26, uz zahvalnost na dosadašnjem doprinosu i želje za uspeh u nastavku karijere.

U Bahčešehir je bivši centar Partizana i povremeni reprezentativac Srbije stigao pred sezonu 2025/26, a tokom boravka u klubu odigrao je ukupno 21 utakmicu u okviru Evrokupa. U tom takmičenju beležio je prosečno 5,5 poena i 3,2 skoka po meču. U domaćem šampionatu Turske nastupio je na 15 utakmica, sa prosekom od 5,7 poena i 3,5 skokova.

Iz Bahčešehira su poručili: “Naš klub i Balša Koprivica sporazumno su završili saradnju. Balša je u naš tim stigao uoči sezone 2025/26, a ovom prilikom želimo da mu zahvalimo na svemu što je pružio u našem dresu i poželimo mnogo sreće i uspeha u nastavku karijere.”

Koprivica se ranije afirmisao igrajući za Partizan, dok je takođe imao nastupe za seniorsku reprezentaciju Srbije. Odlazak iz Bahčešehira otvara mu prostor za nastavak karijere u drugom klubu, a turski tim će sezonu započeti bez njega na rosteru.

Istanbul ostaje upisan kao još jedna stanica u karijeri Balše Koprivice, koji nakon solidnog učinka u međunarodnim i domaćim okvirima traži novu sredinu za dalji razvoj.

Pročitaj još

Košarka

Evroliga i naredne sezone sa 20 klubova, Bešiktaš umesto Monaka

Bešiktaš dobio pozivnicu za Evroligu posle povlačenja Monaka, potvrđeno u Barseloni – lista učesnika ostaje skoro nepromenjena

Published

on

By

Bešiktaš dobio pozivnicu za Evroligu posle povlačenja Monaka, potvrđeno u Barseloni – lista učesnika ostaje skoro nepromenjena

Košarkaška Evroliga će i u sezoni 2024/25 brojati ukupno 20 klubova, a jedina izmena na listi učesnika je zamena Monaka turskim Bešiktašem, što su čelnici takmičenja zvanično potvrdili u Barseloni. Bešiktaš je dobio priliku da nastupi kao poraženi finalista Evrokupa, nakon što je francuski Burg odustao od učešća, a Monako odlučio da ne nastavi takmičenje.

Na listi klubova koji će igrati narednu sezonu Evrolige nalaze se Olimpijakos, Partizan, Crvena zvezda, Pariz, Efes, Asvel, Baskonija, Dubai, Olimpija Milano, Barselona, Bajern Minhen, Fenerbahče, Hapoel Tel Aviv, Makabi Tel Aviv, Panatinaikos, Real Madrid, Valensija, Virtus Bolonja i Žalgiris. Pridružuje im se Bešiktaš kao poslednji potvrđeni učesnik.

Bešiktaš je do pozicije u Evroligi stigao zahvaljujući plasmanu u finale Evrokupa gde je poražen, ali se situacija na evropskoj sceni promenila nakon što je Burg iz Francuske doneo odluku da ne igra elitno takmičenje sledeće sezone. Na osnovu pravila Evrolige i rangiranja timova koji su ostvarili najbolji učinak van stalnih članova takmičenja i prema plasmanu u Evrokupu prošle sezone dodeljena je “vajld karta” turskom klubu.

Ova izmena znači da će region Balkana i dalje imati dva predstavnika – Partizan i Crvena zvezdu. Uz njih će igrati svi standardni predstavnici iz Španije (Barselona, Real Madrid, Valensija), Italije (Virtus Bolonja, Olimpija Milano), Izraela (Makabi Tel Aviv i Hapoel Tel Aviv), Nemačke (Bajern Minhen), Turske (Fenerbahče i Efes), Litvanije (Žalgiris), Grčke (Olimpijakos i Panatinaikos), kao i ekipe Pariza i Dubaija.

Zvanična potvrda ovog formata doneta je na sastanku uprave Evrolige u Barseloni 26. juna 2026. godine. Raspored utakmica za novu sezonu biće poznat tokom leta.

Pročitaj još

Košarka

Skupština Košarkaškog saveza Srbije odbila završni račun i finansijski plan za 2025. godinu

Nebojša Čović prisustvovao sednici u Beogradu, delegati većinom glasova oborili ključne finansijske izveštaje i planirane rashode

Published

on

By

Nebojša Čović prisustvovao sednici u Beogradu, delegati većinom glasova oborili ključne finansijske izveštaje i planirane rashode

Druga redovna sednica Skupštine Košarkaškog saveza Srbije (KSS) održana je danas u Beogradu, a njen tok je potvrdio ozbiljnu krizu u radu ove sportske organizacije. Delegati su većinom glasova odbili da usvoje godišnji završni račun KSS za 2025. godinu, kao i finansijski i revizorski izveštaj, godišnji izveštaj Upravnog odbora, Registracioni pravilnik, ali i predlog finansijskog plana za 2026. godinu. Ključni razlog za odbijanje bio je stav delegata da su sredstva trošena iznad planiranih okvira, dok su posebno osporeni rashodi namenjeni marketingu i neproizvodnim uslugama koji su premašivali 40 miliona dinara.

Na sednici nije dostavljen izveštaj Nadzornog odbora KSS jer generalni sekretar Predrag Kanački nije omogućio uvid u svu potrebnu dokumentaciju i račune. Takođe, očekivana rasprava o sudskim procesima koje vodi Savez nije održana budući da se Nebojša Mihajlović, zadužen za te poslove, nije pojavio na sastanku.

Sednici je prisustvovao predsednik KSS Nebojša Čović zajedno sa potpredsednicima Krstićem, Suntrulićem i Jokovićevom. Čović nije skrivao nezadovoljstvo nakon što su delegati oborili predložene akte. Vredi podsetiti da su delegati na vanrednoj sednici od 15. maja već pozvali Čovića na ostavku zbog narušenog poverenja u aktuelno rukovodstvo.

Pokušaji rukovodstva Saveza da rad Skupštine ograniči sudskim merama dodatno su zakomplikovali situaciju i sada predstavljaju predmet interne kontrole unutar KSS-a. Odbijanjem ključnih dokumenata dovodi se u pitanje pravna mogućnost funkcionisanja Saveza bez odluka najvišeg organa upravljanja.

I pored izraženih tenzija među delegatima, usvojeni su izveštaj o realizaciji programa koji se finansiraju iz javnih sredstava za 2025. godinu, odluka o formiranju Radne grupe za izradu nacrta normativnih akata KSS-a kao i zapisnik sa prethodne sednice Skupštine.

Ostaje otvoreno pitanje kako će rukovodstvo Košarkaškog saveza Srbije odgovoriti na volju većine delegata koji zahtevaju promene i traže odgovornost za dosadašnje finansijsko poslovanje Saveza.

Pročitaj još

U Trendu