Connect with us

Košarka

Saša Obradović: Pobeda protiv Zlatibora nam je bila potrebna za samopouzdanje pred ABA ligu

Trener Crvene zvezde istakao važnost borbenog pristupa posle ubedljivog trijumfa nad Zlatiborom rezultatom 116:62 i plasmana na finalni turnir KLS-a

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Trener Crvene zvezde istakao važnost borbenog pristupa posle ubedljivog trijumfa nad Zlatiborom rezultatom 116:62 i plasmana na finalni turnir KLS-a

Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović izjavio je nakon ubedljive pobede svog tima nad Zlatiborom (116:62) i plasmana na finalni turnir Košarkaške lige Srbije da je ekipi bio neophodan ovakav meč kako bi povratila borbeni duh pred predstojeće izazove u ABA ligi. Utakmica je odigrana 3. maja u Beogradu i označila je povratak Zvezde na pobednički kolosek posle bolnog poraza u Čajetini.

Obradović je naglasio da su igrači pokazali visok nivo motivacije i požrtvovanosti, što smatra ključnim za nastavak sezone. “Možda će zvučati glupo, ali bila nam je potrebna ova utakmica. Možda je bolje što smo imali dan odmora manje. Borbeni naboj, posle svega što se dešavalo u Čajetini i bolnog poraza, bio je na visokom nivou i mora da ostane na istom protiv Cedevita Olimpije u četvrtfinalu plej-ofa ABA lige,” rekao je Obradović.

Trener crveno-belih osvrnuo se i na svoju odgovornost prema ekipi, ističući iskrenost kao osnov svog rada: “Posao trenera je da kontroliše ekipu, da bude iskren. Ja sam posle drugog meča iskreno rekao šta mislim, a sada mogu da kažem da sam zadovoljan i pristupom i motivacijom i prikazanim na parketu. Ne bih se vraćao na spomenuti meč u Čajetini, sve je rečeno i ja zaista ne bih imao ništa da dodam na tu temu.”

Ubedljiva pobeda protiv Zlatibora omogućila je Zvezdi plasman na završni turnir KLS-a, dok ekipu očekuje serija sa Cedevita Olimpijom u četvrtfinalu plej-ofa ABA lige. Kako ističe Obradović, kontinuitet borbenosti biće presudan za ostvarenje ciljeva do kraja sezone.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Skupština Košarkaškog saveza Srbije ponovo nije usvojila Godišnji završni račun za 2025. godinu

Na drugoj redovnoj sednici u Beogradu, Skupština KSS odbila je finansijski izveštaj zbog prekoračenja planiranih rashoda u prethodnoj godini

Published

on

By

Na drugoj redovnoj sednici u Beogradu, Skupština KSS odbila je finansijski izveštaj zbog prekoračenja planiranih rashoda u prethodnoj godini

Skupština Košarkaškog saveza Srbije održala je danas drugu redovnu sednicu u Beogradu, na kojoj nije usvojen Godišnji završni račun KSS za 2025. godinu. Sednicu je sazvao predsednik Goran Lazić, a prema saopštenju Skupštine, odluka o neusvajanju izveštaja ukazuje na nastavak finansijske i organizacione krize u srpskoj košarci.

Članovi najvišeg organa Košarkaškog saveza Srbije razmatrali su godišnji izveštaj o finansijskom poslovanju za prošlu godinu, ali su većinom glasova odlučili da ne prihvate predloženi završni račun. Kao glavni razlog odbijanja istaknuto je da su tokom prethodne godine potrošena veća sredstva od onih koja su bila planirana budžetom i rashodima za 2025. godinu, što je utvrdio Upravni odbor KSS.

Ova odluka dolazi u trenutku kada Savez prolazi kroz period unutrašnjih neslaganja i izazova u funkcionisanju, što dodatno komplikuje pripreme za predstojeće aktivnosti i takmičenja svih selekcija pod okriljem KSS. Predsednik Goran Lazić ranije je upozoravao na potrebu stabilizacije poslovanja i transparentnosti u radu Saveza.

Usled neusvajanja godišnjeg završnog računa, Košarkaški savez Srbije suočava se sa obavezom da u najkraćem roku preduzme mere za racionalizaciju troškova i izradi novi finansijski plan koji će biti predmet razmatranja na narednim sednicama Skupštine. Očekuje se da će ova odluka imati uticaja na buduće funkcionisanje Saveza i sprovođenje razvojnih programa unutar srpske košarke.

Pročitaj još

Košarka

Evroliga ostaje sa 20 klubova sledeće sezone, Bešiktaš menja Monako u eliti

Od sezone 2027/28 Evroliga će brojati 24 tima, dok će Bešiktaš već naredne godine zameniti Monako zbog finansijskih problema francuskog kluba.

Published

on

By

Od sezone 2027/28 Evroliga će brojati 24 tima, dok će Bešiktaš već naredne godine zameniti Monako zbog finansijskih problema francuskog kluba.

Evroliga će i u predstojećoj sezoni zadržati format sa 20 klubova, a značajna promena dogodila se nakon što je potvrđeno da će Bešiktaš zauzeti mesto Monaka u eliti. Prema informacijama litvanskog košarkaškog portala Basket News, odluka je praktično izvesna i čeka se samo zvanična potvrda uprave Evrolige.

Monako, koji je prethodnih sezona bio stabilan učesnik najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja, moraće da se povuče iz Evrolige zbog ozbiljne finansijske krize. Njihovo mesto popuniće turski velikan Bešiktaš koji je ove godine stigao do finala Evrokupa, ali ga nije osvojio.

Iako je Bešiktaš izgubio finale od Burža, francuski klub je odustao od mogućnosti da igra u Evroligi naredne sezone, čime je otvoren prostor za dolazak turskog predstavnika.

Kao što javlja Basket News, ovo neće biti poslednja promena formata elitnog takmičenja. Planirano je da od sezone 2027/28 Evroliga bude proširena na ukupno 24 kluba. Ova reforma ima za cilj dodatnu internacionalizaciju lige i otvaranje prostora za nove timove iz različitih evropskih zemalja.

Zvanična potvrda ovih odluka očekuje se u narednim nedeljama kada će rukovodstvo Evrolige objaviti kalendar i listu učesnika za sezonu 2026/27, kao i detalje budućih proširenja.

Trenutni format sa 20 klubova zadržaće se još jednu sezonu pre nego što započne nova era ovog prestižnog košarkaškog takmičenja.

Pročitaj još

Košarka

Duško Ivanović potpisao trogodišnji ugovor sa Zenitom iz Sankt Peterburga

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Published

on

By

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Duško Ivanović, iskusni crnogorski košarkaški trener, imenovan je za novog šefa stručnog štaba Zenita iz Sankt Peterburga. Klub iz Rusije zvanično je potvrdio večeras da je sa Ivanovićem postignut dogovor o saradnji na tri godine. Ivanović će na klupi Zenita naslediti Dejana Radonjića, koji je napustio klub nakon eliminacije od Uniksa u polufinalu VTB lige.

Ivanović, koji ima 68 godina, bio je bez angažmana od marta ove godine kada je završio saradnju sa Virtusom iz Bolonje. Pre toga je vodio brojne evropske klubove među kojima su Friburg, Limož, Baskonija, Barselona, Panatinaikos, Himki, Bešiktaš i Crvena zvezda. Njegovo bogato iskustvo i reputacija donose novu energiju u redove Zenita koji ima ambiciju da se vrati u vrh ruskog i evropskog klupskog takmičenja.

Dosadašnji trener Zenita, Dejan Radonjić, napustio je ekipu nakon što su završili sezonu porazom od Uniksa u polufinalu VTB lige. Klub se zahvalio Radonjiću na dosadašnjem radu i najavio početak nove ere pod vođstvom Duška Ivanovića.

Ivanović je poznat po svom disciplinskom pristupu radu i rezultatima koje je ostvarivao širom Evrope. U svojoj karijeri osvajao je titule u Španiji i Francuskoj, kao i nacionalne kupove sa više klubova. Njegov dolazak u Zenit ocenjuje se kao potez kojim ruski klub želi da konsoliduje tim i napravi iskorak ka većim evropskim rezultatima.

Zenit će pod vođstvom Duška Ivanovića započeti pripreme za narednu sezonu sa ciljem da se uključe u borbu za trofeje kako na domaćoj sceni tako i u regionalnom takmičenju.

Pročitaj još

U Trendu