Connect with us

Košarka

Real Madrid savladao Hapoel 87:78 i izborio plasman na Fajnal-for Evrolige

Usman Garuba bio najefikasniji sa 16 poena, dok je Danijel Oturu postigao 29 poena za Hapoel; Real Madrid slavio sa ukupno 3:1 u seriji

Published

on

Foto Izvor: Tanjug

Usman Garuba bio najefikasniji sa 16 poena, dok je Danijel Oturu postigao 29 poena za Hapoel; Real Madrid slavio sa ukupno 3:1 u seriji

Košarkaši Real Madrida plasirali su se na Fajnal-for Evrolige nakon što su sinoć u Sofiji pobedili ekipu Hapoela iz Tel Aviva rezultatom 87:78, čime su četvrtfinalnu seriju završili sa 3:1 u pobedama. Utakmica je odigrana u veoma borbenoj atmosferi, a Madriđani su kontrolisali tok većeg dela meča, posebno u završnici kada su prelomili susret u svoju korist.

Najefikasniji igrač Real Madrida bio je Usman Garuba sa 16 poena. Mario Hezonja i Teo Maledon su dodali po 14 poena, dok je Fakundo Kampaco postigao 11 poena. Sa druge strane, u timu Hapoela najviše se istakao Danijel Oturu koji je ubacio čak 29 poena. Vasilije Micić imao je zapaženu partiju sa 18 poena, uz sjajnih 11 asistencija i sedam skokova za 33 minuta igre, ali to nije bilo dovoljno da izraelski tim izbori petu utakmicu.

Real Madrid je od starta nametnuo jak ritam i na poluvreme otišao sa prednošću. U trećoj četvrtini Hapoel je pokušao da se vrati preko Oturua i Micića, ali španski predstavnik nije dozvolio preokret. Ključni momenti desili su se sredinom poslednje četvrtine kada su Garuba i Hezonja serijom poena omogućili svom timu da povede dvocifrenom razlikom.

Ovom pobedom Real Madrid je obezbedio plasman među četiri najbolje ekipe Evrolige i nastaviće borbu za evropsku titulu na Fajnal-foru. Hapoel iz Tel Aviva završava sezonu u četvrtfinalu uprkos sjajnim partijama pojedinih igrača tokom plej-of serije.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Svetislav Pešić završio trenersku karijeru: kraj jedne od najslavnijih epoha evropske košarke

Trofejni stručnjak ušao je u istoriju kao jedini trener sa zlatima na svim FIBA nivoima, ostavivši neizbrisiv trag kroz generacije i gradove poput Gmundena, Bormija, Istanbula i Manile.

Published

on

By

Trofejni stručnjak ušao je u istoriju kao jedini trener sa zlatima na svim FIBA nivoima, ostavivši neizbrisiv trag kroz generacije i gradove poput Gmundena, Bormija, Istanbula i Manile.

Svetislav Pešić, bivši selektor Srbije i jedan od najuspešnijih evropskih košarkaških trenera, zvanično je okončao svoju bogatu trenersku karijeru. Odlaskom Pešića završava se gotovo pola veka duga priča ispunjena brojnim izazovima, velikim uspesima i retkim razočaranjima. Kako je zapisao u svojoj autobiografiji „Moja igra, moj put”, život trenera nije bajka, već niz stalnih borbi i prilagođavanja novim trendovima.

Pešićeva posvećenost košarci bila je ključ njegovog dugotrajnog uspeha. Tokom decenija rada neumorno je učio i usavršavao se, a spremnost da spoji različite generacije igrača donela mu je nezaboravne pobede na najvećim svetskim takmičenjima. U nacionalnim selekcijama predvodio je tri izuzetne generacije koje su ostavile trag u gradovima kao što su Gmunden (1986), Bormio (1987), Istanbul (2001), Indijanapolis (2002), Manila (2023) i Pariz (2024).

Jedinstvenost Svetislava Pešića ogleda se u činjenici da je postao prvi trener koji je osvojio zlatne medalje u svim uzrastima takmičenja pod okriljem Svetske košarkaške federacije (FIBA). Time se upisao među legende evropskog sporta i postavio standarde za sve buduće generacije trenera.

Njegova karijera bila je obeležena ne samo titulama već i sposobnošću da prepozna talente i izgradi timove koji su osvajali srca navijača širom sveta. Bez rezerve ulagao se u razvoj igrača, a njegova rešenja često su bila ispred vremena.

Odlazak Svetislava Pešića iz trenerskog sveta predstavlja kraj jedne epohe za srpsku i evropsku košarku. Nasleđe koje ostavlja biće inspiracija mnogim mladim trenerima i igračima koji dolaze.

Pročitaj još

Košarka

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije putuje na Svetsko prvenstvo u Istanbul

Tim selektora Stevana Mijovića kreće sutra na završne pripreme za šampionat za igrače do 17 godina, prvo protiv Australije

Published

on

By

Tim selektora Stevana Mijovića kreće sutra na završne pripreme za šampionat za igrače do 17 godina, prvo protiv Australije

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) otputovaće sutra u Istanbul, gde će od 27. juna do 5. jula učestvovati na Svetskom prvenstvu. Selektor Stevan Mijović odabrao je dvanaest igrača koji će predstavljati Srbiju na ovom prestižnom takmičenju. Na spisku su Petar Bjelica, Matija Lukić, Nikola Đurović, Luka Miladinović, Ognjen Simjanovski, Nikola Kusturica, Luka Pavlović, Luka Galić, Lazar Miličić, Vuk Stepanović, Marko Veselinović i Vaso Šaponjić.

Reprezentacija Srbije nalazi se u grupi sa ekipama koje nisu iz Evrope, što je predstavljalo izazov prilikom pripreme i analize protivnika. Prvi meč na turniru kadeti Srbije igraju protiv Australije, što selektor smatra ključnim za samopouzdanje tima i dobar start šampionata.

“Igraćemo u grupi sa ekipama koje nisu iz Evrope, tako da smo imali problema da dođemo do materijala za skauting. Jako nam je bitna prva utakmica sa Australijom zbog samog samopouzdanja i otvaranja prvenstva, koju smo uspeli da spremimo na adekvatan način. Nadamo se najboljem mogućem ishodu, ne idemo mnogo unapred već korak po korak, utakmicu po utakmicu i razmišljamo samo o narednom protivniku,” izjavio je Stevan Mijović pred polazak u Tursku.

Takmičenje okuplja najbolje mlade selekcije sveta u ovom uzrastu. Srbija će pokušati da ostvari što bolji plasman i potvrdi status jednog od lidera evropske košarke na svetskoj sceni. Nakon duela sa Australijom slediti mečevi prema kalendaru turnira, a ekipu očekuju izazovi protiv neevropskih rivala čiji stil igre nije dovoljno poznat našem stručnom štabu.

Cilj našeg tima biće prolazak grupne faze i što duži ostanak u borbi za medalje. Kompletnu listu igrača čine: Petar Bjelica, Matija Lukić, Nikola Đurović, Luka Miladinović, Ognjen Simjanovski, Nikola Kusturica, Luka Pavlović, Luka Galić, Lazar Miličić, Vuk Stepanović, Marko Veselinović i Vaso Šaponjić.

Pročitaj još

Košarka

Kris Džons novo pojačanje Crvene zvezde, potpisao dvogodišnji ugovor

Američki plejmejker Kris Džons zvanično je predstavljen kao prvo letnje pojačanje Crvene zvezde, dolazi sa bogatim evropskim iskustvom.

Published

on

By

Američki plejmejker Kris Džons zvanično je predstavljen kao prvo letnje pojačanje Crvene zvezde, dolazi sa bogatim evropskim iskustvom.

Američki košarkaš Kris Džons postao je prvo pojačanje Crvene zvezde za predstojeću sezonu, nakon što je danas potpisao dvogodišnji ugovor sa beogradskim klubom. Ova informacija potvrđena je u saopštenju objavljenom na zvaničnom sajtu kluba.

Džons, koji je rođen 10. aprila 1993. godine u Garlandu, Teksas, započeo je svoju profesionalnu karijeru u Evropi nakon što je završio studije na koledžu od 2011. do 2015. godine. Prve sezone proveo je u Švajcarskoj i Belgiji, a od 2019. napravio je značajan iskorak igrajući za Bursu, čime je započeo uspon kroz evropsku klupsku košarku.

U nastavku karijere nastupao je za renomirane klubove poput Makabija iz Tel Aviva, Asvela iz Liona, Valensije i Hapoela, gde se istakao kao pouzdan plejmejker i izuzetno koristan timski igrač. “Danas je Džons jedan od najpouzdanijih plejmejkera u evropskoj klupskoj košarci, i timski igrač koji svoje individualne kvalitete maksimalno stavlja u funkciju tima”, navodi se u saopštenju Crvene zvezde.

Dolazak Krisa Džonsa predstavlja važan korak za Crvenu zvezdu u pripremi za novu sezonu i izazove koji ih očekuju na domaćoj i međunarodnoj sceni. Klub će njegovim angažovanjem dobiti iskustvo i sigurnost na poziciji organizatora igre.

Detalji oko finansijskih uslova ugovora nisu objavljeni, dok se očekuje da će Džons biti predstavljen medijima po dolasku u Beograd.

Pročitaj još

U Trendu