Connect with us

Košarka

Lamelo Bol kažnjen sa 60.000 dolara zbog incidenta na meču Šarlot – Majami

Košarkaš Šarlota sankcionisan za kontakt sa Bemom Adebajom tokom plej-in utakmice, dosuđena mu i namerna lična greška tipa 2

Published

on

Miles Bridges,LaMelo Ball Nell Redmond - Charlotte Hornets forward Miles Bridges, left, celebrates with guard LaMelo Ball after an NBA play-in tournament basketball game against the Miami Heat in Charlotte, N.C., Tuesday, April 14, 2026. (AP Photo/Nell Redmond)

Košarkaš Šarlota sankcionisan za kontakt sa Bemom Adebajom tokom plej-in utakmice, dosuđena mu i namerna lična greška tipa 2

Lamelo Bol, igrač Šarlot Hornetsa, kažnjen je ukupnom novčanom kaznom od 60.000 dolara nakon incidenta koji se dogodio tokom plej-in utakmice protiv Majami Hita. Kako je saopšteno, izvršni potpredsednik i šef košarkaških operacija NBA lige Džejms Džons potvrdio je izricanje kazne posle analize snimka spornog događaja.

Bol je sankcionisan sa 35.000 dolara zbog, kako je navedeno, “nepotrebnog i nepromišljenog kontakta” sa igračem Majamija Bemom Adebajom u drugoj četvrtini meča. U zvaničnom saopštenju lige naglašeno je da je potez Lamela Bola stvorio značajan rizik od povrede za Adebaja, što je i bio osnov za izricanje novčane kazne.

Dodatno, nakon što je NBA liga sprovela detaljnu video analizu incidenta, Lamelu Bolu je naknadno dosuđena namerna lična greška tipa 2. Ova odluka doneta je na osnovu pravila lige koja predviđaju strože sankcije u slučajevima kada postupci igrača mogu ugroziti bezbednost protivnika.

Utakmica između Šarlot Hornetsa i Majami Hita završena je pobedom Šarlota rezultatom 127:126 posle produžetka, što je dodatno podiglo tenzije na terenu. Incident se dogodio u odlučujućim momentima druge četvrtine, a kasnija odluka lige o kazni i dosuđenoj namernoj ličnoj grešci imaće uticaj na reputaciju i potencijalne nastupe Lamela Bola u nastavku takmičenja.

Ova kazna deo je kontinuiranih napora NBA lige da očuva bezbednost svih učesnika i sankcioniše ponašanje koje izlazi iz okvira sportskog fer-pleja.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Duško Ivanović potpisao trogodišnji ugovor sa Zenitom iz Sankt Peterburga

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Published

on

By

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Duško Ivanović, iskusni crnogorski košarkaški trener, imenovan je za novog šefa stručnog štaba Zenita iz Sankt Peterburga. Klub iz Rusije zvanično je potvrdio večeras da je sa Ivanovićem postignut dogovor o saradnji na tri godine. Ivanović će na klupi Zenita naslediti Dejana Radonjića, koji je napustio klub nakon eliminacije od Uniksa u polufinalu VTB lige.

Ivanović, koji ima 68 godina, bio je bez angažmana od marta ove godine kada je završio saradnju sa Virtusom iz Bolonje. Pre toga je vodio brojne evropske klubove među kojima su Friburg, Limož, Baskonija, Barselona, Panatinaikos, Himki, Bešiktaš i Crvena zvezda. Njegovo bogato iskustvo i reputacija donose novu energiju u redove Zenita koji ima ambiciju da se vrati u vrh ruskog i evropskog klupskog takmičenja.

Dosadašnji trener Zenita, Dejan Radonjić, napustio je ekipu nakon što su završili sezonu porazom od Uniksa u polufinalu VTB lige. Klub se zahvalio Radonjiću na dosadašnjem radu i najavio početak nove ere pod vođstvom Duška Ivanovića.

Ivanović je poznat po svom disciplinskom pristupu radu i rezultatima koje je ostvarivao širom Evrope. U svojoj karijeri osvajao je titule u Španiji i Francuskoj, kao i nacionalne kupove sa više klubova. Njegov dolazak u Zenit ocenjuje se kao potez kojim ruski klub želi da konsoliduje tim i napravi iskorak ka većim evropskim rezultatima.

Zenit će pod vođstvom Duška Ivanovića započeti pripreme za narednu sezonu sa ciljem da se uključe u borbu za trofeje kako na domaćoj sceni tako i u regionalnom takmičenju.

Pročitaj još

Košarka

Jorgos Barcokas produžio ugovor sa Olimpijakosom do 2029. godine

Iskusni trener vodiće košarkaše Olimpijakosa još pet godina, osvojio je 14 trofeja tokom dva mandata

Published

on

By

Iskusni trener vodiće košarkaše Olimpijakosa još pet godina, osvojio je 14 trofeja tokom dva mandata

Jorgos Barcokas, glavni trener košarkaškog kluba Olimpijakos iz Pireja, produžio je danas saradnju sa klubom do leta 2029. godine. Barcokas ima bogatu istoriju u Olimpijakosu, gde je u dva mandata ukupno osvojio 14 trofeja i vratio ekipu u sam vrh evropske i grčke košarke.

Barcokas (61) je prvi put preuzeo Olimpijakos između 2012. i 2014. godine, dok je aktuelni mandat započeo 2020. godine. Zahvaljujući njegovom vođstvu, klub iz Pireja ostvario je brojne uspehe na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Protekle sezone Barcokas je sa Olimpijakosom osvojio titulu šampiona Grčke i trijumfovao u Evroligi, potvrdivši status jednog od najuspešnijih evropskih trenera poslednje decenije.

Produženje ugovora potvrđuje poverenje uprave Olimpijakosa u Barcokasa i predstavlja nastavak stabilnosti za ambiciozni klub koji je pod njegovim vođstvom redovan učesnik završnica velikih takmičenja.

Očekuje se da će iskusni stručnjak nastaviti da gradi tim sposoban za nove trofeje u Grčkoj i Evropi tokom narednih sezona.

Pročitaj još

Košarka

Fenerbahče potvrdio rastanak sa Žagarsom, Bangom, Bostonom i Bakom pred rekonstrukciju tima

Turski šampion se zahvalio četvorici košarkaša na saradnji, dok su najavljene značajne promene u sastavu za narednu sezonu

Published

on

By

Turski šampion se zahvalio četvorici košarkaša na saradnji, dok su najavljene značajne promene u sastavu za narednu sezonu

Fenerbahče, aktuelni šampion Turske u košarci, saopštio je da Arturs Žagars, Žilson Bango, Brendon Boston i Armando Bako više nisu članovi kluba. Ova odluka deo je šire rekonstrukcije tima koja se sprovodi tokom letnje pauze. Klub iz Istanbula se u zvaničnom saopštenju zahvalio pomenutim igračima na saradnji i doprinosu tokom njihovog boravka u klubu.

Pored odlaska Žagarsa, Banga, Bostona i Bake, prethodnih dana Fenerbahče su napustili i Nando de Kolo, Kem Birč i Devon Hol. Ove promene ukazuju na ozbiljnu transformaciju igračkog kadra pred novu sezonu, sa ciljem osvajanja domaćih i evropskih trofeja.

Prema navodima turskih medija, Fenerbahče je već identifikovao glavne mete za pojačanja. Prva imena koja bi trebalo da stignu u Istanbul su Šejvon Šilds, Brakston Ki, Markus Bingam i Šejn Larkin. Očekuje se da će ova pojačanja doneti dodatni kvalitet timu i omogućiti Fenerbahčeu konkurentnost na najvišem nivou.

Odlazak četvorice igrača označava kraj jedne ere u Fenerbahčeu, dok dolazak novih pojačanja može doneti svežinu i novu energiju timu pred izazove koji slede u domaćem prvenstvu i Evroligi. Klub će u narednim nedeljama zvanično predstavljati nove članove tima i objaviti plan priprema za sezonu 2024/25.

Pročitaj još

U Trendu