Connect with us

Košarka

Juniori Crvene zvezde protiv Barselone, Žalgirisa i Next Gen tima na završnom ANGT turniru u Atini

Beogradski klub saopštio je da će mladi košarkaši igrati u grupi B zajedno sa Barselonom, Žalgirisom iz Kaunasa i ekipom U18 Next Gen 3SSB na prestižnom juniorskom takmičenju.

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Beogradski klub saopštio je da će mladi košarkaši igrati u grupi B zajedno sa Barselonom, Žalgirisom iz Kaunasa i ekipom U18 Next Gen 3SSB na prestižnom juniorskom takmičenju.

Juniorski tim košarkaškog kluba Crvena zvezda učestvovaće na završnom turniru Evroliginog Adidas Next Generation Tournament (ANGT), koji će biti održan od 21. do 24. maja u Sunel areni u Atini. Beogradski klub zvanično je potvrdio da se nalazi u grupi B, gde će mu rivali biti Barselona, Žalgiris iz Kaunasa i ekipa U18 Next Gen 3SSB.

Pored grupe B, formirana je i grupa A u kojoj će nastupati Cedevita Olimpija, Panatinaikos, INSEP iz Francuske i Real Madrid. Završni turnir ANGT tradicionalno se organizuje paralelno sa Final Eight završnicom Evrolige, a ove godine sve utakmice odigraće se u Sunel areni, dvorani košarkaša AEK-a.

Tokom četvorodnevnog turnira biće ukupno odigrane 23 utakmice, a veliko finale juniorskog takmičenja zakazano je za isti dan kada se bude igralo i finale seniorskog F8 Evrolige, ali na različitim lokacijama. Ovo takmičenje okuplja najbolje juniorski timove iz cele Evrope i predstavlja jednu od najvažnijih tačaka u razvoju mladih talenata.

Crvena zvezda tako nastavlja kontinuitet nastupa na završnim turnirima ANGT-a, gde su ranijih godina beležili značajne uspehe i afirmisali više igrača za seniorski pogon. Dueli sa renomiranim evropskim omladinskim timovima poput Barselone i Žalgirisa biće prilika za dokazivanje protiv vrhunskih rivala.

Klub iz Beograda ističe važnost ovog takmičenja za razvoj svojih mladih igrača i očekuje dobre rezultate na predstojećem turniru u Atini.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Fenerbahče potvrdio rastanak sa Žagarsom, Bangom, Bostonom i Bakom pred rekonstrukciju tima

Turski šampion se zahvalio četvorici košarkaša na saradnji, dok su najavljene značajne promene u sastavu za narednu sezonu

Published

on

By

Turski šampion se zahvalio četvorici košarkaša na saradnji, dok su najavljene značajne promene u sastavu za narednu sezonu

Fenerbahče, aktuelni šampion Turske u košarci, saopštio je da Arturs Žagars, Žilson Bango, Brendon Boston i Armando Bako više nisu članovi kluba. Ova odluka deo je šire rekonstrukcije tima koja se sprovodi tokom letnje pauze. Klub iz Istanbula se u zvaničnom saopštenju zahvalio pomenutim igračima na saradnji i doprinosu tokom njihovog boravka u klubu.

Pored odlaska Žagarsa, Banga, Bostona i Bake, prethodnih dana Fenerbahče su napustili i Nando de Kolo, Kem Birč i Devon Hol. Ove promene ukazuju na ozbiljnu transformaciju igračkog kadra pred novu sezonu, sa ciljem osvajanja domaćih i evropskih trofeja.

Prema navodima turskih medija, Fenerbahče je već identifikovao glavne mete za pojačanja. Prva imena koja bi trebalo da stignu u Istanbul su Šejvon Šilds, Brakston Ki, Markus Bingam i Šejn Larkin. Očekuje se da će ova pojačanja doneti dodatni kvalitet timu i omogućiti Fenerbahčeu konkurentnost na najvišem nivou.

Odlazak četvorice igrača označava kraj jedne ere u Fenerbahčeu, dok dolazak novih pojačanja može doneti svežinu i novu energiju timu pred izazove koji slede u domaćem prvenstvu i Evroligi. Klub će u narednim nedeljama zvanično predstavljati nove članove tima i objaviti plan priprema za sezonu 2024/25.

Pročitaj još

Košarka

Ćus Mateo objavio spisak Španije za julski FIBA kvalifikacioni prozor

Selektor Španije pozvao 14 igrača za duele protiv Danske i Gruzije, tim već osigurao plasman u drugu fazu kvalifikacija

Published

on

By

Selektor Španije pozvao 14 igrača za duele protiv Danske i Gruzije, tim već osigurao plasman u drugu fazu kvalifikacija

Selektor košarkaške reprezentacije Španije, Ćus Mateo, saopštio je danas listu od 14 igrača na koje će računati tokom julskog FIBA „prozora“ kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027. godine koje će biti održano u Kataru.

Na spisku se nalaze: Izan Almansa, Fransis Alonso, Feran Basas, Dario Brizuela, Alvaro Kardenas, Alberto Dijaz, Hugo Gonzales, Vili Ernangomez, Pjer Oriola, Hoel Para, Oriol Pauli, Haime Pradilja, Mario Sent-Superi i Santi Husta.

Španski nacionalni tim će 2. jula u Madridu ugostiti Dansku, dok tri dana kasnije gostuje Gruziji čime će biti kompletirana prva faza kvalifikacija u Grupi A. Španija je do sada ostvarila maksimalan učinak od četiri pobede iz isto toliko mečeva i već je obezbedila plasman u narednu fazu takmičenja.

Selektor Ćus Mateo odlučio se za kombinaciju mladih i iskusnih igrača kako bi održao kontinuitet rezultata i omogućio priliku novim snagama da se dokažu na međunarodnoj sceni. Među pozvanima su istaknuti pojedinci poput Vilija Ernangomeza i Darija Brizuele koji su prethodnih godina činili okosnicu španskog tima.

Predstojeći mečevi protiv Danske i Gruzije biće prilika za proveru forme ekipe i dodatnu pripremu za izazove koji slede u nastavku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Mateo će imati zadatak da kroz ove duele pronađe optimalnu rotaciju pred ulazak u drugu fazu takmičenja.

Pročitaj još

Košarka

Alek Piters potpisao višegodišnji ugovor sa Olimpijom iz Milana

Američki košarkaš Alek Piters pridružio se šampionu Italije kao slobodan igrač, nakon osvajanja dve Evrolige sa Olimpijakosom.

Published

on

By

Američki košarkaš Alek Piters pridružio se šampionu Italije kao slobodan igrač, nakon osvajanja dve Evrolige sa Olimpijakosom.

Američki košarkaš Alek Piters novi je član Olimpije iz Milana, potvrdio je klub iz prestonice Italije. Piters, koji ima 31 godinu, potpisao je višegodišnji ugovor sa aktuelnim šampionom Italije i priključuje se timu kao slobodan igrač nakon uspešnog perioda u Olimpijakosu, gde je osvojio dve titule Evrolige.

Olimpija Milano objavila je transfer na zvaničnom sajtu, navodeći da će iskusni krilni centar doneti dodatnu kvalitetu i iskustvo ekipi pred narednu sezonu u domaćem prvenstvu i Evroligi. Piters je tokom dosadašnje karijere nastupao za više evropskih klubova i stekao reputaciju pouzdanog igrača na obe strane terena.

Po dolasku u Milano, Alek Piters izjavio je: “Neverovatan je osećaj pridružiti se klubu kakav je Olimpija. Nadam se da navijači znaju da ćemo dati sve od sebe jer znam da će nam i oni dati sve što imaju. Pred Olimpijom su velike stvari i želim da se zahvalim klubu što je želeo da budem deo toga.”

Pitersov dolazak deo je strategije Olimpije za jačanje rostera kako bi klub ostao konkurentan kako u Seriji A, tako i na evroligaškoj sceni. Klub iz Milana očekuje da iskusni američki igrač doprinese svojim ofanzivnim sposobnostima, ali i liderstvom koje je pokazivao prethodnih sezona.

Olimpija Milano će naredne sezone pokušati da odbrani titulu šampiona Italije i ostvari zapažen rezultat u Evroligi, a angažovanje Aleka Pitersa trebalo bi značajno da pojača ambicije tima.

Pročitaj još

U Trendu