Connect with us

Košarka

Juniori Crvene zvezde protiv Barselone, Žalgirisa i Next Gen tima na završnom ANGT turniru u Atini

Beogradski klub saopštio je da će mladi košarkaši igrati u grupi B zajedno sa Barselonom, Žalgirisom iz Kaunasa i ekipom U18 Next Gen 3SSB na prestižnom juniorskom takmičenju.

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Beogradski klub saopštio je da će mladi košarkaši igrati u grupi B zajedno sa Barselonom, Žalgirisom iz Kaunasa i ekipom U18 Next Gen 3SSB na prestižnom juniorskom takmičenju.

Juniorski tim košarkaškog kluba Crvena zvezda učestvovaće na završnom turniru Evroliginog Adidas Next Generation Tournament (ANGT), koji će biti održan od 21. do 24. maja u Sunel areni u Atini. Beogradski klub zvanično je potvrdio da se nalazi u grupi B, gde će mu rivali biti Barselona, Žalgiris iz Kaunasa i ekipa U18 Next Gen 3SSB.

Pored grupe B, formirana je i grupa A u kojoj će nastupati Cedevita Olimpija, Panatinaikos, INSEP iz Francuske i Real Madrid. Završni turnir ANGT tradicionalno se organizuje paralelno sa Final Eight završnicom Evrolige, a ove godine sve utakmice odigraće se u Sunel areni, dvorani košarkaša AEK-a.

Tokom četvorodnevnog turnira biće ukupno odigrane 23 utakmice, a veliko finale juniorskog takmičenja zakazano je za isti dan kada se bude igralo i finale seniorskog F8 Evrolige, ali na različitim lokacijama. Ovo takmičenje okuplja najbolje juniorski timove iz cele Evrope i predstavlja jednu od najvažnijih tačaka u razvoju mladih talenata.

Crvena zvezda tako nastavlja kontinuitet nastupa na završnim turnirima ANGT-a, gde su ranijih godina beležili značajne uspehe i afirmisali više igrača za seniorski pogon. Dueli sa renomiranim evropskim omladinskim timovima poput Barselone i Žalgirisa biće prilika za dokazivanje protiv vrhunskih rivala.

Klub iz Beograda ističe važnost ovog takmičenja za razvoj svojih mladih igrača i očekuje dobre rezultate na predstojećem turniru u Atini.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Alek Piters potpisao višegodišnji ugovor sa Olimpijom iz Milana

Američki košarkaš Alek Piters pridružio se šampionu Italije kao slobodan igrač, nakon osvajanja dve Evrolige sa Olimpijakosom.

Published

on

By

Američki košarkaš Alek Piters pridružio se šampionu Italije kao slobodan igrač, nakon osvajanja dve Evrolige sa Olimpijakosom.

Američki košarkaš Alek Piters novi je član Olimpije iz Milana, potvrdio je klub iz prestonice Italije. Piters, koji ima 31 godinu, potpisao je višegodišnji ugovor sa aktuelnim šampionom Italije i priključuje se timu kao slobodan igrač nakon uspešnog perioda u Olimpijakosu, gde je osvojio dve titule Evrolige.

Olimpija Milano objavila je transfer na zvaničnom sajtu, navodeći da će iskusni krilni centar doneti dodatnu kvalitetu i iskustvo ekipi pred narednu sezonu u domaćem prvenstvu i Evroligi. Piters je tokom dosadašnje karijere nastupao za više evropskih klubova i stekao reputaciju pouzdanog igrača na obe strane terena.

Po dolasku u Milano, Alek Piters izjavio je: “Neverovatan je osećaj pridružiti se klubu kakav je Olimpija. Nadam se da navijači znaju da ćemo dati sve od sebe jer znam da će nam i oni dati sve što imaju. Pred Olimpijom su velike stvari i želim da se zahvalim klubu što je želeo da budem deo toga.”

Pitersov dolazak deo je strategije Olimpije za jačanje rostera kako bi klub ostao konkurentan kako u Seriji A, tako i na evroligaškoj sceni. Klub iz Milana očekuje da iskusni američki igrač doprinese svojim ofanzivnim sposobnostima, ali i liderstvom koje je pokazivao prethodnih sezona.

Olimpija Milano će naredne sezone pokušati da odbrani titulu šampiona Italije i ostvari zapažen rezultat u Evroligi, a angažovanje Aleka Pitersa trebalo bi značajno da pojača ambicije tima.

Pročitaj još

Košarka

Valensija pobedila Barselonu 108:84 u finalu plej-ofa i osvojila drugu šampionsku titulu Španije

Žan Montero briljirao sa 23 poena, Kameron Tejlor i Omari Mur ključni za trijumf Valensije u gostima nad Barselonom, što je donelo ukupnih 3:1 u finalnoj seriji.

Published

on

By

Žan Montero briljirao sa 23 poena, Kameron Tejlor i Omari Mur ključni za trijumf Valensije u gostima nad Barselonom, što je donelo ukupnih 3:1 u finalnoj seriji.

Košarkaši Valensije osvojili su svoju drugu titulu šampiona Španije savladavši Barselonu rezultatom 108:84, u četvrtoj utakmici finala plej-ofa odigranoj sinoć u Barseloni. Tim iz Valensije time je zatvorio seriju sa ukupnih 3:1 i stigao do prestižnog trofeja u veoma ubedljivom stilu.

Valensija je od samog starta nametnula jak ritam na parketu Palau Blaugrane, koristeći energiju i preciznost kako bi stekla prednost koju nije ispuštala tokom većeg dela susreta. Domaća ekipa Barselone pokušavala je da uhvati priključak, ali gosti su konstantno održavali visoku efikasnost, posebno zahvaljujući sjajnoj igri u napadu.

Najefikasniji u redovima Valensije bio je Žan Montero sa 23 poena, dok je Kameron Tejlor dodao 21 poen. Omari Mur se istakao sa 19 poena, pružajući značajan doprinos tokom ključnih deonica utakmice. U timu Barselone najbolji je bio Kevin Panter koji je postigao 23 poena, dok se Tornike Šengelija upisao sa 15 poena.

Ovom pobedom Valensija se drugi put u svojoj istoriji popela na vrh španske košarke kao šampion države. Finalna serija završena je rezultatom 3:1 za Valensiju, čime su potvrdili dominaciju protiv jednog od najtrofejnijih klubova Španije.

Valensija ovim uspehom obezbeđuje mesto među najboljim ekipama Španije za narednu sezonu, dok će Barselona morati da analizira uzroke poraza i pripremi se za nove izazove. Očekuje se da će trijumf Valensije imati snažan uticaj na klupsku hijerarhiju i motivaciju pred sledeću sezonu.

Pročitaj još

Košarka

Mustafa Fal iz Olimpijakosa prešao u Panatinaikos, potpisao dvogodišnji ugovor

Iskusni centar pojačao redove Panatinaikosa nakon teške povrede i višegodišnjeg angažmana u Olimpijakosu

Published

on

By

Iskusni centar pojačao redove Panatinaikosa nakon teške povrede i višegodišnjeg angažmana u Olimpijakosu

Mustafa Fal, doskorašnji centar Olimpijakosa, zvanično je postao novi član Panatinaikosa, potpisavši ugovor na dve godine sa mogućnošću produžetka saradnje za još jednu sezonu. Ovaj transfer izazvao je veliko interesovanje među ljubiteljima košarke s obzirom na to da se radi o prelasku iz redova jednog od najljućih rivala u Grčkoj.

Fal, koji ima 34 godine, prethodnu sezonu gotovo potpuno je propustio zbog ozbiljne povrede. Pre dolaska u Grčku bio je član Asvela, a u dresu Olimpijakosa izrastao je u jednog od ključnih igrača tima.

Tokom svoje dosadašnje karijere u Evroligi, Mustafa Fal beležio je prosečno 7,3 poena, 4,6 skokova i 1,9 asistencija po utakmici. Njegov dolazak Panatinaikos vidi kao važno pojačanje pod košem pred predstojeće izazove i nove ambicije kluba.

Očekuje se da će ovaj transfer dodatno rasplamsati rivalitet između dva atinska kluba i doneti novu dinamiku predstojećoj sezoni grčkog i evropskog takmičenja.

Pročitaj još

U Trendu