Connect with us

Košarka

Denver savladao Minesotu 116:105 na startu plej-ofa, tripl-dabl Nikole Jokića

Nikola Jokić ostvario tripl-dabl za Denver, Nagetsi poveli 1:0 protiv Minesote u četvrtfinalu Zapadne konferencije NBA

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / David zalubowski

Nikola Jokić ostvario tripl-dabl za Denver, Nagetsi poveli 1:0 protiv Minesote u četvrtfinalu Zapadne konferencije NBA

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Minesota Timbervulse rezultatom 116:105 na početku četvrtfinalne serije plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige. Utakmica je odigrana u Denveru, a Nagetsi su ovom pobedom poveli sa 1:0 u seriji.

Denver je od samog starta kontrolisao ritam meča, a ključnu prednost stekao je tokom treće i četvrte četvrtine, kada je odbranom i preciznim napadom odbio pokušaje povratka Minesote. Najzaslužniji za trijumf bio je Nikola Jokić, koji je upisao tripl-dabl učinak i još jednom potvrdio svoj izuzetan značaj za tim iz Kolorada.

Nagetsi su tokom prve polovine meča održavali minimalnu prednost, ali su u nastavku uspeli da naprave seriju poena i odvoje se na dvocifrenu razliku. Minesota je pokušavala da uhvati priključak, ali nije uspela da ugrozi vođstvo domaćina do kraja utakmice.

Srpski centar Nikola Jokić bio je najistaknutija figura meča, ostvarivši tripl-dabl učinak. Njegova univerzalnost u igri, kao i doprinos u svim segmentima, bili su ključni za pobedu Nagetsa. Efikasnošću i organizacijom igre, Jokić je još jednom pokazao zbog čega se smatra jednim od najboljih igrača lige.

Serija između Denvera i Minesote nastavlja se drugom utakmicom, koja je na programu za nekoliko dana. Nagetsi su ovom pobedom napravili prvi korak ka plasmanu u polufinale Zapadne konferencije, dok Minesota sada mora da traži odgovor i pokuša da izjednači u narednom susretu.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Kenet Farid završio saradnju sa Panatinaikosom posle jedne sezone

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Published

on

By

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Kenet Farid, iskusni američki košarkaš, više nije član Panatinaikosa, potvrdio je danas atinski klub. Farid (36) je stigao u Panatinaikos u novembru prošle godine i tokom minule sezone dao doprinos u dva takmičenja – Evroligi i grčkom prvenstvu.

U dresu Panatinaikosa, Farid je u Evroligi prosečno beležio 5,8 poena uz 3,9 skokova po utakmici. U grčkom prvenstvu njegov učinak bio je nešto bolji – 6,4 poena i 5,5 skokova po meču. Iako nije bio među najistaknutijim igračima tima, popularni “Manimal” je svojim iskustvom doprineo rotaciji ekipe i stabilnosti pod košem.

Klub se zvanično zahvalio Faridu na svemu što je pružio ekipi tokom boravka u Atini. „Hvala ti što si delio strast i posvećenost sa nama. Želimo ti sve najbolje u budućnosti, kako lično, tako i profesionalno, Manimal”, navedeno je u zvaničnom saopštenju Panatinaikosa.

Odlazak Keneta Farida deo je promena koje Panatinaikos sprovodi pred novu sezonu kako bi poboljšao rezultate na domaćoj i evropskoj sceni. Klub iz Atine će uskoro objaviti planove vezane za pojačanja i sastav tima za naredni takmičarski ciklus.

Pročitaj još

Košarka

Kem Birč i Devon Hol završili saradnju sa Fenerbahčeom

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Published

on

By

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Košarkaški klub Fenerbahče zvanično je saopštio da Kem Birč i Devon Hol više nisu članovi tima. Ova odluka objavljena je danas iz Istanbula, čime je okončan njihov angažman u redovima turskog velikana.

Devon Hol, koji ima 30 godina, priključio se Fenerbahčeu 2024. godine, a tokom svog boravka osvojio je ukupno šest trofeja sa ovim klubom. Pre dolaska u Istanbul, Hol je nastupao za Olimpiju iz Milana, Bamberg i Oklahomu. Tokom prethodne sezone u Evroligi, Hol je prosečno beležio 8,3 poena, 2,9 skokova i 2,6 asistencija po utakmici.

Kem Birč takođe napušta Fenerbahče nakon kratke epizode u turskom timu. Klub nije precizirao detalje oko njegovog odlaska, ali se očekuje da će obojica potražiti nove izazove u nastavku karijere.

Fenerbahče se zahvalio obojici igrača na doprinosu tokom njihovog boravka u klubu. Odlazak Hola i Birča deo je kadrovskih promena koje prate završetak sezone i pripreme za naredni takmičarski ciklus.

Ovim potezom Fenerbahče otvara prostor za nova pojačanja pred početak nove sezone Evrolige i domaćeg šampionata. Klub će uskoro objaviti više informacija o mogućim dolascima na pozicije koje su ostale upražnjene nakon odlazaka Hola i Birča.

Pročitaj još

Košarka

Luka Dončić i brend Jordan omogućili plasman četvoro mladih košarkaša iz Srbije na završni turnir u Londonu

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Published

on

By

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Luka Dončić, jedan od najpoznatijih svetskih košarkaša, zajedno sa brendom Jordan, prisustvovao je beogradskom izdanju globalnog turnira u basketu 1 na 1 pod nazivom ‘The One’. Na terenima Košarkaškog kluba Crvena zvezda na Malom Kalemegdanu, tokom proteklog vikenda okupili su se mladi talenti iz Srbije uzrasta od 15 do 18 godina, a pobednici i finalisti u muškoj i ženskoj konkurenciji stekli su pravo da predstavljaju Srbiju na završnom takmičenju u Londonu.

Turnir ‘The One’ privukao je pažnju kako učesnika tako i brojne publike, a poseban značaj događaju dao je dolazak Luke Dončića, košarkaša Los Anđeles Lejkersa. Takmičenje je organizovao brend Jordan sa ciljem promocije mladih talenata i afirmacije basketa kao sporta među mladima širom sveta.

Ukupno šesnaest devojčica i šesnaest dečaka borilo se za titulu najboljeg, ali i za prestižno putovanje u London gde će imati priliku da se nadmeću protiv vršnjaka iz drugih zemalja. Organizatori su naveli da je ovaj projekat deo globalne inicijative koja podržava mlade sportiste.

Pobednici i finalisti iz obe konkurencije sa turnira u Beogradu ponosno će predstavljati Srbiju na završnoj manifestaciji. Tokom događaja naglašena je važnost razvoja mladih sportista kroz međunarodne projekte i saradnju sa poznatim sportskim imenima kao što je Luka Dončić.

Turnir na Malom Kalemegdanu ostavio je snažan utisak na sve aktere događaja, a odlazak srpskih predstavnika u London predstavljaće veliku motivaciju za buduće generacije basketaša.

Pročitaj još

U Trendu