Connect with us

Košarka

Četiri tima vode sa 2:0 u četvrtfinalu Evrolige, prvi put u istoriji takmičenja

Olimpijakos, Fenerbahče, Real Madrid i Panatinaikos ostvarili su dve pobede u prva dva meča četvrtfinala i nalaze se na korak od Fajnal-fora.

Published

on

Foto Izvor:

Olimpijakos, Fenerbahče, Real Madrid i Panatinaikos ostvarili su dve pobede u prva dva meča četvrtfinala i nalaze se na korak od Fajnal-fora.

Evroliga je ove sezone zabeležila istorijski presedan: nakon odigrana dva meča četvrtfinalnih serija, čak četiri tima imaju prednost od 2:0. Olimpijakos je uspeo da oba puta savlada Monako, dok je Fenerbahče opravdao status favorita protiv Žalgirisa. Real Madrid je takođe ostvario dve pobede nad Hapoelom, a Panatinaikos je napravio izuzetan podvig trijumfima nad Valensijom na gostujućem terenu.

Do sada nikada nije zabeleženo da svi timovi koji vode u serijama ostvare po dve pobede odmah na startu četvrtfinala otkako se ova faza takmičenja igra na tri dobijena meča. Olimpijakos je demonstrirao sigurnu igru protiv Monaka i maksimalno iskoristio prednost domaćeg terena. Fenerbahče nije dozvolio iznenađenje protiv Žalgirisa, čime je potvrdio dominaciju tokom celokupne sezone. Real Madrid je bez mnogo problema savladao Hapoel u obe utakmice i nalazi se na pragu još jednog plasmana među četiri najbolja tima Evrope.

Najveće iznenađenje priredio je Panatinaikos, koji je oba puta slavio protiv Valensije na gostovanju u Španiji. Grčki predstavnik pokazao je čvrstinu i odlučnost kada je bilo najpotrebnije i sada ima veliku šansu da izbori plasman na Fajnal-for.

Ova situacija dodatno pojačava neizvesnost pred treće utakmice koje slede, jer sva četiri vodeća tima imaju priliku da već u narednom kolu obezbede svoje mesto među elitom evropske košarke.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Kadetska reprezentacija Srbije poražena od Australije 88:66 na startu Svetskog prvenstva u Istanbulu

Nikola Kusturica postigao 17 poena za Srbiju, Matija Lukić dodao 16, dok je Australija stekla ključnu prednost već u prvom poluvremenu

Published

on

By

Nikola Kusturica postigao 17 poena za Srbiju, Matija Lukić dodao 16, dok je Australija stekla ključnu prednost već u prvom poluvremenu

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) doživela je poraz na otvaranju Svetskog prvenstva u Istanbulu, gde je selekcija Australije slavila rezultatom 88:66 u prvom kolu grupe D. Utakmica je odigrana u subotu i predstavljala je težak početak za mlade “orliće” na globalnoj smotri.

Australija je tokom prvog poluvremena nametnula visok ritam i već nakon prve dve četvrtine imala dvocifrenu prednost. Prva deonica završena je sa 19:14 u korist Australijanaca, dok su drugu četvrtinu dobili sa 19:12. Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Australije od 38:26. U trećoj četvrtini kadeti Srbije su uspeli da pruže jači otpor (23:24), ali su protivnici u poslednjem periodu dodatno povećali razliku (27:16) i došli do ubedljive pobede.

Najefikasniji igrač Srbije bio je Nikola Kusturica sa 17 poena, dok je Matija Lukić zabeležio 16 poena. Vuk Stepanović pridružio se sa deset poena. U redovima Australije istakao se Jahja Basaran koji je postigao 15 poena.

U drugoj utakmici grupe D, Obala Slonovače savladala je Venecuelu rezultatom 74:63. Kadeti Srbije će već sutra, u nedelju od 11 časova, imati priliku za popravni protiv selekcije Venecuele, što će biti ključan meč za nastavak takmičenja i mogućnost plasmana u narednu fazu turnira.

Pročitaj još

Košarka

Srbija poražena od Australije 88:66 na startu Svetskog prvenstva za kadete u Istanbulu

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Published

on

By

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) izgubila je od selekcije Australije rezultatom 88:66 u okviru prvog kola grupe D Svetskog prvenstva, koje se održava u Istanbulu. Meč je odigran 27. juna, a srpski tim nije uspeo da pronađe rešenje za razigrane Australijance tokom većeg dela susreta.

Australija je od početka nametnula visok tempo i stekla značajnu prednost već do poluvremena. Srbija je pokušavala da uhvati priključak, ali protivnik je konstantno održavao dvocifrenu razliku. U poslednjoj četvrtini Australijanci su dodatno povećali prednost i priveli meč rutinskoj pobedi.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Nikola Kusturica sa 17 poena, dok se Matija Lukić istakao sa 16 poena, a Vuk Stepanović dodao još 10 poena. Na drugoj strani, kod Australije najbolji učinak imao je Jahja Basaran, koji je postigao 15 poena i predvodio svoj tim ka prvim bodovima na turniru.

Ovim porazom kadeti Srbije započinju takmičenje bez bodova i pred njima su ključni mečevi u nastavku grupne faze Svetskog prvenstva. Sledeći protivnici biće poznati prema zvaničnom rasporedu takmičenja, a srpski tim ima priliku da popravi utisak u narednim kolima.

Pročitaj još

Košarka

Balša Koprivica i Bahčešehir sporazumno raskinuli saradnju pred novu sezonu

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Published

on

By

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Srpski košarkaš Balša Koprivica više nije član Bahčešehira, saopšteno je iz turskog kluba. Koprivica i Bahčešehir su sporazumno raskinuli saradnju neposredno pre početka sezone 2025/26, uz zahvalnost na dosadašnjem doprinosu i želje za uspeh u nastavku karijere.

U Bahčešehir je bivši centar Partizana i povremeni reprezentativac Srbije stigao pred sezonu 2025/26, a tokom boravka u klubu odigrao je ukupno 21 utakmicu u okviru Evrokupa. U tom takmičenju beležio je prosečno 5,5 poena i 3,2 skoka po meču. U domaćem šampionatu Turske nastupio je na 15 utakmica, sa prosekom od 5,7 poena i 3,5 skokova.

Iz Bahčešehira su poručili: “Naš klub i Balša Koprivica sporazumno su završili saradnju. Balša je u naš tim stigao uoči sezone 2025/26, a ovom prilikom želimo da mu zahvalimo na svemu što je pružio u našem dresu i poželimo mnogo sreće i uspeha u nastavku karijere.”

Koprivica se ranije afirmisao igrajući za Partizan, dok je takođe imao nastupe za seniorsku reprezentaciju Srbije. Odlazak iz Bahčešehira otvara mu prostor za nastavak karijere u drugom klubu, a turski tim će sezonu započeti bez njega na rosteru.

Istanbul ostaje upisan kao još jedna stanica u karijeri Balše Koprivice, koji nakon solidnog učinka u međunarodnim i domaćim okvirima traži novu sredinu za dalji razvoj.

Pročitaj još

U Trendu