Connect with us

Fudbal

Zoran Naunković: Plasman Železničara iz Pančeva u Evropu je zajednička pobeda

Predsednik Železničara iz Pančeva čestitao ekipi na istorijskom uspehu nakon remija sa Radnikom i osvajanja četvrtog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije.

Published

on

Close-up of a blue and white soccer ball resting on a lined green turf field. PABLO GÓMEZ

Predsednik Železničara iz Pančeva čestitao ekipi na istorijskom uspehu nakon remija sa Radnikom i osvajanja četvrtog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije.

Zoran Naunković, predsednik Fudbalskog kluba Železničar iz Pančeva, izrazio je veliko zadovoljstvo i ponos nakon što je klub obezbedio plasman u evropska takmičenja prvi put u svojoj istoriji. Nakon remija protiv Radnika (1:1), ekipa iz Pančeva dva kola pre kraja sezone matematički je osigurala četvrtu poziciju u Superligi Srbije, što im donosi mesto u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

Utakmica između Železničara i Radnika završena je bez pobednika, ali upravo taj bod bio je dovoljan da Pančevci potvrde sjajan rezultat. Klub je tokom sezone pokazao stabilnost i borbenost, a ključni trenutak bila je serija dobrih rezultata u drugom delu prvenstva, što ih je dovelo do istorijskog plasmana među četiri najbolja tima lige.

Naunković nije krio emocije povodom ovog uspeha. “Ovo je pobeda svih nas,” izjavio je predsednik kluba. “Želim da zahvalim svim igračima, stručnom štabu, upravi i navijačima koji su verovali u nas od prvog dana. Ovo dostignuće pokazuje koliko zajedništvo može da donese uspeha.”

Plasman na četvrto mesto omogućava Železničaru iz Pančeva da se po prvi put pojavi na evropskoj sceni kroz kvalifikacije za Ligu konferencije, što predstavlja veliki iskorak za klub koji nastavlja uzlaznim putem poslednjih sezona. Ovim rezultatom tim iz Banata ulazi u društvo najboljih srpskih klubova i ima priliku da se predstavi na međunarodnoj sceni.

Do kraja šampionata preostala su još dva kola, ali Železničar već sada može mirno da planira narednu sezonu i pripreme za izazove koji ih očekuju tokom leta na evropskim terenima.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Piero Hincapie postao trajni član Arsenala nakon otkupa iz Bajera Leverkuzen

Ekvadorski defanzivac potpisao ugovor do 2031. godine, Arsenal iskoristio opciju otkupa vrednu 40 miliona evra

Published

on

By

Ekvadorski defanzivac potpisao ugovor do 2031. godine, Arsenal iskoristio opciju otkupa vrednu 40 miliona evra

Fudbalski klub Arsenal realizovao je definitivni transfer Piera Hincapiea, ekvadorskog defanzivca, koji je prethodnu sezonu proveo na pozajmici iz Bajera Leverkuzen. Klub sa Emirejtsa iskoristio je otkupnu klauzulu i potpisao dugoročni ugovor sa Hincapieom do 2031. godine, čime je osigurao značajno pojačanje u poslednjoj liniji tima.

Hincapie je prošlog leta stigao u Arsenal kao pozajmljeni igrač iz Bajera Leverkuzen, gde se afirmisao pod vođstvom trenera Sebastiana Beccacecea i bio deo ekipe koja je osvojila duplu krunu u Nemačkoj – Bundesligu i DFB-Pokal pod rukovodstvom Xabija Alonsa. Njegove partije u dresu Arsenala donele su mu poverenje trenera Mikela Artete, posebno zbog učestalih povreda Riccarda Calafiorija.

Arsenal je za transfer Hincapiea platio 40 miliona evra, dok se njegova tržišna vrednost prema Transfermarktu procenjuje na 50 miliona evra. Tokom svoje prve sezone u Londonu, Hincapie je odigrao 39 utakmica, a kao starter nastupio u čak 30 mečeva uključujući i finale Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena.

Trener Mikel Arteta naglasio je prilikom dolaska: „On je ratnik. Doneće intenzitet, fizičku snagu i emociju timu”, što se pokazalo tačnim kroz njegov doprinos tokom cele sezone.

Ovim potezom Arsenal nastavlja da gradi tim sposoban da zadrži visok nivo igre iz prethodne sezone i ojača konkurenciju na svim takmičenjima narednih godina.

Pročitaj još

Fudbal

Edin Džeko reagovao posle nervoze na klupi tokom pobede Bosne i Hercegovine nad Katarom

Kapiten Edin Džeko iskazao nezadovoljstvo zbog izmene u 64. minutu, ali je tim obezbedio istorijski plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva

Published

on

By

Kapiten Edin Džeko iskazao nezadovoljstvo zbog izmene u 64. minutu, ali je tim obezbedio istorijski plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je istorijski uspeh plasmanom u nokaut fazu Svetskog prvenstva, savladavši Katar rezultatom 3:1. Golove za selekciju Sergeja Barbareza postigli su Kerim Alajbegović i Ermin Mahmić, dok je Maḥmud Abunada postigao autogol.

Tok meča obeležila je situacija iz 64. minuta kada je selektor Barbarez odlučio da iz igre izvede kapitena Edina Džeka i umesto njega uvede Ermina Mahmića. Upravo Mahmić je ubrzo po ulasku postigao treći pogodak za Bosnu i Hercegovinu, čime je otklonio sve dileme oko ishoda utakmice.

Međutim, izlazak Džeka izazvao je buru na klupi „Zmajeva”. Kapiten je demonstrirao vidno nezadovoljstvo — širio je ruke, gunđao, a na klupi besno bacio flašu sa vodom i izgovorio teške reči upućene selektoru Barbarezu, koga nije želeo ni da pogleda pri izlasku iz igre. Snimci su zabeležili trenutak tenzije koji je privukao pažnju javnosti i otvorio pitanje atmosfere unutar tima.

Uprkos incidentu, tenzije su se očigledno smirile nakon utakmice. Selektor Sergej Barbarez istakao je važnost doprinosa Edina Džeka za ekipu prilikom odgovora na pitanje o kapitenu, naglasivši njegov značaj bez osvrta na samu situaciju sa izmenom.

Ova pobeda donela je Bosni i Hercegovini prolazak u narednu fazu Svetskog prvenstva, čime su igrači ispisali novu stranicu fudbalske istorije svoje zemlje.

Pročitaj još

Fudbal

FK Sinđelić Trpinja osvojio titulu u Hrvatskoj posle penala protiv Negoslavaca

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Published

on

By

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Veterani Fudbalskog kluba Sinđelić iz Trpinje osvojili su šampionsku titulu u Fudbalskoj ligi veterana Zajedničkog veća opština u Hrvatskoj, savladavši ekipu Negoslavaca nakon penal serije. Finalna utakmica, održana povodom stogodišnjice postojanja kluba iz Trpinje, završena je rezultatom 1:1 posle regularnih 90 minuta igre.

U penal seriji ključnu ulogu imao je golman Ognjen Tovilović, koji je uspeo da odbrani čak tri udarca protivničkih igrača, što je omogućilo Sinđeliću da podigne pehar i vrati trofej u svoje mesto. Klub iz Trpinje, mesta sa većinskim srpskim stanovništvom koje se nalazi neposredno pored Vukovara, poznat je po tome što na svom stadionu koristi ćirilicu uz zvanično pismo države.

Tokom celog finalnog susreta vodila se ravnopravna borba između Sinđelića i Negoslavaca. Nakon izjednačenja tokom regularnog dela meča, pobednik je odlučen tek kroz izvođenje penala. Zahvaljujući sjajnim intervencijama čuvara mreže Ognjena Tovilovića, Sinđelić je ostvario trijumf i još jednom potvrdio status jednog od najuspešnijih klubova srpske zajednice u Hrvatskoj.

Ove sezone klub je obeležio značajan jubilej – sto godina postojanja. Uz veteransku selekciju koja je donela trofej, seniorski tim FK Sinđelić obezbedio je opstanak u Prvoj županijskoj fudbalskoj ligi Hrvatske, što predstavlja peti rang takmičenja u zemlji.

Pročitaj još

U Trendu