Connect with us

Fudbal

Slavko Matić najavio debi na klupi Radničkog 1923 protiv Radničkog Niš

Novi trener ističe važnost podrške navijača i razvoj mladih igrača u borbi za opstanak u Superligi Srbije

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Novi trener ističe važnost podrške navijača i razvoj mladih igrača u borbi za opstanak u Superligi Srbije

Slavko Matić, novi trener fudbalera Radničkog 1923 iz Kragujevca, zvanično će debitovati na klupi ovog tima u nedelju na domaćem terenu protiv Radničkog iz Niša. U izjavi za medije, Matić je naglasio da je glavni cilj kluba da što pre osigura opstanak u Superligi Srbije i da pokuša da ostvari što bolji plasman u plej-autu.

“Cilj je da što pre osiguramo opstanak i da pokušamo da budemo što bolje plasirani u plej-autu. Sličan uspeh ostvario sam i ranije sa Novim Pazarom i verujem da možemo da ponovimo takav rezultat”, izjavio je Slavko Matić uoči zvaničnog debija.

Matić je istakao i tradiciju Radničkog 1923 u afirmaciji mladih igrača, naglašavajući da klub planira da nastavi tim putem. “Radnički je u prethodnim sezonama iznedrio veliki broj kvalitetnih igrača i nastavićemo u tom pravcu. Očekujem i podršku navijača, koji su uvek bili važan faktor”, poručio je novi trener Kragujevčana.

Radnički 1923 je u poslednjim sezonama pokazao stabilnost i potencijal u domaćem prvenstvu, a dolazak Slavka Matića predstavlja nastavak strategije kluba da se kroz kombinaciju iskustva i razvoja mladih fudbalera izbori za opstanak u elitnom rangu srpskog fudbala. Predstojeći duel sa Radničkim iz Niša biće prilika da ekipa pokaže napredak pod novim vođstvom i da se dodatno približi zacrtanom cilju.

Navijači Kragujevca očekuju da će uz podršku sa tribina i pod rukovodstvom Slavka Matića, Radnički 1923 potvrditi da nije slučajnost među superligašima i da će zadržati mesto u najvišem rangu srpskog fudbala i naredne sezone.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

FK Sinđelić Trpinja osvojio titulu u Hrvatskoj posle penala protiv Negoslavaca

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Published

on

By

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Veterani Fudbalskog kluba Sinđelić iz Trpinje osvojili su šampionsku titulu u Fudbalskoj ligi veterana Zajedničkog veća opština u Hrvatskoj, savladavši ekipu Negoslavaca nakon penal serije. Finalna utakmica, održana povodom stogodišnjice postojanja kluba iz Trpinje, završena je rezultatom 1:1 posle regularnih 90 minuta igre.

U penal seriji ključnu ulogu imao je golman Ognjen Tovilović, koji je uspeo da odbrani čak tri udarca protivničkih igrača, što je omogućilo Sinđeliću da podigne pehar i vrati trofej u svoje mesto. Klub iz Trpinje, mesta sa većinskim srpskim stanovništvom koje se nalazi neposredno pored Vukovara, poznat je po tome što na svom stadionu koristi ćirilicu uz zvanično pismo države.

Tokom celog finalnog susreta vodila se ravnopravna borba između Sinđelića i Negoslavaca. Nakon izjednačenja tokom regularnog dela meča, pobednik je odlučen tek kroz izvođenje penala. Zahvaljujući sjajnim intervencijama čuvara mreže Ognjena Tovilovića, Sinđelić je ostvario trijumf i još jednom potvrdio status jednog od najuspešnijih klubova srpske zajednice u Hrvatskoj.

Ove sezone klub je obeležio značajan jubilej – sto godina postojanja. Uz veteransku selekciju koja je donela trofej, seniorski tim FK Sinđelić obezbedio je opstanak u Prvoj županijskoj fudbalskoj ligi Hrvatske, što predstavlja peti rang takmičenja u zemlji.

Pročitaj još

Fudbal

Aleksandar Šehović pojačao Čukarički, levi bek stigao iz Dukle Prag

Bivši fudbaler Partizana Aleksandar Šehović potpisao je ugovor sa Čukaričkim, a tim sa Banovog brda jača ambicije pred novu sezonu Superlige Srbije.

Published

on

By

Bivši fudbaler Partizana Aleksandar Šehović potpisao je ugovor sa Čukaričkim, a tim sa Banovog brda jača ambicije pred novu sezonu Superlige Srbije.

Aleksandar Šehović, bivši fudbaler Partizana, novi je član Fudbalskog kluba Čukarički. Levi bek je došao na pozajmicu iz češke Dukle Prag sa pravom otkupa i već se priključio ekipi na pripremama u Bledu u Sloveniji. Ovim angažovanjem Čukarički nastavlja da jača tim kako bi ponovo bio konkurentan za vrh tabele Superlige Srbije.

“Prvi utisci su odlični, baš sam zadovoljan zbog ovog poteza. Poznajem Čukarički vrlo dugo, znam dosta toga o klubu, čuo sam mnogo lepih stvari i zadovoljstvo je što sam ovde. Verujem da smo i klub i ja napravili dobar potez. Vraćam se u srpski fudbal, prvi put sam ovde van Partizana, da sam mogao da biram neki drugi klub, to bi bio upravo Čukarički. Zadovoljan sam, srećan, na meni je da dam sve od sebe”, izjavio je Šehović po dolasku na pripreme.

Šehović je naglasio značaj dobrog upoznavanja sa ekipom: “Poznajem većinu igrača, sa nekima sam bio u istom klubu, protiv drugih igrao. Poznajem dobro i našu ligu, koja je ove sezone skraćena na 14 timova; siguran sam da će i kvalitet biti dodatno skoncentrisan. Odlična stvar je što ću proći pripreme sa timom, to je vrlo značajno za svakog igrača. Iskreno, nisam dugo razmišljao kad je stigla ponuda Čukaričkog; pričao sam sa direktorom Matijaševićem prvi put pre 20-ak dana – trebalo je još neke stvari da se završe, sada je sve to gotovo i na meni je da dobro radim i upoznam se sa zahtevima novog šefa struke.”

Aleksandar Šehović rođen je 8. avgusta 2000. godine u Beogradu gde je prošao omladinsku školu Partizana. Za prvi tim crno-belih debitovao je 2018. godine u kvalifikacijama za evropska takmičenja i sticao iskustvo kroz nastupe za Teleoptik.

Početkom 2020. godine karijeru nastavlja u izraelskom Makabiju Netanja gde beleži preko 60 prvenstvenih nastupa tokom dve i po sezone. Dobrim igrama privukao je pažnju pa se 2022. vratio u Partizan.

Tokom 2024. godine igrao je na pozajmici u kazahstanskom Ordabasiju pre nego što kao slobodan igrač prelazi u Duklu Prag iz Češke Republike. Prošao je sve mlađe selekcije reprezentacije Srbije – od U17 do mlade reprezentacije za koju ima ukupno jedanaest nastupa.

Čukarički ovim transferom pokazuje ozbiljne ambicije pred novu sezonu Superlige Srbije uz želju da zadrži visok plasman na tabeli.

Pročitaj još

Fudbal

Stéphanie Frappart imenovana za zvaničnika za suđenje u UEFA

Francuska sudija, poznata po istorijskim nastupima na najvećim fudbalskim takmičenjima, preuzima ulogu od Dagmar Damkové

Published

on

By

Francuska sudija, poznata po istorijskim nastupima na najvećim fudbalskim takmičenjima, preuzima ulogu od Dagmar Damkové

Izvršni komitet UEFA imenovao je Stéphanie Frappart za novog zvaničnika za suđenje u Komitetu sudija UEFA. Francuska arbitarka važi za jednu od najistaknutijih figura savremenog fudbala, a njena karijera traje više od decenije na najvišem nivou međunarodnog suđenja. Frappart je međunarodna sudija od 2010. godine i do sada je vodila više od 100 mečeva pod okriljem UEFA, ističući se konstantnošću, profesionalizmom i brojnim istorijskim momentima.

Jedan od najznačajnijih trenutaka njene karijere bio je kada je 2019. godine sudila Superkup Evrope između Liverpula i Čelsija u Istanbulu, čime je postala prva žena koja je delila pravdu u finalu muškog takmičenja pod okriljem UEFA. Takođe, bila je prva žena koja je sudila utakmicu muške Ligue 1, kao i duel u muškoj Ligi šampiona i meč na Svetskom prvenstvu FIFA za muškarce.

Pored toga, Stéphanie Frappart je bila glavna sudija u finalu Evropskog prvenstva za žene 2025. između Engleske i Španije, što dodatno potvrđuje njen ugled među najboljim svetskim arbitrima.

Na novoj funkciji, Frappart preuzima dužnost od Dagmar Damkové i biće zadužena za strateški razvoj suđenja širom Evrope. Njene obaveze uključuju podršku procesu delegiranja sudija na utakmice UEFA takmičenja, praćenje performansi arbitara, tehničko usmeravanje i kontinuirani razvoj sudijske profesije.

Ovim imenovanjem UEFA pokazuje posvećenost unapređenju rodne ravnopravnosti i stručnosti u svetu fudbalskog suđenja.

Pročitaj još

U Trendu