Connect with us

Fudbal

Midlzbro i Sautempton bez golova u prvom polufinalu plej-ofa za Premijer ligu

Nakon što su Hal i Milvol prethodne večeri odigrali bez pogodaka, ni Midlzbro ni Sautempton nisu uspeli da postignu gol u prvom susretu polufinala baraža.

Published

on

Foto Izvor: Pexels / Pixabay

Nakon što su Hal i Milvol prethodne večeri odigrali bez pogodaka, ni Midlzbro ni Sautempton nisu uspeli da postignu gol u prvom susretu polufinala baraža.

Polufinale baraža za plasman u Premijer ligu Engleske nastavljeno je mečom između Midlzbroa i Sautemptona, koji je završen bez golova. Prvi duel ovih timova u borbi za mesto u elitnom rangu engleskog fudbala nije doneo pogodke, kao ni susret Hal – Milvol odigran prethodne večeri.

Utakmica između Midlzbroa i Sautemptona odigrana je pod velikim pritiskom, što se odrazilo na igru oba tima. Oprezna taktika bila je evidentna tokom čitavog meča, a nijedna ekipa nije uspela da stvori ozbiljniju priliku za vođstvo. Defanzivne linije dominirale su tokom svih 90 minuta, pa su gledaoci ostali uskraćeni za uzbuđenja pred protivničkim golovima.

Prethodno su Hal i Milvol takođe podelili bodove bez pogodaka u svom prvom polufinalnom okršaju plej-ofa. Time su uvodna dva duela ove faze takmičenja završena identičnim rezultatom – 0:0.

Prva utakmica između Midlzbroa i Sautemptona jasno je pokazala koliko je značaj plasmana u Premijer ligu za oba tima. Pritisak rezultata uticao je na to da nijedan sastav ne rizikuje previše, te nisu prikazali ofanzivnu igru kao tokom regularnog dela sezone.

Revanš mečevi odlučiće ko će se izboriti za plasman u finale baraža, gde pobednik dobija priliku da naredne sezone nastupi među najboljim engleskim klubovima.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Vojvodina poražena od Đera 2:1 u pripremnoj utakmici u Austriji

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Published

on

By

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od šampiona Mađarske, ekipe Đera, rezultatom 2:1 (1:1) u prvoj pripremnoj utakmici pred novu sezonu, koja je odigrana u Austriji. Trener Miroslav Tanjga iskoristio je priliku da pruži minutažu većem broju igrača, pa su na terenu tokom dva poluvremena nastupila praktično dva različita sastava novosadskog tima.

Meč je počeo izuzetno dinamično – Đer je poveo već u petom minutu golom Željka Gavrića. Ipak, Voša nije dugo čekala na odgovor: u 15. minutu Siniša Tanjga je nakon preciznog centaršuta Vidosavljevića glavom savladao protivničkog golmana i doneo izjednačenje svom timu. Prvo poluvreme proteklo je u otvorenoj igri sa prilikama na obe strane, ali se rezultat do odlaska na odmor nije menjao.

Pobedonosni pogodak za Đer postigao je Gavrić svojim drugim golom na meču, ovog puta u 53. minutu. Do kraja susreta Vojvodina je bila ofanzivnija i stvarala nekoliko ozbiljnih prilika – Sukačev je volejom sa dvadesetak metara pogodio prečku, dok je Zukić zatresao stativu, ali promene rezultata više nije bilo.

Za Vojvodinu su nastupili sledeći igrači:
Prvo poluvreme: Rosić, Nikolić, Tanjga, Crnomarković, Baros, Poletanović, Đakovac, Mitrović, Vidosavljević, Ranđelović i Vukanović.
Drugo poluvreme: Gočmanac, Butean, Suč, Redžić, Sukačev, Mladenović, Petrović, Kolarević, Kokanović, Zukić i Mulahusejnović.

Za ekipu Đera igrali su: Petraš, Vladiou, Krpić, Cinger, Stefulj, Tot, Vitalis, Gavrić (dva gola), Bumba, Banati i Njie. U nastavku meča šansu su dobili još Međeri, Biro, Umatum, Urblik Mas,Tolar Šon Živković Garamšegi Seljem Deši.

Ova provera omogućila je stručnom štabu Vojvodine da stekne bolji uvid u trenutnu formu ekipe pred nastavak priprema za novu sezonu.

Pročitaj još

Fudbal

Bojan Adžić novi fudbaler Novog Pazara, dolazi iz Partizanove škole i crnogorske reprezentacije

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Published

on

By

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Bojan Adžić, mladi fudbalski reprezentativac Crne Gore i bivši član omladinske škole Partizana, zvanično je pojačao redove Fudbalskog kluba Novi Pazar. Potpisivanje ugovora sa talentovanim bekom predstavljeno je u utorak, čime Novi Pazar nastavlja da jača igrački kadar pred nastavak takmičenja u Superligi Srbije.

Adžić je svoju karijeru započeo u Partizanu, gde je prošao kroz sve mlađe selekcije kluba. Nakon toga nastupao je za Čukarički i Spartak iz Subotice, a punu afirmaciju stekao je igrajući za Radnički 1923 iz Kragujevca. Sa tim klubom beležio je zapažene nastupe u domaćem prvenstvu, ali i na evropskoj sceni tokom kvalifikacija za UEFA takmičenja.

Poznat po svojoj borbenosti i pouzdanosti na desnom beku, Bojan Adžić se istakao kao jedan od najtalentovanijih mladih defanzivaca Superlige Srbije. Njegovo iskustvo iz Partizanove škole i internacionalni status u dresu mlade reprezentacije Crne Gore značajno doprinose ambicijama Novog Pazara pred izazove u narednoj sezoni.

Dolazak Adžića deo je strategije uprave kluba da osveži sastav mladim i perspektivnim igračima koji su već prošli kroz ozbiljne sisteme rada. Klub očekuje da će novo pojačanje doprineti stabilnosti odbrane i dodatno povećati konkurenciju na bekovskoj poziciji.

Novi Pazar planira još nekoliko transfera do početka priprema za sledeću sezonu Superlige Srbije, dok će Bojan Adžić imati priliku da se nametne stručnom štabu već tokom prvih treninga.

Pročitaj još

Fudbal

Đani Infantino obrazložio uvođenje pauza za osveženje na Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Published

on

By

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Đani Infantino, predsednik FIFA, oglasio se povodom brojnih komentara na račun novog pravila o obaveznim pauzama za osveženje tokom utakmica na Svetskom prvenstvu. Ovo pravilo predviđa da se u svakom poluvremenu održi kratka pauza kako bi fudbaleri mogli da se hidriraju, što je izazvalo burne reakcije širom sveta.

U medijima su se pojavile procene da emiteri, poput američkog “FOX-a”, značajno profitiraju od dodatnog reklamnog prostora tokom ovih tzv. „hydration break“ momenata, sa zaradom koja dostiže i do 1,2 miliona dolara po jednoj pauzi. Ipak, Đani Infantino insistira da je osnovni motiv briga o zdravlju igrača.

“Glavni razlog je vrućina, ali takođe moramo da shvatimo da je na takmičenju poput Mundijala, koje se održava tokom 39 dana, sa timovima koji potencijalno igraju osam utakmica u tih 39 dana, izuzetno važno imati vremena za odmor. Ono što je još važnije za nas jeste da osiguramo da svi timovi, u svakoj utakmici, igraju pod istim uslovima”, izjavio je Infantino za zvanični sajt FIFA.

Pauze su uvedene kako bi se svim ekipama omogućili jednaki uslovi bez obzira na vremenske prilike ili raspored mečeva. Infantino je naglasio da razume određene kritike trenera i javnosti zbog prekida ritma igre, ali ističe da zdravstveni aspekt mora biti prioritet.

Nova praksa izazvala je brojne debate među navijačima i stručnjacima koji smatraju da ovakva promena može uticati na dinamiku mečeva i koristi se kao način povećanja marketinških prihoda. Međutim, Infantino ostaje pri stavu da sigurnost i dobrobit fudbalera ne smeju biti kompromitovani ni u jednom trenutku.

Pročitaj još

U Trendu