Connect with us

Fudbal

Marselino Garsija Toral napušta Viljareal na kraju sezone posle plasmana u Ligu šampiona

Trener Marselino Garsija Toral završava drugi mandat u Viljarealu nakon što je ekipu doveo do elitnog evropskog takmičenja

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Steven paston

Trener Marselino Garsija Toral završava drugi mandat u Viljarealu nakon što je ekipu doveo do elitnog evropskog takmičenja

Marselino Garsija Toral, aktuelni trener Viljareala, odlučio je da napusti klub po završetku ove sezone, iako je sa ekipom obezbedio plasman u Ligu šampiona. Ovu vest zvanično je potvrdio španski klub, čime su okončane nedavne spekulacije o njegovoj budućnosti na klupi “žute podmornice”.

Tokom svog drugog mandata na čelu Viljareala, Marselino Garsija Toral je ispunio sve zadate ciljeve uprave – najvažniji među njima bio je povratak tima među najbolje evropske ekipe kroz plasman u Ligu šampiona. Sezona u Primeri bila je izazovna za Viljareal, ali pod vođstvom iskusnog stručnjaka tim je uspeo da ostvari kontinuitet dobrih rezultata i obezbedi mesto u prestižnom takmičenju naredne godine.

Marselino će tako zatvoriti još jedno poglavlje u svojoj karijeri sa Viljarealom, koji mu ostaje upisan kao jedan od najuspešnijih trenera u istoriji kluba. Za sada nije poznato gde će nastaviti trenersku karijeru, dok će Viljareal biti prinuđen da potraži novo rešenje na klupi pred početak naredne sezone i važnu evropsku kampanju.

Očekuje se da će klub uskoro objaviti više detalja o planovima za izbor novog trenera, dok navijači s nestrpljenjem čekaju informacije o narednim koracima. Povratak Viljareala u Ligu šampiona ostaje najveće postignuće ove sezone pod vođstvom Marselina Garsije Torala.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i učesnik rijalitija, tragično nastradao u nesreći na jezeru Mokerplas

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Published

on

By

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i poznati učesnik rijaliti programa ‘The Bachelorette’, izgubio je život u 28. godini nakon nesreće koja se dogodila tokom plivanja na jezeru Mokerplas u mestu Midelar, provincija Limburg. Tragedija se desila u četvrtak kada je došlo do sudara između Grotenbrega i čamca na vodi.

Policija Holandije saopštila je da je nakon incidenta jedna osoba poginula, a osumnjičeni za upravljanje čamcem je priveden. Zvanični identitet žrtve nije odmah objavljen od strane nadležnih organa, ali su iz fudbalskog kluba Jonge Kraht potvrdili da je reč o njihovom bivšem igraču Mats Grotenbregu.

Trener kluba Jonge Kraht izjavio je za list ‘De Gelderlander’: “Ovo je neshvatljivo. Mats je bio sjajan momak, uvek nasmejan i pun života.” Od Grotenbrega se oprostio i Đovani Bitner, njegov kolega fudbaler, koji mu je posvetio emotivnu poruku na Instagramu.

Mats Grotenbreg bio je poznat široj javnosti po nastupu u rijalitiju ‘The Bachelorette’, dok se paralelno takmičio u nižim ligama holandskog fudbala. Svoju karijeru započeo je u omladinskim selekcijama PSV-a i Vitesea, igrao za B tim Vitesea iz Arnema, a nastupao još i za klubove Os, Herkules, GVVV i Venendal. Tokom 2023. godine postigao je gol za Herkules protiv Ajaksa u Kupu Holandije.

Nesreća koja se dogodila izazvala je šok među prijateljima i sportskom zajednicom Holandije. Istraga o okolnostima incidenta na Mokerplasu još traje.

Pročitaj još

Fudbal

Partizan otkupio ugovor Demba Seka, potencijalna prodaja već do kraja leta

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Published

on

By

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Fudbalski klub Partizan je zvanično završio otkup ugovora senegalskog napadača Demba Seka od italijanskog Torina, potvrđeno je danas. Crno-beli su za ovog igrača izdvojili 1.400.000 evra, dok će Torino imati pravo na 15 odsto od sledeće prodaje Demba Seka. Napadač iz Senegala potpisuje trogodišnji ugovor sa beogradskim timom.

Ovaj potez dolazi nakon što je Partizan prethodnih dana angažovao Aleksa Zekovića, kao i Milana Aleksića, Čake Traorea i Erika Kojzeka. Otkup Demba Seka predstavlja važan korak u jačanju ofanzivnog dela tima pred početak nove sezone.

Sek je prošle sezone nastupao kao pozajmljen igrač Torina u Partizanu i svojim partijama privukao pažnju uprave kluba, koja je odlučila da investira značajnu sumu za njegov ostanak. Klub iz Humske računa na doprinos ovog napadača u borbi za titulu, ali mogućnost njegove prodaje već krajem leta nije isključena ako stigne adekvatna ponuda.

Podsetimo, pored finansijske kompenzacije Torinu, dogovoreno je da italijanski klub zadrži procenat od narednog transfera Seka, što može biti značajan faktor u budućim pregovorima.

Tim trenera Partizana nastavlja sa jačanjem igračkog kadra kako bi što spremnije dočekao izazove na domaćoj i evropskoj sceni tokom predstojeće takmičarske godine.

Pročitaj još

Fudbal

Fudbaleri Železničara iz Pančeva otputovali u Sloveniju na dvonedeljne pripreme

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Published

on

By

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Fudbalski klub Železničar iz Pančeva započeo je novu fazu priprema za predstojeću sezonu, odlaskom na dvonedeljne treninge u Sloveniju. Ekspedicija kluba, poznatog pod nadimkom “Dizelka”, stigla je danas na slovenačko primorje, gde će imati optimalne uslove za rad i razvoj forme.

Tokom boravka u Sloveniji, stručni štab planira da organizuje nekoliko kontrolnih utakmica koje će omogućiti procenu trenutne uigranosti tima, kao i proveru novih pojačanja pred početak takmičarske godine. Ove utakmice su prilika da se dodatno testiraju taktičke zamisli trenera i unapredi koordinacija među linijama tima.

Odlazak na pripreme van granica Srbije ukazuje na jasnu ambiciju FK Železničar da što spremnije dočeka izazove koji slede. Poseban akcenat tokom ovog perioda biće stavljen na poboljšanje fizičke pripremljenosti igrača i dodatno taktičko uigravanje celokupnog sastava.

Trenerski tim veruje da će kvalitetni uslovi rada u Sloveniji doprineti boljem startu sezone i omogućiti ekipi iz Pančeva da ostvari zacrtane ciljeve u domaćem prvenstvu. Klub iz Pančeva nastavlja sa praksom temeljnih letnjih priprema kako bi osnažio konkurentnost u narednim izazovima.

Pročitaj još

U Trendu