Connect with us

Fudbal

Luis Enrike pred okršaj sa Bajernom: Inspiraciju crpi iz rivaliteta kao u tenisu

Trener Pari Sen Žermena naveo reči Rafaela Nadala, pominjući i Novaka Đokovića, u najavi revanša polufinala Lige šampiona protiv Bajerna Minhena

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Matthias schrader

Trener Pari Sen Žermena naveo reči Rafaela Nadala, pominjući i Novaka Đokovića, u najavi revanša polufinala Lige šampiona protiv Bajerna Minhena

Luis Enrike, trener fudbalskog kluba Pari Sen Žermen, obratio se novinarima na zvaničnoj konferenciji za medije povodom predstojećeg revanš meča polufinala Lige šampiona protiv Bajerna Minhena. Španski stručnjak je istakao važnost velikih sportskih rivalstava kao motiva za napredak, pritom se oslanjajući na primer iz sveta tenisa.

Enrike je citirao svog sunarodnika Rafaela Nadala, jednog od najuspešnijih tenisera svih vremena, ističući kako su upravo rivaliteti sa igračima poput Novaka Đokovića podsticaj za stalno poboljšanje. ‘Rafa Nadal je jednom rekao da su ga najveći rivali terali da bude bolji svakog dana’, podsetio je Enrike tokom obraćanja medijima.

On je naglasio da sličan princip primenjuje i na odnos između Pari Sen Žermena i Bajerna Minhena, posebno u susret odlučujućem susretu sezone. “Veliki rivali vas guraju napred. To sam video kod Nadala i Đokovića. Isto važi i za nas pred duel sa Bajernom”, naveo je Enrike.

Revanš utakmica polufinala Lige šampiona između Pari Sen Žermena i Bajerna Minhena igraće se sutra u Minhenu. Prvi meč ove dve ekipe doneo je mnogo uzbuđenja i postavio visoka očekivanja za drugi susret.

Enrike je zaključio da njegova ekipa ulazi maksimalno motivisana u ovaj izazov: “Znamo koliko ovaj meč znači svima nama. Spremni smo da damo svoj maksimum.” Susret će odlučiti ko će izboriti plasman u finale elitnog evropskog takmičenja.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Crvena zvezda neće igrati Ligu šampiona, UEFA odbila licencu za ženski tim sa Marakane

ŽFK Crvena zvezda ostala bez učešća u elitnom evropskom takmičenju uprkos osvajanju prvenstva i Kupa Srbije ove sezone.

Published

on

By

ŽFK Crvena zvezda ostala bez učešća u elitnom evropskom takmičenju uprkos osvajanju prvenstva i Kupa Srbije ove sezone.

Ženski fudbalski klub Crvena zvezda suočio se sa lošim vestima pošto UEFA nije odobrila licencu ovom timu za nastup u Ligi šampiona. Ova odluka znači da će crveno-bele, koje su ove sezone osvojile prvo mesto u domaćem prvenstvu i trijumfovale u Kupu Srbije, ostati van elitnog evropskog takmičenja.

UEFA je donela konačnu odluku kojom se ŽFK Crvena zvezda uskraćuje pravo nastupa na međunarodnoj sceni, a klub sa stadiona Rajko Mitić nema mogućnost žalbe niti dodatne procedure koja bi mogla promeniti ishod. Ovakav razvoj događaja predstavlja značajan udarac za beogradski klub koji je dominirao domaćim terenima tokom čitave sezone.

Zbog administrativnih prepreka i neodobravanja licence od strane krovne evropske fudbalske organizacije, mesto Srbije u Ligi šampiona zauzeće TSC iz Bačke Topole. Klub iz Bačke Topole je ispunio sve potrebne uslove i dobio zeleno svetlo od UEFA da predstavlja Srbiju na najvišem nivou ženskog klupskog fudbala.

Ova situacija menja planove Crvene zvezde za narednu sezonu, jer su crveno-bele nakon osvajanja duple krune imale ambiciju da nastupe protiv najboljih ekipa Evrope. Izostanak iz Lige šampiona može uticati na dalji razvoj tima i strategiju kluba kada je reč o internacionalnim izazovima.

Podsećamo, ŽFK Crvena zvezda je ove godine bila najbolja ekipa u nacionalnom šampionatu i Kupu Srbije, ali zbog odluke UEFA sada ostaje usmerena isključivo na domaća takmičenja dok će TSC Bačka Topola predstavljati srpski ženski fudbal na evropskoj sceni.

Pročitaj još

Fudbal

Mundijal 2026 donosi najveći broj reprezentacija i novi format takmičenja

Svetsko prvenstvo u fudbalu održaće se u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, sa rekordnih 48 selekcija i utakmicama u 16 gradova

Published

on

By

Svetsko prvenstvo u fudbalu održaće se u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, sa rekordnih 48 selekcija i utakmicama u 16 gradova

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine biće održano u tri zemlje Severne Amerike — Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku. Ovaj Mundijal postaće najveći u istoriji turnira po broju učesnika, jer će prvi put nastupiti čak 48 reprezentacija, što je znatno više u odnosu na dosadašnji format sa 32 tima. Turnir će trajati nešto više od mesec dana, a sve selekcije će se boriti za najvredniji trofej na svetskoj fudbalskoj sceni.

Na ovom šampionatu titulu brani reprezentacija Argentine koja je pre četiri godine osvojila pehar na Mundijalu u Kataru. Ovo je ukupno 23. izdanje Svetskog prvenstva, a utakmice će biti raspoređene kroz čak 16 različitih gradova širom Severne Amerike.

Novi takmičarski format predviđa da svih 48 reprezentacija bude podeljeno u 12 grupa sa po četiri tima. Svaka ekipa odigraće po tri meča u grupnoj fazi, nakon čega dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe, uz osam najboljih trećeplasiranih, prolaze dalje. Po prvi put, zbog povećanog broja učesnika, igraće se šesnaestina finala kao dodatna nokaut runda pre tradicionalnih eliminacionih faza — osmine finala, četvrtfinala, polufinala i finala.

U slučaju nerešenog rezultata tokom eliminacionih utakmica primenjivaće se produžeci od 30 minuta. Ako pobednik ni tada ne bude odlučen, sledi izvođenje penala.

Grupe za Mundijal su već poznate: Grupa A (Meksiko, Južna Afrika, Južna Koreja, Češka), Grupa B (Kanada, Bosna i Hercegovina, Katar, Švajcarska), Grupa C (Brazil, Maroko, Haiti, Škotska), Grupa D (Sjedinjene Američke Države, Paragvaj, Australija, Turska), Grupa E (Nemačka, Kurasao, Obala Slonovače, Ekvador), Grupa F (Holandija, Japan, Švedska, Tunis), Grupa G (Belgija, Egipat, Iran, Novi Zeland), Grupa H (Španija, Zelenortska Ostrva, Saudijska Arabija, Urugvaj), Grupa I (Francuska, Senegal, Irak, Norveška), Grupa J (Argentina, Alžir, Austrija Jordan), Grupa K (Portugal DR Kongo Uzbekistan Kolumbija) i Grupa L (Engleska Hrvatska Gana Panama).

Nažalost po ljubitelje domaćeg fudbala Srbija nije uspela da izbori plasman na završni turnir niti kroz kvalifikacije niti kroz baraž. U svojoj kvalifikacionoj grupi sa Engleskom Albanijom Letonijom i Andorom zauzela je treću poziciju čime je ostala bez nastupa na najvećoj smotri svetskog fudbala.

Pročitaj još

Fudbal

Srđan Blagojević emotivno se oprostio od Partizana: klub zauzima posebno mesto u mom srcu

Bivši trener Partizana Srđan Blagojević zahvalio se navijačima i upravi kluba nakon što je potvrdio odlazak i preuzima ekipu Akrona iz Toljatija.

Published

on

By

Bivši trener Partizana Srđan Blagojević zahvalio se navijačima i upravi kluba nakon što je potvrdio odlazak i preuzima ekipu Akrona iz Toljatija.

Srđan Blagojević, doskorašnji trener fudbalskog kluba Partizan, danas se zvanično oprostio od crno-belih, potvrdivši svoj prelazak na mesto šefa stručnog štaba ruskog Akrona iz Toljatija. Klub iz Humske potvrdio je njegov odlazak putem zvaničnih kanala, a Blagojević je poslao dirljivu poruku svim navijačima i zaposlenima u Partizanu.

Blagojević je istakao da mu odluka o napuštanju Partizana nije bila laka, naglašavajući da klub za njega ima posebno mesto: „Odluka da napustim Partizan nije bila laka, jer ovaj klub za mene nikada nije bio samo posao. Svaki put kada sam ponovo preuzimao odgovornost u Partizanu, činio sam to vođen iskrenom željom da pomognem klubu, verujući da zajedničkim radom možemo da doprinesemo njegovoj stabilnosti i budućnosti.”

Tokom svog mandata Blagojević je pokušao da bude faktor stabilnosti u periodu kada je to bilo najpotrebnije. „Bio sam potpuno svestan trenutka u kojem se klub nalazi. Znao sam da postoje periodi u istoriji velikih klubova kada se uspeh ne meri samo osvojenim trofejima, već i sposobnošću da se sačuvaju stabilnost, dostojanstvo i vera u bolje dane. Zbog toga sam, zajedno sa svojim stručnim štabom, prihvatio ulogu koja možda nije donosila mnogo prostora za ličnu promociju niti sigurnost da će svi rad oceniti kao uspešan, ali sam verovao da je to moja obaveza prema klubu.”

Posebnu zahvalnost Blagojević je izrazio igračima, saradnicima i navijačima: „Želim da se zahvalim svim igračima, članovima stručnog štaba, zaposlenima u klubu i ljudima sa kojima sam svakodnevno radio i delio odgovornost. Velika zahvalnost upravi Partizana na prilici , razumevanju i podršci. Posebnu zahvalnost dugujem navijačima, koji su i u najtežim trenucima pokazivali koliko im Partizan znači.”

Na kraju poruke poželeo je klubu mir i stabilnost: „Odlazim sa poštovanjem prema svima i sa iskrenom željom da Partizan pronađe mir, stabilnost i uspehe koje njegova istorija i njegovi navijači zaslužuju.”

Ovim gestom Srđan Blagojević završava još jedno poglavlje svoje trenerske karijere u beogradskom velikanu, dok pred njim stoji novi izazov na ruskoj fudbalskoj sceni.

Pročitaj još

U Trendu