Connect with us

Fudbal

Luis Enrike pred okršaj sa Bajernom: Inspiraciju crpi iz rivaliteta kao u tenisu

Trener Pari Sen Žermena naveo reči Rafaela Nadala, pominjući i Novaka Đokovića, u najavi revanša polufinala Lige šampiona protiv Bajerna Minhena

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Matthias schrader

Trener Pari Sen Žermena naveo reči Rafaela Nadala, pominjući i Novaka Đokovića, u najavi revanša polufinala Lige šampiona protiv Bajerna Minhena

Luis Enrike, trener fudbalskog kluba Pari Sen Žermen, obratio se novinarima na zvaničnoj konferenciji za medije povodom predstojećeg revanš meča polufinala Lige šampiona protiv Bajerna Minhena. Španski stručnjak je istakao važnost velikih sportskih rivalstava kao motiva za napredak, pritom se oslanjajući na primer iz sveta tenisa.

Enrike je citirao svog sunarodnika Rafaela Nadala, jednog od najuspešnijih tenisera svih vremena, ističući kako su upravo rivaliteti sa igračima poput Novaka Đokovića podsticaj za stalno poboljšanje. ‘Rafa Nadal je jednom rekao da su ga najveći rivali terali da bude bolji svakog dana’, podsetio je Enrike tokom obraćanja medijima.

On je naglasio da sličan princip primenjuje i na odnos između Pari Sen Žermena i Bajerna Minhena, posebno u susret odlučujućem susretu sezone. “Veliki rivali vas guraju napred. To sam video kod Nadala i Đokovića. Isto važi i za nas pred duel sa Bajernom”, naveo je Enrike.

Revanš utakmica polufinala Lige šampiona između Pari Sen Žermena i Bajerna Minhena igraće se sutra u Minhenu. Prvi meč ove dve ekipe doneo je mnogo uzbuđenja i postavio visoka očekivanja za drugi susret.

Enrike je zaključio da njegova ekipa ulazi maksimalno motivisana u ovaj izazov: “Znamo koliko ovaj meč znači svima nama. Spremni smo da damo svoj maksimum.” Susret će odlučiti ko će izboriti plasman u finale elitnog evropskog takmičenja.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Erik Kojzek: Zadovoljan sam što sam deo Partizana, važno je da imamo dobru hemiju u timu

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Published

on

By

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Erik Kojzek, jedno od najznačajnijih letnjih pojačanja Fudbalskog kluba Partizan, obratio se medijima pred nastavak priprema crno-belih za kvalifikacije za Ligu konferencije koje počinju sredinom jula. Slovenački fudbaler izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim iskustvom u klubu i istakao važnost dobre atmosfere među saigračima.

Fudbaleri Partizana ovih dana završavaju prvu fazu priprema, a uskoro će otputovati u Sloveniju gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica koje će poslužiti kao provera pred evropske izazove. Tim povodom, pored trenera Saše Ilića, medijima se obratio i Erik Kojzek.

“Hvala, prvi utisci su jako dobri, baš sam zadovoljan da sam tu. Zahvaljujem treneru, sportskom direktoru i klubu na poverenju da mogu da budem tu. Razumem se sa svima, to je jako važno da imamo dobru hemiju u ekipi i radujem se svaki dan kada dolazim na trening da radim sa njima”, rekao je Kojzek.

Kojzek je objasnio šta ga je motivisalo da potpiše za Partizan: “Pa, došla je ponuda i bio sam ovde na pripremama, pričao sam sa sportskim direktorom. Svideo mi se plan, znam da je ovo tradicionalni klub sa mnogo velikom istorijom. Zadovoljan sam što sam tu.”

Posebno mesto u njegovoj odluci imao je Nemanja Rnić: “Ja mnogo volim Rnića kao trenera, ali i igrača — on je mnogo dobar čovek. Bio je moj trener u akademiji u U18 ekipi. Hteo je da radim mnogo više, znao je da mogu daleko više. I njemu sam mnogo dužan reči hvale — pomogao mi je mnogo u karijeri do sada. Pričao sam i sa njim o klubu; dao mi je dobar prvi utisak kako to izgleda.”

Partizan nakon povratka iz Slovenije nastavlja sa završnim pripremama pred start evropskih kvalifikacija polovinom jula kada će biti poznat protivnik crno-belih.

Pročitaj još

Fudbal

Saša Ilić: Partizanu su potrebna još četiri pojačanja za narednu sezonu

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Published

on

By

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Fudbaleri Partizana započeli su pripreme za novu sezonu pod vođstvom Saše Ilića, legende kluba koja je od ove godine na mestu trenera. Tim je trenutno u uvodnoj fazi treninga u Beogradu, nakon čega sledi nastavak rada i serija prijateljskih utakmica u Sloveniji, a cilj je što spremnije dočekati kvalifikacije za Ligu konferencije.

Na današnjem obraćanju medijima, Saša Ilić podelio je svoje prve utiske o ekipi i planovima za letnji prelazni rok. Istakao je da mu rad u Partizanu nije nepoznat teren: „Ponavljam se, već dugo sam trener, tako da mi je sve ovo poznato, možda i lakše u odnosu na neke druge klubove gde sam radio u nekim drugim državama. Radimo, prošlo je desetak dana, imamo sreće da nije bilo povređenih igrača, nadamo se da ih neće biti do kraja prvenstva, ali to je skoro neizbežno, to je to do sada.”

Ilić dodaje da mu iskustvo iz kluba kao igraču daje dodatnu sigurnost: „Sigurno, sve znam ovde, mnogo godina sam proveo ovde kao igrač, eto sada sam trener. Sve te stvari oko Teleoptika i u njemu su meni poznate. Sada ostaje da sa svojim asistentima odradim posao i to je to.”

Govoreći o ambicijama Partizana za predstojeću sezonu i prekidanje višegodišnje pauze bez trofeja, Ilić naglašava kontinuitet visokih ciljeva: „Desetak dana sam ovde, svaka godina donosi nešto novo u Partizanu. Ljudi treba da znaju da je Partizan generalno ekipa koja teži najboljem.”

Posebno zanimljivo navijačima bilo je pitanje pojačanja. Novi strateg crno-belih otvoreno kaže: „Potrebna su nam još četiri pojačanja”, uz napomenu da će Brazilac Že biti deo plana za sledeću sezonu.

Partizan će posle priprema u Beogradu nastaviti rad u Sloveniji gde ga očekuje nekoliko provera pred start evropskih kvalifikacija. Klub ima jasno postavljene ambicije — borba za titulu i povratak među najbolje timove Superlige Srbije.

Pročitaj još

Fudbal

SVET SPORTA ZAVIJEN U CRNO: Mladi italijanski fudbaler UBIJEN iz osvete zbog incidenta na utakmici

Lorenzo Spasiano (21) iz Napulja izgubio život nakon što je sukob sa mlađim igračem na lokalnoj utakmici prerastao u fatalni obračun na ulici

Published

on

By

Lorenzo Spasiano (21) iz Napulja izgubio život nakon što je sukob sa mlađim igračem na lokalnoj utakmici prerastao u fatalni obračun na ulici

Lorenzo Spasiano, dvadesetjednogodišnji amaterski fudbaler iz Italije, preminuo je nakon što je upucan iz neposredne blizine ispred svoje kuće u Napulju dok je krenuo na posao. Uprkos hitnom prevozu u bolnicu Antonio Cardarelli, lekari nisu uspeli da mu spasu život. Prema informacijama koje su do sada objavili istražitelji iz Direkcije za borbu protiv mafije (DDA), ubistvo Spasiana povezano je sa incidentom koji se dogodio 30. marta na lokalnom fudbalskom terenu.

Tokom te utakmice došlo je do verbalnog i fizičkog sukoba između Lorenza Spasiana i jednog znatno mlađeg igrača, nakon oštrije starta. Sukob se nastavio van terena kroz razmenu uvreda i guranja, a situaciju su smirivali prijatelji oba aktera. Međutim, tenzije nisu splasnule – naprotiv, netrpeljivost među učesnicima nastavila je da raste i dovela je do nekoliko sukoba na ulici u danima posle meča.

Prema policijskoj istrazi, glavni osumnjičeni za ovaj zločin jeste šesnaestogodišnji mladić koji ima porodične veze sa ozloglašenim klanom Lo Russo napuljske kamore, trenutno povezanim sa grupom Pecorelli. Sumnja se da je on organizovao zastrašivanje i postavio zamku Spasianu kao odmazdu za prethodni konflikt tokom utakmice.

Istraga još traje i policija radi na utvrđivanju svih okolnosti ovog tragičnog događaja koji je potresao sportsku zajednicu Napulja. Lokalni klubovi i sportske organizacije izrazili su saučešće porodici nastradalog Lorenza Spasiana i apelovali na okončanje nasilja među mladima.

Pročitaj još

U Trendu